Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: phanteon » sob paź 23, 2010 21:50

Testuj testuj - bo u mnie to też nie dwumas a objawy takie jak u Ciebie wszystkie. Niepokoi mnie tylko fakt, że po korekcie programu (w której tuner próbował usunąć drgawki) pomogło na jakieś 10 dni. Potem stopniowo znowu drgawki wróciły do poprzedniego poziomu.

Czekam na relację



Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: czajaa22 » sob paź 23, 2010 22:09

Panowie ja tam wymieniłem dwumas na jednomas do tego sprzęgło vr6 dla mniej wymagających g60 i silnik chodzi pięknie nie ma żadnych drgawek no oprócz tego ze nie przenosi kolo masowe takich drgań jak dwumasowe ale to mi nie przeszkadza ważne ze przeniesie niuton 400nm. Pozdrawiam.


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: t0mal » sob paź 23, 2010 23:13

Witam, jestem genialnym oświeconym człowiekiem z brodą ludzie porzućcie diesla kupcie 1.8 turbo to jest 3000 razy lepszy silnik, tdi są drogie w utrzymaniu, a ich jedyna zaleta to niska utrata wartości.



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: phanteon » ndz paź 24, 2010 12:29

t0mal pisze:Witam, jestem genialnym oświeconym człowiekiem z brodą ludzie porzućcie diesla kupcie 1.8 turbo to jest 3000 razy lepszy silnik, tdi są drogie w utrzymaniu, a ich jedyna zaleta to niska utrata wartości.
Ale takie masz poczucie humoru czy jeździsz takim autem na codzień(w profilu nie widzę, chyba, że masz swapa do merca). Mam pod domem i tdi i 1.8T.



RobertWlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 25, 2008 19:56
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: RobertWlkp » ndz paź 24, 2010 14:55

Witam to ja podłącze się do tematu Golf 4 silnik AHF 81 kw , Mianowicie problem polega trudnym odpaleniu silnika gdy ciepły ( nie zawsze) . Gdy na postoju lekko przygazuje wpada w drgawki tak jakby nie palił na jeden cylinder po małej chwili ustają . Zauważyłem wyciek paliwa przy pompie wymienienie podkładki miedzianej i solidnemu przykręceniu nic nie dało . Moim zdaniem wina leży przy pompie dokładniej przy głowicy pompy paliwa może być uszkodzona ?
. Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na ten temat pozdrawiam . Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
virus666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:55
Lokalizacja: Śląskie

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: virus666 » ndz paź 24, 2010 20:13

RobertWlkp pisze:problem polega trudnym odpaleniu silnika gdy ciepły ( nie zawsze)
Trudne odpalanie na cieplym to masz dwa wyjscia. Wyczyscic rozrusznik, albo zmienic mapy startowe.
U mnie to pierwsze pomoglo i juz ponad rok czasu mam spokoj z tym :bigok:



RobertWlkp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 25, 2008 19:56
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: RobertWlkp » ndz paź 24, 2010 21:29

Rozumiem ale rozrusznik ok akumulator również , niepokoi mnie nie równa praca silnika po prze gazówce ( "silnik kuleje na jeden cylinder " ) Zauważyłem że ten wyciek z tłoko rozdzielacza ma coś wspólnego z nie równa pracą silnika ,gdy zaczyna się sączyć z pod gwintu praca silnika wraca do normy .



Awatar użytkownika
virus666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:55
Lokalizacja: Śląskie

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: virus666 » pn paź 25, 2010 16:26

Ja ci tylko poradzilem co masz zrobic zeby ci na cieplym odpalal dobrze. Mnie tez sie wydawalo ze rozrusznik jest ok, a okazalo sie ze nie byl. Wymiana szczotek i tulejek wszystkich i powinno pomoc.



dalton77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 11:23

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: dalton77 » wt paź 26, 2010 01:00

klimoch pisze:Witam. Po przeczytaniu wielu postów na forum na temat dziwnych drgań silnika postanowilem napisac własny. Problem polega na tym że podczas podjazdow na czerwonym swietle lub w korkach auto zaczelo wpadać w dziwne wibracje, drgania. Poczatkowo moje podejżenia padły na koło dwumasowe ale po zapoznaniu sie z wieloma tematami tego forum, miedzy innymi na temat nastawnika, postnowilem odłączyć wtyczkę od czujnika predkościomierza. Drgania i wibracje zniknęły ale pojawilo sie szarpanie, najczęsciej gdy jade wolno na 2 biegu i bardzo delikatnie przyspieszam. Po odłączeniu predkosciomierza raczej nie powinno szarpac a u mnie jest na odwrót. Na VAG-u dawka paliwa wynosi 4.0-4.2. Mój silnik to AHF 110ps, przebieg 150 tys. Jeszcze jedno, jak na 110 ps auto wydaje mi sie troche zamulone. Dzieki za wszelki podpowiedzi.
witam wszystkich miłośników VW moim problemem jest to co u was a mianowicie szarpanie na zimnym silniku i na ciepłym nie ma reguły czy znalazł się jakiś fachura i rozkminił ten problem wszystkich dzięki za info pozdrawiam



Awatar użytkownika
kolaboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 08, 2006 12:32
Lokalizacja: Chorzow
Kontakt:

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: kolaboss » czw paź 28, 2010 13:05

Witam u mnie mialem podobne objawy drgawek silnika.Najpierw wymienilem pompe
wtryskowa i drgawki byly mniejsze po wymianie sprzegla i zmianie dwumasa na sztywne kolo brak jakichkolwiek drgawek.Pozdr



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: katerpi » wt lut 01, 2011 22:16

U mnie dwumas razem z tarczą się kończyły...Postanowiłem wymienić je na jednomas.
Przed wymianą miałem drgawki, telepawki czy jak to nazwać przy każdym podjeździe do świateł. Budą i silnikiem tak telepało, że moja dziewczyna powiedziała, że nie będzie ze mną jeździć bo się boi :helm:

Po wymianie jest cudownie :hmm: Zero drgawek! Zero telepawek! Sprzęgiełko chodzi wyśmienicie :bigok:



Awatar użytkownika
phanteon
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2779
Rejestracja: pn sty 16, 2006 02:06
Lokalizacja: GDA

Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: phanteon » wt lut 01, 2011 23:04

Wnioskując na podstawie postów oraz własnego doświadczenia mogę stwierdzić następująco.

- telepania miałem od dłuższego czasu - ok roku,
- dwumas zacząłem czuć dopiero niedawno - ok 2 miesięcy temu,
- w ciągu 5 min po małych poprawkach programowych drgawki TOTALNIE zniknęły, jedyne co zauważyłem, to 1-2 razy na 10 odpaleń "tak sobie" odpali padalec.

Uczucia z jazdy i ten święty spokój przy dojeżdżaniu do świateł...bezcenne

Wnioski - albo myślimy,że jest jeden rodzaj telepania a są dwa (od dwumasu i to co trzeba poprawić programowo), albo programowo da się zniwelować trzepanie dwumasa na wolnych obrotach.



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: katerpi » wt lut 01, 2011 23:27

phanteon pisze: Wnioski - albo myślimy,że jest jeden rodzaj telepania a są dwa (od dwumasu i to co trzeba poprawić programowo), albo programowo da się zniwelować trzepanie dwumasa na wolnych obrotach.
Obstawiam to drugie



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Re: Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

Post autor: katerpi » śr lut 02, 2011 10:24

szach11 pisze:Ja też. Jestem dwa lata po wymianie dwumasu ze sprzęgłem a drgania dalej się zdarzają.
masz jednomas?

Tak sobie teraz myślę, że zmiana na jednomas czy też ingerencja w program dadzą ten sam efekt. Czyli mamy dwa narzędzia stosowane zamieniie, które pozwolą nam uniknąć drgawek :kac:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 176 gości