Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: -V.A.G- » pn gru 30, 2013 22:38

lukasz_bliw pisze:-V.A.G-, teraz doczytałem że ten pomiar to mało dokładny jest - mierzyłeś na obudowie termostatu zabudowanej w aucie - masz pewnie miernik laserowy taki o (co mniej więcej na tej zasadzie działa, a w sklepach ich nie ma bo kto wyda gruby hajs na termometr żeby czekał kilka lat na kupca) http://allegro.pl/termometr-cyfrowy-na- ... 97055.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Żeby określić temperaturę potrzebujemy znać temperaturę na bimetalu a nie na obudowie.
to to jakaś lipa jest ,ten co ja mam ( tak naprawde to pożyczyłem od dużej fabryki ,mam znajomego i mi użyczył na 1 dzień ) kosztował ponad 5tys zł ,jeszcze raz napisze ze nie wiem jak on dziala ( na jakiej zasadzie ) ze przenikuje przez alement i pokazuje najgoretsze miejsce .brzmi to troche nie do wiary ale nie umiem tego wytlumaczyc , takie testy przeprowadzalem i tyle.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » wt gru 31, 2013 15:39

Panie takie te rzeczy to tylko w Erze :) Po mojemu fizycznie niemożliwe :) Chyba że to rzeczywiście z NASA :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

tusiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt mar 24, 2006 19:59
Lokalizacja: Polska

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: tusiek » śr lut 05, 2014 08:48

Wracając do tematu to pamiętam jak wymieniałem Wahlera w Toledo II (silnik AHF) i podobnie jak piszą koledzy "kopas123" oraz "przemlin" termostat nie pasował właśnie ze względu na kształt dzióbka. Nie dało się go zamocować "nakręcić" na króciec i dobrze osadzić w bloku silnika. Ale jeśli dobrze pamiętam to tych Wahlerów były dwa rodzaje:
1. Zamiennik oryginału
2. Zamiennik zamiennika oryginału
i właśnie ten drugi ma zły kształt dzióbka. Podstawowy zamiennik ma poprawną budowę i da się go wkręcić na króciec.
Ja natomiast założyłem Vernet-a ponieważ nie mogłem dostać tego pierwszego zamiennika z Wahlera.
Co do zamienników Wahlera to trzeba by sprawdzić jeszcze to w katalogu ale taki mi się przypomina że właśnie tak z nimi było.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: jhosef » śr lut 05, 2014 10:08

Te termometry laserowe to laser mają jako wskaźnik a nie narzędzie pomiaru. Pokazuje nam punkt z którego odczytuje wartość. A sam odczyt odbywa się przez pomiar promieniowania podczerwonego emitowanego przez rozgrzany przedmiot.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: KoJ@K » śr lut 05, 2014 10:48

No właśnie, a nie cieczy znajdującej się wewnątrz.


Obrazek

hary71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob lip 27, 2013 15:32

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: hary71 » śr lis 19, 2014 00:56

Panowie, proszę doradźcie. Vernet (CALORSTAT by Vernet) czy Wahler? W iparts wahler kosztuje 42 zł +22 zł przesyłka a jego wymiary podane w milimetrach są takie same jak Vernet-a (32 zł + 22zł przesyłka ) Za to na allegro Wahler-a można już kupić za 28zł + 10zł przesyłka. I tak sobie myślę że może te tanie wahlery z allegro to podróbki i dlatego nie pasują.
Edit. Też pożyczyłem z pracy (tyle że ja oddam go) termometr laserowy do precyzyjnego pomiaru temperatury (optris taka nazwa) no i zaniża temperaturę o 4'C a mierzy temperaturę na powierzchni tego na co świecimy laserkiem. Tak czy siak mój silnik nagrzewa się do około 65'C i wymiana termostatu bardzo wskazana.


66 KW ALH 1/2 MFA

robert14-83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: ndz lip 01, 2007 12:49
Lokalizacja: sucha beskidzka
Auto: VW Golf VII 1.4 TSI
Silnik: CXSA

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: robert14-83 » śr lis 19, 2014 09:16

spróbuj poszukać termostatu BEHR Thermot-tronik o nr TX 13 87D. Czytałem tutaj na forum że te właśnie termostaty szły na pierwszy montaż i osobiście założyłem zeszłej jesieni taki do swojego mkIV i jestem bardzo zadowolony... także polecam. Dla pewności sprawdź czy będzie pasował u Ciebie...



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: daniel.wwe » śr lis 19, 2014 09:22

Ja 5 lat temu zalozylem Wahlera i dziala bez zarzutu.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: KoJ@K » śr lis 19, 2014 13:05

Upewnij sie kolego, ze to termostat, czy nie np czujnik cieczy sfiksowal i zle pokazuje temp na deche mimo tego, ze jest taka jak ma byc.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości