[MK3] Czyszczenie dolotu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamilbora1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 18:07
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: kamilbora1991 » ndz lut 21, 2010 12:25

dobra Bóg zaplać . jak sie troche ociepli to wezme sie do roboty i doprowadze dziada do porządku



Awatar użytkownika
arturoo82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 26, 2009 18:55
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: arturoo82 » śr kwie 21, 2010 14:19

Moim Drodzy powiedzcie mi jakij grubości wężyk podczepiliście do odmy, i jakie korek użyliście żeby zaślepić dolot... autko stoi u mechanika i nie mam możliwości tego sprawdzić. Dziękuje


alvaroo

Awatar użytkownika
Robertuss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 22:54
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Robertuss » śr kwie 21, 2010 18:53

arturoo82 pisze:Moim Drodzy powiedzcie mi jakij grubości wężyk podczepiliście do odmy, i jakie korek użyliście żeby zaślepić dolot... autko stoi u mechanika i nie mam możliwości tego sprawdzić. Dziękuje
Zobacz u mnie: gumowy wąż olejowy, a za korek robi zakrętka od pasty "TEMPO" :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
arturoo82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw lis 26, 2009 18:55
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Post autor: arturoo82 » pt kwie 23, 2010 05:59

Witam wczoraj ładnie odprowadziłem wężyk od odmy, a dolt zaślepiłem korkiem od szampana:) Nawet źle to nie wygląda...

Ale mam takie pytanko, zamierzam się zabrać za czyszczenie dolotu czyli kolektora, egr-a itp czy możecie mi zdradzić jakie zakupić uszczelki chodzi o golfa 4 silnik 1,9 tdi 110KM AHF. Znalazłem na ETKU uszczelke kolektora wydechu nr. 028 129 589 B trzeba niby 4 szt?? Mam pytanko czy w dobrym kierunku idę i czy chodzi o te uszczelki, i jakie jeszcze muszę zakupić... Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.... Pozdrawiam


alvaroo

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » śr lip 07, 2010 22:34

Ok jeżeli dam z odmy butelkę to czy ona nie powinna mieć jakiś dziurek zrobionych czy coś ? Można tak bezkarnie zatykać odmę butelką ?

A i posiadam : VW Bora 1.9 TDI ASV 110
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2010 22:35 przez SvR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Bartek_R » śr lip 07, 2010 23:25

rurka odmy nie musi wchodzić szczelnie do butelki tylko chodzi o to aby szczelnie zatkać otwór w dolocie pozostały po jej odłączeniu


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » śr lip 07, 2010 23:27

No to wiem tylko pytanie jest "czy można bezkarnie zatkać odmę"?



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr lip 07, 2010 23:30

SvR pisze:Można tak bezkarnie zatykać odmę butelką ?
Zatkać nie można > butelka powinna mieć otwory.
Zatkanie spowoduje nagłe wycieki oleju i doprowadzi do zniszczenia silnika.



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » śr lip 07, 2010 23:33

Lepiej dać butelkę czy zastosować jakiś OCT. Jeśli OCT to mógłby ktoś polecić jakiś w miarę porządny? I teraz pytanie czy z powrotem z OCT dać na dolot czy lepiej sobie darować ?



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr lip 07, 2010 23:46

SvR pisze:Lepiej dać butelkę czy zastosować jakiś OCT
Taka sama zasada będzie z OCT otwartym i butelką > i ja raczej jestem za tym rozwiązaniem > choć jestem bardziej drastyczny bo do tej pory jest tylko zwykły wąż na magiel zrzucony.
OCT stosuje się raczej ja się chce połączyć obieg zamknięty > tak jak było oryginalnie.



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » czw lip 08, 2010 11:27

No jeżeli zastosuje OCT z obiegiem zamkniętym to czy mogę mieć pewność że niedostanie mi się olej do dolotu ? Dziwią mnie trochę tak "mocne" zabrudzenia na odmie i zaworze EGR bo chyba właśnie pochodzą one z "lejącej" odmy ?
Zdjęcia zabrudzeń:
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 11:29 przez SvR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw lip 08, 2010 15:05

SvR pisze:czy mogę mieć pewność że niedostanie mi się olej do dolotu
Po odpięciu odmy olej w dolocie może się pojawić jeszcze tylko z jednego miejsca > czyli lejące turbo. Ale odpięcie odmy to jedyny sposób na rozróżnienie wycieków > inaczej nie ma pewności czy oliwa pochodzi z odmy czy może uszczelniacze turbinki powoli strajkują.
Pamiętaj że mocno lejąca odma ma swoje podłoże w jakiś nieszczelnościach silnika > przyczyn jest cała masa > często bywa właśnie że turbinka wbija powietrze w przewody smarowania olejowego > a tymi przewodami olej i powietrze dostaje się do silnika > no i odma wysysa ponad stan.
Turbinę kwalifikuje do wymiany > wypalenie wirników, rozszczelnienie smarowania od strony gorącej turbiny, mechaniczne uszkodzenie.
Jeżeli turbo lekko leje od strony zimnej, lub powietrze przedostaje się ociekiem do bloku > to nie oznacza to konieczności nagłej wymiany.

Ja miałem pękniętą oprawkę od bagnetu > 3tyś km i wysysało 2 litry oliwy z silnika > kolektor zastałem, zarośnięty do średnicy 1cm.

[ Dodano: 08 Lip 2010 15:08 ]
No i po zdjęciach widzę że ci EGR zastrajkował > pękła w nim membrana i oliwe z dolotu wywala przez otwory odpowietrzające > więc egr do zaślepienia > otworki odpowietrzające tak samo.



Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: SvR » czw lip 08, 2010 15:37

Nie ma innej możliwości niż zaślepienie EGR>(Waham się przed tym już od pewnego czasu) nie wystarczy jakoś wyczyścić? I czy to pewne że ta membrana EGR'a jest dziurawa? OCT nie będę montował gdyż uważam że wystarczy czasem wyczyścić rurę przy IC.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » czw lip 08, 2010 18:21

SvR pisze:(Waham się przed tym już od pewnego czasu) nie wystarczy jakoś wyczyścić? I czy to pewne że ta membrana EGR'a jest dziurawa?
Tracisz ciśnienie doładowania > egr usuwa tylko tlenki azotu ze spalin > nad czym tu się wahać?
Autko będzie mocniejsze > bo tylko zimne powietrze będzie mieszało się z paliwem.
Jeżeli nie chcesz rozbierać w celu zatykania blaszką > to skocz do sklepu i kup klej do bloków i silników > nazywa się "spaw na zimno".
Zaklej nim te odpowietrzniki, a żeby wyłączyć zupełnie działanie EGR-a > zdejmij z niego wężyk i zaślep ten wężyk korkiem albo śrubką > taka operacja całkowicie wystarczy.
Do uzupełnienia całej konstrukcji > wytnij katalizator > po zjedzeniu takiej ilości oliwy dawno jest zabity.
Katalizator sprzedaj w skupie > nawet na paręnaście dużych piwek:) i kiełbachę na grilla będziesz miał za kasę z opchnięcia kata.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości