Wymiana termostatu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mk3gtp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt maja 12, 2009 22:01
Lokalizacja: wlkp

Post autor: mk3gtp » pt sty 22, 2010 01:11

Vitautas pisze: wymiana termostatu kolego...
miałem to samo i wymianiłem termostat (na wahlera) oraz płyn chłodzniczy i problem ustał. Co prawda przy temperaturach jakie dziś panują nie osiągam 90*C, ale 80* i troszkę ponad.
No musze to zrobić jak najszybciej, szkoda dusić golfa przy 70° :)
A myślałeś nad tym, żeby przykryć kartonem chłodnicę??
Ja próbowałem (bez kanału) i nie mogę się dostać między atrapę chłodnicy a chłodnicę...
Dzięki, pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » pt sty 22, 2010 22:52

Oto co ja zauważyłem u siebie od dłuższego już czasu.
Jeżeli ruszam chwilę po odpaleniu silnika,obroty jak to na zimnym,max 2200,to silnik nagrzewa się zdecydowanie dłużej.
Jeżeli jednak pozwolę po odpaleniu popracować mu tylko max 10min na jałowym,to 90 łapie po 10ciu kilometrach przy identycznym stylu jazdy i temperaturze.


AFN 165,5@380,8

Awatar użytkownika
rav220
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob cze 06, 2009 08:37
Lokalizacja: zabrze

Post autor: rav220 » sob sty 23, 2010 01:37

Alex pisze:kupiłem nowy czujnik, wymieniłem i okazało się, że temperatura jest 90* C, czasami nawet troszkę powyżej. Wszystko niby jest dobrze, ale...
ile kosztowal ten czujnik ?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę, niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

marasek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt gru 15, 2009 15:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: marasek » sob sty 23, 2010 10:56

Witam, ja mam podobny problem w moim golfie 4 TDI 101KM, temp silnika podchodzi zimą na 70 stopni a gdy stoje na przejezdzie kolejowym lub gdy jade mniejsza predkościa do temp spada. Wczoraj wymieniłem termostat, kupiłem firmy VERNET i bez zmian, czujnik sprawdzony jest sprawny. Nie wiem czy kupić inny czy poprostu sobie darować.


marasek

Awatar użytkownika
pinoklas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 19, 2009 09:42
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Post autor: pinoklas » sob sty 23, 2010 11:27

marasek pisze:Witam, ja mam podobny problem w moim golfie 4 TDI 101KM, temp silnika podchodzi zimą na 70 stopni a gdy stoje na przejezdzie kolejowym lub gdy jade mniejsza predkościa do temp spada. Wczoraj wymieniłem termostat, kupiłem firmy VERNET i bez zmian, czujnik sprawdzony jest sprawny. Nie wiem czy kupić inny czy poprostu sobie darować.
Wymieniałem wczoraj termostat na wahlera silnik nagrzewa sie do 90 stopni 8 km. przy zakreconym ogrzewaniu , potem odkrecam ogrzewanie na max i wentylator na 2 bieg i temperatura spada o dwie kreski normalnie szok nie wiem o co chodzi .Wcześniej miałem golfa z tym samym silnikiem tylko wersja z climatronikiem i takich szopek nie było, rece opadają.Górny waż ciepły dolny zimny :crazy: .



Awatar użytkownika
hx_malbork
TdiGangsters
TdiGangsters
Posty: 109
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 16:17
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: hx_malbork » sob sty 23, 2010 14:18

rav220 pisze:
Alex pisze:kupiłem nowy czujnik, wymieniłem i okazało się, że temperatura jest 90* C, czasami nawet troszkę powyżej. Wszystko niby jest dobrze, ale...
ile kosztowal ten czujnik ?
ori ok 140zl, zamiennik ok 15zl. Tylko zamiennik jest troche lipny bo ciezko go usadzic, aby nie cieklo :/


pinoklas pisze:
marasek pisze:Witam, ja mam podobny problem w moim golfie 4 TDI 101KM, temp silnika podchodzi zimą na 70 stopni a gdy stoje na przejezdzie kolejowym lub gdy jade mniejsza predkościa do temp spada. Wczoraj wymieniłem termostat, kupiłem firmy VERNET i bez zmian, czujnik sprawdzony jest sprawny. Nie wiem czy kupić inny czy poprostu sobie darować.
Wymieniałem wczoraj termostat na wahlera silnik nagrzewa sie do 90 stopni 8 km. przy zakreconym ogrzewaniu , potem odkrecam ogrzewanie na max i wentylator na 2 bieg i temperatura spada o dwie kreski normalnie szok nie wiem o co chodzi .Wcześniej miałem golfa z tym samym silnikiem tylko wersja z climatronikiem i takich szopek nie było, rece opadają.Górny waż ciepły dolny zimny :crazy: .
Normalne w zime :)
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 14:20 przez hx_malbork, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » sob sty 23, 2010 15:17

pinoklas pisze:ogrzewanie na max i wentylator na 2 bieg i temperatura spada o dwie kreski normalnie szok nie wiem o co chodzi
Na postoju, normalne. W czasie jazdy nienormalne na 2 biegu.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
sagon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: wt lis 04, 2008 16:28
Lokalizacja: RP
Kontakt:

Post autor: sagon » sob sty 23, 2010 22:09

Przy małych prędkościach i niskich obrotach,to jednak chyba normalne.
Ostatnio trenuję trasę,która liczy 150 kilometrów w jedna stronę,z czego ponad 20 po krętych ośnieżonych,beznadziejnych gminnych drogach,ze średnimi prędkościami 40-60 max i obrotami rzędu 2000-2500.
Pomimo,że uzyskam te 90 po 10km,wcześniej 10 minut go rozgrzewam,to jednak po próbie szybkiego dogrzania kabiny temp.spada w oczach.
Ale jak wyskoczę na drogę na której mogę śmigać te 100 i trzymać stałe obroty silnika,to już tego problemu nie ma.Nawet przy max zakresie regulacji temp. i 3cim biegu,bo 4tego nie używam.
Jak już wyskoczę na 8mkę,to nawet na max.nastawach trzyma 90,jednak wystarczy,że zatrzymam się na światłach i spada do 80ciu.

Moim zdaniem,spadek temp. na drugim,czy wyższym biegu i max. zakresie przy takich mrozach wynika z szybkiego wystudzenia silnika,czego nie nadrobisz ciągle wahającymi się i tak w niskim zakresie obrotami.
Nie pomaga w tym też brak dogrzewania i nie zastawiona chłodnica.
Ostatnio zmieniony sob sty 23, 2010 22:12 przez sagon, łącznie zmieniany 1 raz.


AFN 165,5@380,8

j4nex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 18, 2011 12:30

Wymiana termostatu

Post autor: j4nex » pt lut 18, 2011 12:38

Witam!

Mam problem odnośnie chłodzenia w moim golfie. Czy to normalne, że temperatura wynosi 90 stopni, a dolny wąż jest cały czas zimny, (czyli nie otwiera się termostat???)



Awatar użytkownika
Ramze$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 11, 2008 10:35
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Wymiana termostatu

Post autor: Ramze$ » pt lut 18, 2011 14:07

Jeśli masz ogrzewanie ok, to w zimie jest to szczególnie normalne zjawisko, bo zimne powietrze (lub jego pęd przy stałej prędkości) wystudza układ chłodzący, dlatego termostat nie musi się otwierać, aby nie wychłodzić za bardzo silnika i wąż jest zimny.



mewa2002
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 20:07
Lokalizacja: ---

Wymiana termostatu

Post autor: mewa2002 » pt lut 18, 2011 14:17

Panowie, ja mam taki problem. Ostatnio wymienialem termostat i przy wkrecaniu drugiej tej dolnej srubki tego krocca do termostatu, wpadla mi ona tam w ta dziure pod termostatem. Ta taka co ledwo 2 palce wchodza. Probowalem wyciagnac ja magnesami drucikami, ale w ogole tak jakby jej nie bylo, bo i ta dziura jakas waska, gleboka i ciezki dostep. Ale podczas pracy silnika slychac ze ona skacze sobie. Nie wiem co tu z tym poradzic. Nie wpadnie mi nigdzie w rozrzad czy gdzies gdzie moglo by narobic szkód? Bo nie wiem gdzie ta dziura prowadzi. Bo troche nie bardzo teraz rozbierac rozrzad i pol silnika zeby srubke wyjac:P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 172 gości