jaka prawidłowa temperatura

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: Mumin90 » pn gru 19, 2011 07:18

A dodatkowym plusem umieszczenia podgrzewacza na powrocie ogrzewania jest taki, że na silnik nie wraca zimny płyn, który uległ ochłodzeniu na nagrzewnicy.
u mnie też jest na powrocie tylko że już przy samej głowicy, można zastosować plastikowy króciec na 2 czujniki.
zastosowałem przekaźnik z golfa nr 67 na 40A by ły też o tym numerze 25A
bezpiecznik 30A jak na razie jeszcze nic sie nie przepaliło i jest ok



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: specWROC » ndz sty 27, 2013 12:47

witam ponownie jako autor tego postu napiszę co było zepsute;))))) a więc oczywiście termostat, kupiłem w ASO nowy za 104 zł plus oring za 8zł i teraz cały czas mam 90 stopni i cieplusi w samochodzie;))))) punkt dla wszystkich którzy stawiali na termostat


(ps. poprzedni to wahler (był fabrycznie uszkodzony po prostu)) ja w każdym razie teraz nie polecam wahlera a wręcz odradzam, termostat z aso wygląda na org. ma znaczek VW i napis made in germany:D polecam wydać tę 100wkę i wkońcu mieć prawidłowo działające grzanie w aucie;D



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz sty 27, 2013 12:56

ja ma wahlera i działa mi jak trzeba, może po prostu miałeś pecha?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: specWROC » ndz sty 27, 2013 12:58

znając życie pewnie tak (pewnie to co w aso dają to też wahler haha)



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: jaka prawidłowa temperatura

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz sty 27, 2013 13:07

specWROC pisze:znając życie pewnie tak (pewnie to co w aso dają to też wahler haha)
:bajer:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz maja 19, 2013 23:25

chcę odświeżyć temat :D
dzisiaj było gorąco i upalnie dziewczyny chodziły skromnie ubrane itd... :D ale do rzeczy mam problem
otóż w korku (raczej to było ruszanie stawanie ruszanie stawanie) temperatura dzisiaj mi podskoczyła]Obrazek
niebezpiecznie do przedostatniej kreski (gdzie jestn napisane za 100)i powoli drążyła (do 110) więc ogrzewanie do środka i okna otwarte i spadła do przed tą omawianą kreską, po zatrzymaniu silnika i ponownym ruszeniu wskaźnik był na 3-ciej (ciut za 90-tką) kresce, i tak było zazwyczaj,ale przez ten upał trochę ześwirował.
Co jest teraz:
Płyn chłodniczy chyba się nie gotował, mam minimalne ubytki ale nie zaświeciła się kontrolka (która działa przy włączaniu).
czy wystarczy że doleję różnicę? (tyle że płyn nie przekroczył kreski min).
Wentylator po spięciu na krótko działa.
Co było robione:
pół roku temu był wymieniany czujnik temperatury z kroćca (jeden z dwóch) firmy jakiej? (obawiam się że torpan) ponieważ jeden z czujników wogóle nie działał poprawnie po wymianie wskaźnik miałem na 3kresce jak zwykle

po co są dwa czujniki jeden przesyła informację do wskaźnika a drugi?
czy możliwe jest że wskaźnik temperatury w zegarach się myli? (chciałbym uniknąć rozbierania i sprawdzania czy ma 10V napięcia)
ma ktoś może jakieś pomysły sugestie?


Obrazek
Obrazek

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: Mumin90 » pn maja 20, 2013 05:10

Drugi czujnik jest do grzania świec na gorącym nie grzeją na zimnym grzeją dłużej na ciepłym trochę.
WG mnie źle opisałeś tem na zegarach , wydaje mi się że powinny być 60,70,80,90,100,110, przerwy między jedną kreską na skali a drugą są równe więc i temperatura równo się zmienia. A nie tak jak na twojej podziałce od jednej kreski do 2 kreski 3 stopnie :grin: tzn 87,90.
Uzupełnij płyn zapal samochód i obserwuj w którym momencie włączy ci się wentylator i czy jest sprawny.
W takie upalne dni to normalna rzecz że tem trochę przechodzi za 90.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn maja 20, 2013 07:33

Mumin90, jest to zapożyczony obrazek z tego postu ze strony pierwszej chciałem tylko zobrazować mój problem ale do rzeczy
byłem teraz w aucie sprawdzić i płynu o dziwo jest między min a max i niestety muszę to wykluczyć hipotezę o brakującym płynie
wentylator jest sprawy mechanicznie to podpinałem go na krótko pierwszy i drugi bieg

ale sprawa wygląda tak że wentylator powinien mimo tego się włączyć jak wskazówka leciała do 110*C a nawet nie słyszałem czy wyje nawet zatrzymałem się by sprawdzić i nic
więc mogę śmiało szukać przyczyny w niewłączaniu się wentylatora i teraz pytanie
czy wtyczka od wentylatora którą się podpina do chłodnicy jest tam może jakiś czujnik?


Obrazek
Obrazek

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: Mumin90 » pn maja 20, 2013 15:55

Czujnik odpowiadający za włączanie wentylatora masz w chłodnicy.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: jaka prawidłowa temperatura

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn maja 20, 2013 22:20

Mumin90 pisze:Czujnik odpowiadający za włączanie wentylatora masz w chłodnicy.
to chyba on jest uszkodzony i w takim razie spróbuję go wymienić


Obrazek
Obrazek

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: Mumin90 » wt maja 21, 2013 05:31

Jak masz wentylator 2 biegowy to czujnik masz na 3 piny a jak 1 biegowy to na 2 piny.
Możesz go wyciągnąć i pod pierwszy pin dać + a 2 i 3 pin podłączyć np do żarówek i do żarówek masa, wrzucić do gara i zagotować wodę i będziesz widział czy działa, jak masz termometr to zaobserwujesz przy jakiej temperaturze się włącza 1 i 2 bieg.I wtedy będziesz wiedział czy czujnik jest sprawny czy nie i dalej szukał przyczyny. Na czujniku powinny być napisane temperatury przynajmniej na ori.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

jaka prawidłowa temperatura

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz cze 16, 2013 20:53

sprawa się wyjaśniła, miałem coś ze stykiem od wentylatora wymieniłam go i działa jak należy, prawdopodobna przyczyna to wtyczka/kable były uszkodzone na tyle że wentylator nie działał w odpowiednim momencie, wiem że to głupie no ale po wymianie wszystko śmiga aż miło :okej:


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości