Rozrząd-Pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
abrams
VR6 Driver
VR6 Driver
Posty: 1198
Rejestracja: śr gru 27, 2006 13:46
Lokalizacja: Trzebinia/Płoki
Kontakt:

Post autor: abrams » ndz sie 02, 2009 22:32

mówię ci sprawdź... ;) albo zadzwoń do arwam on kiedyś chyba miał z tym jakieś dośw. dosyć dziwne ;)


Spawanie plastików PP/ABS/PP-EPDM
Spawanie metodą TIG ALU itp....
Naprawa i montaż dogrzewaczy/pełnych ogrzewań postojowych (webasto,ebersprecher)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz sie 02, 2009 22:34

Sprawdzę jak będę miał czas,a tego mi trochę brakuje.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

Post autor: arwam » ndz sie 02, 2009 23:07

mówię ci sprawdź... ;) albo zadzwoń do arwam on kiedyś chyba miał z tym jakieś dośw. dosyć dziwne ;)
a no miałem ale w moim wypadku ustawianie modzonej pompy z nie oryginalną falą ni sprawdzi sie ustawianie na zegar choćby z tego względu że do innego kształtu fali został przez fabrykę dostrojony przestawiacz kąta wtrysku.
po ustawianiu na zegar lub lampę stroboskopową auto nie jedzie tylko dymi i muli.
po ustawieniu na słuch silnik się z ram wyrywa.
P.S. w tym sezonie już trzeci komplet poduszek od silnika i skrzyni pada, jeden minus który jeszcze zauważyłem to dość szybko postępujące zużycie paska rozrządu.
u mnie już 20 000km po wymianie na nowy kłania się znowu wymiana na nowy, dobrze że chociaż na paliwie się zwraca.
a co do problemu poddymiania to zobacz Michaś_1977, na filmik "Chmurka" z mojego zbioru na YOUTUBE też masz delikatny odcień na niebiesko zwłaszcza jak odpuszczasz gaz, silnik nie pobiera oleju choć w dolocie go troszkę jest i każdy kto spojrzy do węży mówi że ten silnik to litrami żre ale fakt jest taki że ile go zaleję po wymianie i po pierwszych 100km na nowym oleju spada troszkę stan na bagnecie to już przez pozostałe 4900km do wymiany go wcale nie ubywa
jeśli nie miałeś luzu na prowadnicach większych niż 1,5mm to zmień tylko ewentualnie uszczelniacze na zaworach i patrz co się będzie działo ale ja stawiam na końcówki.
jak Ci się nie grzeje nie pali za dużo to zastawić w spokoju chyba że olejem pluje turbo to wtedy też jak odpalisz to ten olej który Ci wcześniej nagoniło to będzie też podobny objaw do padających uszczelniaczy z tym że dymienie powinno się nawet przez moent nasilić podczas pierwszego wprowadzania na obroty, dym wtedy będzie miał barwę stalowo-błękitny i silnik w tym momencie słabnie kiedy obserwujesz ten dym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości