Czyszczenie nastawnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Czyszczenie nastawnika

Post autor: JABcok20 » ndz kwie 07, 2013 22:44

Szczerze to miałem kiedyś przypadek Leona 2001 gdzie były założone wtryski zamiast 220 bar to 190 bar, dawka ustawiona była na ok 1.5mg , pracował na takim ustawieniu ok ale jak zmniejszyłem dawke'( nie wiedziałem że wtryski sa 190 bar ) zaczął dziwnie właśnie telepać , jakby nierówne obroty trzymał, ostatecznie rozebrałem silnik i okazało się że wszystkie tłoki powypalane. Więc jeśli nie miałeś telepania na orginalnych a te masz niesprawdzone to lepiej załóż ori i zobacz czy to wystepuje także. Z jakiego źródła wtryski? Kto zakładał końcówki.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Czyszczenie nastawnika

Post autor: Noxi » ndz kwie 07, 2013 23:10

Wtryski bardziej niż pewne, od Cowboya. Najczęściej wybierane i sprawdzone źródło stąd moje zmartwienie. Założę ori i spróbuję.



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Czyszczenie nastawnika

Post autor: JABcok20 » ndz kwie 07, 2013 23:38

Poczekaj a ile kilometrów zrobiłeś nat ych wtryskach?


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Czyszczenie nastawnika

Post autor: Noxi » ndz kwie 07, 2013 23:43

Około 300-400km



Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Czyszczenie nastawnika

Post autor: JABcok20 » pn kwie 08, 2013 08:23

U mnie nowe 260 zachwoywały się inaczej zaraz po założeniu i inaczej tera jak zrobiłem jakieś 400-500km. Powiedz mi czy objawy jakby się zmniejszyły.


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Czyszczenie nastawnika

Post autor: Noxi » ndz kwie 14, 2013 18:03

A gdzie tam zmniejszyły. Czasami jak zacznie telepać to aż brak słow, tylko gaz i do przodu, żeby nie stac... Ale tak jak mówię, kawałek jazdy na tempomacie, hamowanie skrzynią i krzyżówka - STOP. Okropnie nim rzuca.

Wmontowałem ponownie moje wtryski i niby jest lepiej, ale nie daje mi spokoju fakt, że na 216 całkowicie pewnych to występuje, nie sądzę aby było coś z nimi nie tak, a mój nastawnik w sumie(jezeli nie byl wymieniany) to mimo ze w MKIV to jednak jest jednym z nastarszych nastawników w MKIV, bo pochodzi z 98/99 roku, jedna z wczesniejszych czwórek.

Mój nastawnik profilaktycznie będzie czyszczony. Tylko kupię uczelki i douczę się na temat czyszczenia tego urządzenia.
Mam jednak pytanie. O ustawianie napięcia z czujnika RSW. Oczytam z VAGa itp itd, ale teraz pytanie. Co względem czego się przestawia? W jednej instrukcji naciska się palcem sześciokątną śrubę, a w innej tą samą śrubę odkręca się kluczem 10 blokując niżej inna nakrętkę M10. Co względem czego się przestawia? Tą czarną wskazówkę względem wałka na którym jest umieszczona? Czy może ten pomarańczowy element? Mam trochę wątpliwości co do tego. Może ktoś pomóc?:)



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czyszczenie nastawnika

Post autor: munior » ndz kwie 14, 2013 20:07

Noxi pisze:Mój nastawnik profilaktycznie będzie czyszczony
W pompach mk IV ,praktycznie nie zdarza się zanieczyszczenie nastawnika opiłkami ...no chyba że ktoś napoił ją jakimś trefnym paliwem ...wystarczy tylko raz i po gładziach na nawęglanych elementach w pompie ...wtedy nic już pompy nie uratuje ....mimo ze pompa zwykle nadal śmiga bez problemów ,to fabryka opiłków uruchamia produkcję :chytry: A RSW ustawiasz przesuwając palec na stożku ,tzn.ten element jakby zamkniętą ramkę ,oblaną tworzywem ,który przykręcony jest na torxa ,a pod torxem jest coś w rodzaju śruby z łbem na klucz 10 mm ...Rozbierzesz to zobaczysz w czym rzecz :grin: choć watpię żebyś znalazł tam jakieś opiłki :chytry: zwykle jak na czterech śrubach od spodu nastawnika niema najmniejszego opiłka ,na magnesie ''wyłapywaczu " też czysto ,to i w nastawniku czysto...Jak opiłki sa widoczne na śrubach ,to na 100% będą i w środku


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: Czyszczenie nastawnika

Post autor: Noxi » ndz kwie 14, 2013 22:50

munior pisze:
Noxi pisze:Mój nastawnik profilaktycznie będzie czyszczony
zwykle jak na czterech śrubach od spodu nastawnika niema najmniejszego opiłka ,na magnesie ''wyłapywaczu " też czysto ,to i w nastawniku czysto...Jak opiłki sa widoczne na śrubach ,to na 100% będą i w środku

Aby to sprawdzić nastawnik mimo wszystko do zdjęcia?:) Jak na czterach śrubach od spodu sprawdzić obecność opiłków?



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Czyszczenie nastawnika

Post autor: bandit_600 » pn kwie 15, 2013 22:36

Mam podobny problem tylko że przy dojeżdżaniu do świateł ,krzyżówki po zatrzymaniu silnik przez krótką chwilę pracuje tak jakby na 3 gary. Czy to nastawnik pompy? Golfik pali od strzała czy ciepły czy zimny ,przy dodawaniu gazu nie szarpie.Sprawdzona dawka , kąt wtrysku ,na vagu nie ma błędów.Dodam jeszcze że jak odłącze kostkę przy skrzyni biegów problem ustaje.Podłączam i problem wraca.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Czyszczenie nastawnika

Post autor: ciachotdi » śr kwie 17, 2013 21:35

bandit_600 pisze: przy dojeżdżaniu do świateł
dwumas do wymiany



Awatar użytkownika
bandit_600
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: pn maja 26, 2008 04:14
Lokalizacja: żarów / dolnośląskie
Kontakt:

Czyszczenie nastawnika

Post autor: bandit_600 » ndz kwie 21, 2013 11:21

Ale nic nie częsie, budą nie rzuca jak wciskam sprzęgło , autko ciągnie normalnie .



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Czyszczenie nastawnika

Post autor: Noxi » śr maja 01, 2013 14:16

Jakie środki chemiczne przygotować do czyszczenia nastawnika? Coś godnego polecenia? czy tylko manualnie opiłki?
Używać gdzieś środków ściernych typu papier itp?

Jest ktoś w stanie podać mi rozmiary, długość cześci gwintowanej + średnicę gwintu śruby serwisowej? Skok mam nadzieje dosyć często spotykany? Chodzi o tą, która prawdopodobnie przy demontażu zostanie zniszczona. Zanim rozbiorę kupiłbym, bo sensowne sklepy są 40km od miejsca zamieszkania, a będę przy okazji.

Ku potomny.
Jeżeli nnie pomaga w zadnym wypadku jakieś naciskanie śruby 6-kątnej 10mm aby poluzować czujnik RSW, to jest na to metoda. Na pewnym forum, kiedyś ktoś przypadkowo o tym wspomniał i to pozwoliło ruszyć moje prace do przodu.
Na dole, za ten element ruchomy i współpracujący z czujnikiem RSW i wchodzący do pompy chwytamy lekko - ja złapałem cążkami przez szmatę, ale może być w imadle - na tym by być w stanie go unieruchomić, a jednocześnie na górzę na tą śrubę sześciokątną zakładamy klucz - płatki, oczkowy nasadowy 10mm i blokując u dołu na górze kręcimy zgodnie z kierunkiem pracy czujnika RSW - u mnie puściło.
Śruba serwisowa wymieniona zastąpiona Imbusem M6 62 - 63 mm długości. Oryginalnie śruba ma 65mm długości, ale końcówka jest bez gwintu - wiadomo - otworu nigdy nie da się nagwintować w pełni, stąd zastosowana musi być krótsza:)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bzdzioch1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 20:16
Lokalizacja: Szczecinek/Krosino

Czyszczenie nastawnika

Post autor: bzdzioch1 » ndz sie 04, 2013 21:16

witam mam pytanko czy wszystkie nastawniki hdk sa w 100%zamienne posiadam jeden z renaty oraz z sdi z wtyczka 10pinowa wtyke przerobiłem aby podeszła do mojej teraz pytanko czy rsw ma być takie jak do mojego 1zeta czyli 760 czy takie jak powinno być dla danego nastawnika choć nie wydaje mi sie. Szarpie mi skubany na wszystkich biegach przy 1200rpm nastawnik czysty juz nie wiem sam co z nim jest i chciałem podmiankę nastawnika zrobić. Czy gdyby impulsator na skrzyni był uszkodzony to tez mógłby szarpać?dodam ze po odpięciu impulsatora nie szarpie.



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Czyszczenie nastawnika

Post autor: Noxi » ndz sie 04, 2013 23:08

Nie masz VAGa? Szarpie od zimnego czy tylko ciepły?
Podejrzewałbym słabe połączenie lub ewentualnie brak przy którymś kablu w nastawniku.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości