Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kurakk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 13:34
Lokalizacja: Rogów
Kontakt:

Re: Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: kurakk » ndz lut 12, 2012 11:32

mateo1988, masz taką samą sytuację jak ja dwa lata temu.W zeszłym roku chyba miałem spokój bo nie było takich mrozów,natomiast dwa lata temu działo mi sie dokładnie to samo.Auto odpalało różnie, jak juz sie ruszyło to po chwili stanoł na drodze i tak kilka razy.Zaczołem więc wtedy akcje z filtrami zaworkami,przewodami itp.coś tam pomogła wymiana filtra,zaworka, oringów.Rozwierciłem też wtedy zaworki w smoku, bo wyczytałem że te serie które mam są wadliwe i jakoś potem auto sie kulało.Teraz problem wrócił,stąd też ten post.Wczoraj udało mi się kupić ten kawałek przewodu zasilającego, który łączy filtr paliwa z pompą wtryskową.Coś jeszcze pokusiło mnie żeby wymienić ten zaworek na oryginalny bo wtedy kupiłem zamiennik z Febi.Po odpaleniu wiadomo pełno powietrza więc przejechałem się ok 1km i jak narazie zero powietrza.Dziś zobacze,mam w tej chwili -16 st.Szkoda,mogło być -20 to bym wiedział więcej.Napisze jaki efekt.Ja też kupuje filtry tylko z Mann,nie ma sensu oszczędzać tych groszy bo różnice naprawde nie są wielkie.2 Tyg.temu dałem 75 zł.Pozdrawiam.



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: DejaVu » ndz lut 12, 2012 12:48

U mnie rano było -12 zapalił od strzała dalej szło powietrze po zgaszeniu jeden bąbel ok.2cm. O 11 wybrałem się na przejażdżkę 40km. i przy okazji zalałem pół zbiornika i depresator , autko chodzi ok. po powrocie jak na razie nie ma powietrza-zobaczę później jak odstoi? Ale na dekielku filtra w tym zgrzewie było trochę ropy-wytarłem , i będę monitorował-wydaje mi się że przepuszcza przewód powrotny z pompy na podgrzewacz , zimno jest to wszystko sztywne , chyba jednak zmienię na opaski te skręcane, chociaż i one też nie są teraz najlepszego wykonania bo szybko obmykają się od śrubokręta.Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: lukasz_bliw » ndz lut 12, 2012 13:48

Patrz na te wężyki - może nimi łapać powietrze. A opaski skręcane kup które może skręcić kluczykiem. Mi dziś coś rozrusznik nie chciał kręcić - muszę chyba do regeneracji oddać.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

leviatanm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 18, 2011 22:39

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: leviatanm » pn lut 13, 2012 17:26

Czesc.
Nie mam juz dosłownie pomysłów.....
Podczas pierwszysch ostrych mrozów auto odmówiło posłuszenstwa A3 1.9tdi AGR
W przezroczystym wezyku miedzy filtrem a pompą idzie dosłownie piana a nie paliwo.....
Wymieniłem filtr paliwa na Kneht na taki z wejsciem i wyjsciem bez tego podgrzewacza a powrót podłączyłem bezposrednio pod wtyczkę szybkozłączkę, zmieniłem wszytskie przewody paliwowe, wyczysciłem i posprawdzałem smok w zbiorniku paliwa. Teraz zrobiłem test z bańką - podlączyłem banke z ropą do filtra paliwa i nadal idzie piana. Filtr paliwa zalewam ale po kilku sekundach idzie piana. Moze to pompa wtryskowa jakoms cudem wyrzuca piwietrze wlotem paliwa?
@ dni temu jak wymieniłem filtr paliwa auto zapaliło i jezdziło bez problemu, ale na nastepny dzien znów szła piana....



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: Haki » pn lut 13, 2012 17:29

A sprawdź - Bańka paliwa z ominięciem filtra ..... Filtry mają na dole zaworek - zobacz czy jest mocno dokręcony - ewentualnie nawiń na gwint ze 2 zwoje taśmy silikonowej


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

leviatanm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 18, 2011 22:39

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: leviatanm » pn lut 13, 2012 17:33

przed samą pompę podłączyc bankę??
troche sie boje bo widac wytrącone "kłaczki parafiny w ropie" a nie chciałbym zajechac na amen pompy.
ale za chwile ide to sprawdzic.
filterek jest nowy i sprawdzałem, dokrecałem ten zaworek spustowy, ale zrobie tak jak piszesz.
a pompa moze wypuszczac gazy wejsciem i przez to "mieli " tym paliwem i robi piane?
a moze jest gdzies przytkana?



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: DejaVu » pn lut 13, 2012 17:45

leviatanm pisze:wyczysciłem i posprawdzałem smok w zbiorniku paliwa
A zbiornik opróżniłeś ?? Smok składa się z trzech części u mnie w odstojniku było pełno ''śniegu'' parafina z wodą i bród - a na dnie zbiornika jak zaczerpnąłem chochlą to masz na zdjęciu wyżej co tam było :kac:
Ja wszystką ropę wypompowałem i zalałem świeżej,zmieniłem filtr i przedmuchałem przewody z filtra do baku , zbiornik powycierałem szmatą wsadzając rękę aż po bark :banghead: Ciepłą porą mam zamiar wymontować bak , lub postarać się o jakąś pompkę elektryczną i wymyć bak benzyną.Teraz golfik chodzi ok.Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

leviatanm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 18, 2011 22:39

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: leviatanm » pn lut 13, 2012 17:55

podpiąłem banke przed samą pompę i ani grama powietrza.... wina lezy po stronie filtra paliwa, ale skoro go zalewam ropą, auto odpali to powinien się juz sam odpowietrzyć i napiełnić i mieć stan paliwa taki jak powinien być......



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: lukasz_bliw » pn lut 13, 2012 19:47

Wiem że paliwo jest drogie ale jak się już coś dzieje to weź świeżą ropę a nie się bawisz. Tamtą zużyj latem. Ile masz paliwa w baku ?


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: lukasz_bliw » pn lut 13, 2012 19:50

leviatanm pisze:podpiąłem banke przed samą pompę i ani grama powietrza.... wina lezy po stronie filtra paliwa, ale skoro go zalewam ropą, auto odpali to powinien się juz sam odpowietrzyć i napiełnić i mieć stan paliwa taki jak powinien być......
Dziwne żeby było skoro leci prosto z bańki do pompy.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

leviatanm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 18, 2011 22:39

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: leviatanm » pn lut 13, 2012 20:05

Mam prawie pelny bak a spuszczenie wszystkiego nie jest łatwe...
No nie takie dziwne - bo pompa mogla nie ciągnąć paliwa.
Ide sprawdzic czy w mojej a3 jest ten zaworek w smoku czy nie, jak jest to go rozwierce.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: lukasz_bliw » pn lut 13, 2012 20:11

leviatanm pisze:Mam prawie pelny bak a spuszczenie wszystkiego nie jest łatwe...
No nie takie dziwne - bo pompa mogla nie ciągnąć paliwa.
Ide sprawdzic czy w mojej a3 jest ten zaworek w smoku czy nie, jak jest to go rozwierce.
To jest pompa wtryskowa (jak o tej samej myślimy) ona ma sprężyć paliwo a nie je ssać (nie wiem ile ona ciągnie - paliwo podaje pompa paliwa). Bańkę pewnie miałeś powyżej pompy - ropka płynęła grawitacyjnie. Na linku element 11 http://da3s3.w.interia.pl/silnik.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: Mumin90 » pn lut 13, 2012 20:31

w pompie wtryskowej jest pompa odśrodkowa łopatkowa i ona ciągnie paliwo



leviatanm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 18, 2011 22:39

Piana zamiast paliwa w przewodzie paliwowym 1,9 ALH 2001

Post autor: leviatanm » pn lut 13, 2012 20:42

lukasz_bliw pisze:paliwo podaje pompa paliwa
i tu sie mylisz.
Bo jest to silnik VP a nie PD i tu nie ma zadnej pompki co pcha paliwo.
Pompa wtryskowa jak jest zapowietrzona a filtr paliwa nie jest zalany to nie pociągnie ci paliwa w życiu. Mozesz sobie krecic i krecic az ją zatrzesz. Jak nie znasz zasady to sie nie wypowiadaj.
W silnikach benzynowych i dizlach na pompowtryskach masz pompke w zbiorniku.
Paliwo nie leciało grawitacyjnie tylko było casysane przez pompę z "ziemi". Jesli pompa miała by jakąś nieszczelnosc to by nie ssała.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 122 gości