AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: odzim » wt lip 24, 2012 20:47

QKi pisze:z tego co wiem zwiekszenie dawki startowej nic nie da...
mało wiesz ,bo to zależy ,nieraz da ,ale trzeba dawke rozruchowa ruszyć na zimnym


Obrazek

Awatar użytkownika
QKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2008 14:47
Lokalizacja: Mielec

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: QKi » wt lip 24, 2012 20:55

Kat wtrysku miałem ustwiony na wczesniejszy i był problem z odpalaniem. Mechanik mi ustawił na taki jak ma być i teraz nawet jak jest +15stC to zapala z lekkimi trudnościami. Jutro postaram się wypiąc czujnik temperatury i wtedy da wiekszą dawkę paliwa ale watpie że to cos pomorze. Dzisiaj juz próbowałem wypiąć ten czujnik ale jakoś nie dałem rady ;/



sexter
...
...
Posty: 41
Rejestracja: pt mar 16, 2012 23:54
Lokalizacja: Syców

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: sexter » wt lip 24, 2012 22:12

QKi, to samo miałem, pompę wymieniłem i git ;]



Awatar użytkownika
QKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2008 14:47
Lokalizacja: Mielec

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: QKi » wt lip 24, 2012 23:38

sexter, tez bym to zrobił tylko problem w tym że nie ma pewności że wymieni się na dobrą :/



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: odzim » śr lip 25, 2012 06:07

QKi pisze: i wtedy da wiekszą dawkę paliwa ale watpie że to cos pomorze.
podniesienie dawki vagiem lub mechanicznie nic nie da to juz Ci teraz moge napisać ,daj log z grupy 000 bs i zobaczymy ten twoj kat wtrysku


Obrazek

sexter
...
...
Posty: 41
Rejestracja: pt mar 16, 2012 23:54
Lokalizacja: Syców

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: sexter » śr lip 25, 2012 16:18

QKi,
znaczy ja dałem auto do mechanika a ze on się zna akurat na pompach to wiedział co jest zjeb***.
Z tego co mówił to wymieniał cala sekcje w pompie.



Awatar użytkownika
QKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2008 14:47
Lokalizacja: Mielec

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: QKi » śr lip 25, 2012 19:17

sexter, a ile Cie taka przyjemność kosztowała?

dziwne rzeczy byłem przed chwilą sprawdzić kąt wtrysku na rozgrzanym silniku i w bloku 000 BS na pozycji 2 miałem wartość 0
nie mam pojęcia dlaczego, wczesniej przed ustawieniem zapłonu miałem wartosci ok 40-42 ...



yoyo30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 01, 2012 18:00

Re: AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: yoyo30 » śr paź 09, 2013 20:18

Ok słuchajta ludzie Ahfechowcy. Miałem ten sam problem z zapalaniem po dłuższym postoju. Problem rozwiązany! Ale musicie zrobić dokładnie to co mówie i nie mądrzyć się. Bierzecie klucz 18, zdejmujecie rozrusznik. Wywalacie w pioruny niby dobrze wyglądające szczotki(szczotkotrzymacz) idziecie do sklepu kupujecie oryginalny szczotkotrzymacz Bosch u mnie do mojego rozrusznika Bosch pasował szczotkotrzymacz o numerze 1 004 336 459. Delikatnym papierkiem czyścicie komutator i całą resztę. Ja nie spuszczałem się nad tymi tulejkami, bo nie uważałem to za konieczność. Czyścicie dobrze miejsca połączeń na na tym magnesie! można posmarować smarem miedzianym. Montujecie to, odpalacie i nie możecie wyjść z wrażenia jak łatwo i szybko zapala (ja mam nowy aku i świece to też pewnie coś daje ale teraz i tak świece się nie załąńczają). Auto NIGDY tak dobrze nie paliło, nie rzuca silnikiem po odpaleniu ani nie kurzy się na biało. Koszt 60 zeta w IC. Chcecie to zbagatelizujcie to i wymieniajcie pół auta. Moim zdaniem po tych kilku latach ten drut parciany czy jaki tam od szczotek koroduje i nie ma dobrego przepływu prądu. Tyle jeśli ktoś tak zrobi i pomoże to fajnie pozdrawiam.



Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: pawel1178 » pt lis 29, 2013 23:03

a ja mam nieco inny lecz podobny problem z odpalaniem na zimnym i nie wiem gdzie leży przyczyna sprawdzałem świece oraz przewody do świecy i wszystko jest ok jest prąd oraz świecę sprawne podłączane na krótko, wyczytałem o złym ustawieniu kąta wtrysku i sprawdziłem to jednak wszystko mam tak jak być powinno a więc wtrysk oraz świecę odpadają, dodam tylko że jak jest mróz jest problem i to na zimnym silniku
co robić co logować co sprawdzać gdzie szukać przyczyny ?
Obrazek



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: wesol » ndz gru 01, 2013 08:41

albo silnik juz ma swoje najlepsze dni za soba- mozna by sprawdzic kompresje na garach. Zawsze tez mozesz probowac podlac mu w dolot i jak odpali to bedziesz wiedzial ze to przyczyna braku paliwa do komory. Mozesz nawet w dolot podawac gaz LPG a druga osoba kreci i jak zagada ladnie to wiesz ze albo wtryski albo pompa. Zakladam ze zapowietrzac ci sie nie zapowietrza i tyle to sprawdziles czy nie ma baniek pwoietrza w wezykach.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: XV2 » ndz gru 01, 2013 18:18

Podgrzewacz puszcza powietrze na filtrze paliwa bynajmniej u mnie tak było wymieniłem filtr na boscha i nowy podgrzewacz.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
pawel1178
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob wrz 03, 2011 09:37
Lokalizacja: Zamość

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: pawel1178 » sob gru 07, 2013 18:33

Ok jestem po wymianie filtra paliwa oraz 2 oringów jak narazie wszystko jest ok, poczekamy do większych mrozów :)



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: wesol » sob gru 07, 2013 18:40

nie ma zadnego pdgrzewacza. To tylko zawor z bimetalem kotry sie odksztalca jak jest zimny badz cieply. Zbedny gadzet wg mnie a wiecej z niego problemów niz pożytku. Nieszczelnosci z niego powoduja ze idzie powietrze do ukladu paliwowego.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 199 gości