Znika olej 1l na 3 tys km

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Znika olej 1l na 3 tys km

Post autor: jamesoki » wt wrz 11, 2012 07:53

Detektor pisze:
jamesoki pisze:Odma w silnikach PD jest razem z pokrywą zaworów.
zgadza się ale jak wymiana pokrywy może wpłynąć na pobór oleju ? jakoś nie widzę związku

To znaczy że masz odmę sprawną. :hmm:
Jak ci się uszkodzi zobaczysz związek bardzo szybko na bagnecie.
Kopciuch ma duże przedmuchy a w odmie jest zawór membranowy wyrównujący ciśnienie w komorze korbowej. Jak poleci ten zaworek to olej idzie odmą do silnika. U mnie na 500km litr. Wymiana pokrywy i skończyły się kłopoty. Temat dość powszechny. Ja swoją odmę załatwiłem poza silnikiem zdjąłem pokrywę żeby wyciągnąć PD i położyłem do góry dupą w piwnicy (żeby olej nie leciał), tam poleżała dwa tygodnie i membrana się wygięła.

Sztomel dobrze radzi na początek odma w butelkę.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Znika olej 1l na 3 tys km

Post autor: Piasek » wt wrz 11, 2012 08:28

Detektor pisze:zgadza się ale jak wymiana pokrywy może wpłynąć na pobór oleju ? jakoś nie widzę związku
Odmę wystarczy odpiać i skierować do butelki.
Uszkodzona odma niedokładnie separująca mgłę olejową to jedno ale podpięta do kol. ssącego gdzie pracuje turbina to katastrofa gdyż ta działa jak odkurzacz zasysając wspomnianą mgłę...
U mnie w firmowym silnik żarł 2 litry na 15 tys km, po odpięciu odmy i puszczeniu jej do butelki po 15 tyś km w butelce była może setka oleju... ale nawet chyba tego nie było... zaś konsumpcja oleju zeszła do niezauważalnych ilości.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jamesoki
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw maja 26, 2011 07:36
Lokalizacja: Białystok

Znika olej 1l na 3 tys km

Post autor: jamesoki » wt wrz 11, 2012 09:06

Piasek pisze:podpięta do kol. ssącego gdzie pracuje turbina to katastrofa gdyż ta działa jak odkurzacz zasysając wspomnianą mgłę
Norma euro. Normalnie odmę najlepiej wypierniczyć poza układ zasilania przecież z niej żadnego zysku nie ma, no poza ekologicznym. EGR to przynajmniej grzeje silnik a odma......



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości