Jak dbać o silnik TDI?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » pn lut 22, 2010 20:27

Wiem że to stary temat ale jakby ktoś chciał info to tylko dodam.Jak ktoś czytał oryginalną instrukcję obsługi lub książkę typu "naprawa i obsługa" to może sobie przeczytać wyrażnie napisane przez producenta tego auta:"Po uruchomieniu silnika natychmiast rozpocząć jazdę " I dalej dobitnie :"podgrzewanie silnika na postoju GROZI ZNISZCZENIEM SILNIKA"!!To chyba wystarczy jakby ktoś znowu sobie ubzdurał że należy grzać silnik na postoju bo sie "klin sklini albo cóś""Każdy jest Panem swego wozu i do niego decyzja należy.Zimą również odpalam i skrobie sobie szybki ale to jakieś kilkadziesiąt sekund do minuty i do widzenia.Bez przesady.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » pn lut 22, 2010 20:29

a moj podczas zimy i mrozow surowych to sie grzeje jakies 15-20 minut i tez jest git.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

riggs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 498
Rejestracja: ndz lip 05, 2009 23:12
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: riggs » pn lut 22, 2010 20:37

wesol pisze:a moj podczas zimy i mrozow surowych to sie grzeje jakies 15-20 minut i tez jest git.
Ja tylko piszę to co producent pisze w książce obsługi a to co kto robi to wiadomo że inna bajka.Nie jestem fanatykiem też mi się zdarzyło że odpaliłem autko w zimie i skrobałem szybki a że sąsiad w tym czasie robił to samo i zagadał to bywało że i 20 minut chodził na postoju jednak producent wie raczej lepiej niż my prawda???A on twierdzi że grzanie na postoju jest bardzo beeee!!!----------------------Zresztą kolego mówisz jest git ale silnika wewnątrz nie widzisz może tak podgrzewając skracasz mu życie o połowę??!!
Ostatnio zmieniony pn lut 22, 2010 20:39 przez riggs, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
erikt65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 13, 2008 19:58
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: erikt65 » pn lut 22, 2010 21:50

W Niemczech za grzanie samochodu na parkingu i skrobanie szyb jest mandat. Gdzieś ostatnio słyszałem , że i w Polsce też 100 zł jak się nie mylę. Trochę głupie ale prawdziwe.



Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: xxxGlaDxxx » pn lut 22, 2010 23:01

a ja w moim dziadku stosuje taka zasade. jak odpalam go na ssaniu to ma 1000-1050obr/min. czekam sobie z minute moze półtorej i slysze cyknięcie i obroty wchodza na 1200, wtedy wiem że moge ruszać ale bez szaleństw :P i auto chodzi furczy śmiga bezproblemowo.



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn lut 22, 2010 23:06

Ja stosuję zasadę Skandynawów .. czyli - odpalam niezależnie od temperatury i jadę nie przekraczając 2tys/obr by dobić do 90 stopni ... później już jest normalna - płynna jazda bez uprawiania PSJ :helm:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
GranuL
Forum Master
Forum Master
Posty: 1430
Rejestracja: pn maja 19, 2008 17:35
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Jak dbać o silnik TDI?

Post autor: GranuL » sob maja 28, 2011 16:22

http://www.autoswiat.tv/porady,Jak-dbac ... ,film.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Jak dbać o silnik TDI?

Post autor: dj_k2 » pn maja 30, 2011 15:00

solaris pisze: po co grzać? nie grzej, jeśli nie chcesz, a teraz powiec po kiego grzyba rozgrzewa siępiłkarz przed grą?
A jak ten piłkarz się rozgrzewa? Hym pewnie stoi w miejscu i czeka aż mu sie ciepło zrobi - ja tam bym wolno sobie pobiegał po boisku to pewnie szybciej bym się rozgrzał.

Ja tak samo w zime odpalam autko ( benzyniaka też ) Skrobie sobie szyby i w drogę bez żadnych excesów.
W ciepłe dni wsiadam i jadę i się nie przejmuję. Jak temperatura już wchodzi na temp. roboczą około 50 stopi to już mogę sobie depnąć i nic się nie dzieje.

Kolego jak będziesz przestrzegał zasad regularnej wymiany oleju na porządny olej ( Ja leje Mobil 10W/40 - nie twierdze że to najlepszy olej ale w miarę ) Będziesz wymieniać filtry i lał uszlachetniacze w zimę to pojeździsz spokojnie.
Nie gazuj zimnego silnika i odczekaj te 10 / 15 sek po szybszej jeździe aż turbina spadnie z obrotów.
Żadnej filozofii. Pamiętajcie auto jest dla ludzi trzeba dbać o wszystko ale ze starego nowego się nie zrobi.
Sranie po gaciach i grzanie silnika przez 5 min to dla mnie jakaś bzdura. Ile zamierzacie jeździć tymi autami 30 lat?
Teraz ceny samochodów są takie że wymiana autka co 5 / 7 lat to juz norma sprzedajesz swojego 15 / 20 latka i kupujesz 10 latka jeździsz 5 / 7 lat i znowu kupujesz 10 latka chyba że śpisz na kasiorce to kupuje nowe ( ale jak stać kogoś na nowe to tym bardziej stać go na przeglądy olej i zmianę auta po 5 latach )

Regula jest prosta dbać o części, wymiany a wszystko będzie ok i nie jeździć jak ostatni dres non stop na pełnej piź...
paląc kapcie. Jeździć normalnie nie za wolno nie za szybko jak masz turbo to jazda non stop na 1200 obrotów też bokiem ci wyjdzie.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości