termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: ilio » sob cze 04, 2011 19:34

nie mam za bardzo czasu na zdjęcie głowicy u siebie a czeka mnie wyjazd pod 300 km tam z nazad , czy jeśli wyciągnę z korka zbiornika wyrównawczego element sterujący ciśnieniem w układzie będzie silnik marudził >?

węże twarde , termostat ok , płynu nie ubywa , nie ma wycieków , silnik równomiernie ciepły ,na drugim innym korku to samo


I've got nothing but time

kaszus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob sie 29, 2009 20:49
Lokalizacja: KOSZALIN
Kontakt:

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: kaszus » pn cze 06, 2011 19:50

Twarde węże i ucieka ze zbiorniczka wyrównawczego czy to na 100% uszczelka pod głowicą ???



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: slawek987 » pt kwie 26, 2013 21:48

Witam!
Mam taki problem, że od paru dni zaczął mi wyrzucać płyn mój AHF, po przejechaniu 100 km ekstremalnej jazdy (w porywach do 150km/h) wyrzucił mi płyn na krótkich trasach tego nie robi. Wymieniłem korek od zbiorniczka, ale nie pomogło. Dodam jeszcze że po przejechaniu tych 100 km górny wąż od chłodnicy był gorący, a dolny znacznie mniejszą miał temp, wręcz letni był. Czyżby termostat się zawieszał? temp na wskaźniku sztywno stoi na 90 i ani nie drgnie:) Proszę o pomoc...



uciu_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 27, 2012 00:37

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: uciu_85 » sob kwie 27, 2013 20:09

Po przejechaniu 100 km dolny wąż od chłodnicy powinien mieć podobną temp. jak górny wąż. Sprawdź termostat bo prawdopodobnie zaciął się w pozycji "zamknięty" i płyn krąży na małym obiegu, i dlatego wyrzuciło Ci płyn przez zbiornik wyrównawczy. Sprawdź to jak najszybciej bo padnie Ci uszczelka pod głowicą albo jeszcze gorzej...



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: slawek987 » sob kwie 27, 2013 20:35

Jeszcze ponad 100km muszę zrobić żeby do domu dojechać... wywalić oring z korka?coś da?



uciu_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 27, 2012 00:37

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: uciu_85 » sob kwie 27, 2013 21:45

najlepiej to wyciągnij termostat



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: slawek987 » sob kwie 27, 2013 22:10

nie mam takiej możliwości... wyciągnę oring, delikatnie pojade i będę kontrolowac temp, innego wyjścia nie mam i w pon zabieram się za termostat.



uciu_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn lut 27, 2012 00:37

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: uciu_85 » sob kwie 27, 2013 22:23

włącz ogrzewanie na full żeby ciepło z silnika mogło gdzieś uciekać i kontroluj temperaturę oraz stan płynu co jakiś czas żeby Ci nie brakło



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: slawek987 » ndz kwie 28, 2013 07:22

Ok:) tak właśnie zrobię, też myślałem o tym ogrzewaniu:)



mewa2002
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 20:07
Lokalizacja: ---

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: mewa2002 » śr sie 13, 2014 13:53

Witam, potrzebuje pomocy. Leon AHF. Przy normalnej spokojnej jeździe płynu nie ubywa. Jednak wystarczy że go trochę przycisnę i od razu mam mokry cały silnik i wszystkie elementy od chłodnicy aż do połowy podwozia samochodu w zielonym płynie ale tylko po stronie pasażera. Wczoraj przycisnąłem ostro go przez 2minuty i to wystarczyło żeby wyrzucił z siebie 3litry płynu. Żadnej nieszczelności nie mogę znaleźć. Węże robią się dosyć twarde ale to nie kamienie, więc chyba normalne. Oleju nie przybywa, z rury nie leci biały dym. Problemu nie było do tej pory, jednak zmieniłem turbine na gtb17 i dostał trochę więcej mocy i teraz nie wiem czy gdy montowałem ją, to coś zruszyłem czy przez to że teraz ma większe ciśnienie doładowania (dawki paliwa nie były zbytnio ruszane,jedynie zwiększone na wysokich obrotach) to ma większa energię spalin i wydmuchało uszczelkę. Co tu począć?



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: slawek987 » śr sie 13, 2014 17:14

Ja bym stawiał na uszczelkę głowicy, miałem identyczny przypadek, tylko że przy seryjnej suszarce :bigok:
Może być ewentualnie głowica pęknięta, ale raczej mało prawdopodobne.
Sprawdź drożność przewodu odpowietrzającego (ten najcieńszy co jest przy zbiorniczku wyrównawczym), a także sprawdź termostat, może zaciął się w pozycji zamkniętej i nie otwiera.
A płyn ma przejrzysty kolor? nie ma w nim oleju przypadkiem?



mewa2002
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz maja 31, 2009 20:07
Lokalizacja: ---

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: mewa2002 » śr sie 13, 2014 17:42

Ten przewód który wchodzi na górę zbiornika? co z metalowej rurki przechodzi na gumowa i wchodzi do zbiornika? Jest drożny bo widać że leci nim płyn. Nie wiem jak ma wyglądać ten płyn z olejem, mój wydaje się wyglądać dość normalnie. Może to być wina pompy wody? Ze 3 lata temu w Zakopanem uderzyłem w psa który rozwalił mi chłodnice i jechałem 20km bez płynu. Może wtedy coś się mogło się przytrzeć/przegrzać, bo jak jeździłem ostrzej to brało tego płynu trochę, ale tylko trochę ( kilkaset mililitrów) i nie było widać nigdzie płynu. Ale teraz to tragedia. Jedno przegonienie na 5biegu 100-220km/h i 3litry płynu na ulicy. Jak sprawdzić czy to na pewno wywala ze zbiorniczka czy z jakiejś nieszczelności?



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 637
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

termostat, korek zbiorniczka czy uszczelka pod głowicą

Post autor: slawek987 » wt lip 26, 2016 19:54

mewa2002 pisze:Jak sprawdzić czy to na pewno wywala ze zbiorniczka czy z jakiejś nieszczelności?
Jak wywala płyn ze zbiorniczka to po przejechaniu trasy powinno być mokre prawe nadkole.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości