Nagrzewanie sie układu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zibiland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 25, 2008 15:49
Lokalizacja: Świebodzin

Nagrzewanie sie układu

Post autor: Zibiland » czw sty 24, 2013 11:33

podłacze się do tematu :)

Mam golfa 4 wariant z silnikiem 1.9TDI, climatronic.
Przy obecnych temperaturach -8 stopni silnik osiąga temperaturę 90 stopni po przejechaniu 20 km.
Po 10 km zaczyna dopiero wzrastać temperatura i wiać w kabinie letnie powietrze.
Trochę to utrudnia życie przy obecnej pogodzie :(.

Możecie doradzić w czym może być problem. Po przeczytaniu powyższych wypowiedzi w pierwszej kolejności sprawdzę termostat, ewentualnie co później?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nagrzewanie sie układu

Post autor: grg474 » czw sty 24, 2013 12:14

termostat - odpal auto - nie ruszaj i czekaj aż się lekko zagrzeje (patrz czy nie odą ze straży miejskiej bo powyżej 1 minuty nie wolno). Jak się lekko zagrzeje że wąż idący do kabiny robi się ciepły schyl się i złap za węże od chłodnicy i górny i dolny - jak oba są ciepłę to termostat do wymiany


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Nagrzewanie sie układu

Post autor: KamilP » czw sty 24, 2013 13:08

grg474, jakoś wątpię żeby przy obecnych temperaturach diesel na wolnych obrotach złapał temp. potrzebną do otworzenia się termostatu... Już lepiej go rozgrzać podczas jazdy i wtedy sprawdzić temp. płynu w dolnym przewodzie. Ale jak łapie temperaturę roboczą.. u mnie jak termostat był walnięty to grzał się tylko do 70 stopni ale u mnie starsza konstrukcja to może jest inaczej, chociaż u brata w TDi też nie łapał temperatury roboczej ale może termostat jest po prostu troszeczkę otwarty i się zaciął



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14143
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Nagrzewanie sie układu

Post autor: Michał_1977 » czw sty 24, 2013 17:50

grg474 pisze:termostat
Żaden termostat.Silniki TDI już tak mają,że grzeją się od kilku do kilkunastu km.
Jeżeli nagrzewa się do 90* w trakcie jazdy,to termostat jest O.K.
Można ewentualnie sprawdzić sprawność świec żarowych od podgrzewania płynu :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Nagrzewanie sie układu

Post autor: italiano_83 » czw sty 24, 2013 19:06

Zibiland pisze:Mam golfa 4 wariant z silnikiem 1.9TDI, climatronic.
Przy obecnych temperaturach -8 stopni silnik osiąga temperaturę 90 stopni po przejechaniu 20 km.
Przyczyn to może być naście i żadna, po pierwsze wskazania wskaźnika temperatury na desce rozdzielczej są orientacyjne - tzn czy Twój silnik się nagrzeje do 75 czy do 105 to na blacie będzie stało 90 C :bajer: Więc, aby być pewnym co to faktycznej temperatury trzeba podpiąć vaga sprawdzić na początek czy czujnik temp wskazuje prawidłową temperaturę- jest sprawny, a potem skontrolować temperaturę silnika w czasie jazdy.
20km i 90C to faktycznie długi dystans zanim silnik się nagrzeje, ale jak włączasz ogrzewanie od początku na 2/3 bieg to chciał nie chciał wydłużasz czas nagrzania się silnika do 90C - przecież nagrzewnice zadziała jak chłodnica :bajer: TDI jest oszczędne więc jest mało strat na ciepło, więc nie ma co się dziwić, że wydajność ogrzewania jest taka a nie inna i sam to odczuwam jeżdżąc co dziennie do pracy 25km - po 6/7km mam 90C a i tak zanim się wnętrze nagrzeje chwilę to jeszcze trwa. Tak poza tematem- wczoraj uruchomiłem silnik w aucie mojej żony MK3 1.8 Pb 75KM - na postoju po dosłownie 3 minutach i włączonym nadmuchu wiało cieplejszym powietrzem jak z mojego TDI po 10km :bajer: - tylko tam straty cieplne są większe, więc i spalanie nie małe.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Zibiland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 25, 2008 15:49
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Nagrzewanie sie układu

Post autor: Zibiland » czw sty 24, 2013 19:16

italiano_83 pisze:....
Zajmuje się ciepłem i znam dokładnie procesy zachodzące przy wymianie, problem w tym że mam ustawiona temp na 18°C i minimalny nadmuch.
Dziś sprawdzałem wąż od chłodnicy i był letni przy temperaturze ok 70-80°C na czujniku. Nie podłączałem vaga ale weekend to zrobię i sprawdzę.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nagrzewanie sie układu

Post autor: munior » czw sty 24, 2013 21:17

KamilP pisze:grg474, jakoś wątpię żeby przy obecnych temperaturach diesel na wolnych obrotach złapał temp. potrzebną do otworzenia się termostatu...
Ja też wątpię :chytry: powiem nawet że nie ma takiej opcji ,przynajmniej jeśli chodzi o tdi :grin:
Zibiland pisze:Dziś sprawdzałem wąż od chłodnicy i był letni przy temperaturze ok 70-80°C na czujniku.
O ile mówisz o dolnym węzu , to juz znalazłeś sprawcę ,termostat nie trzyma :jezor: Przy sprawnym termostacie ,dolny wąż powinien być zimny do temp.otwarcia termostatu ,czyli ok.85 stopni


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Nagrzewanie sie układu

Post autor: KamilP » czw sty 24, 2013 22:21

munior pisze:
KamilP pisze:grg474, jakoś wątpię żeby przy obecnych temperaturach diesel na wolnych obrotach złapał temp. potrzebną do otworzenia się termostatu...
Ja też wątpię :chytry: powiem nawet że nie ma takiej opcji ,przynajmniej jeśli chodzi o tdi :grin:
Zibiland pisze:Dziś sprawdzałem wąż od chłodnicy i był letni przy temperaturze ok 70-80°C na czujniku.
U mnie zwykły diesel i po mojej jeździe raczej nie ma na to szans.. Coraz bardziej myślę o zasłonięciu części chłodnicy kartonem... Bo jednak od góry wąż jest ciepły i jakaś część ciepła płynu chłodniczego jest chłodzona przed otwarciem termostatu górnym wężem..



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Nagrzewanie sie układu

Post autor: owcy2 » pt sty 25, 2013 23:20

Ja mam termostat sprawny na pewno, wymieniany 2 (w sumie nie potrzebnie) i jak dojeżdżam do roboty - 8km (spokojnie do 2000rpm) to mi ledwo te 50st złapie, więc inaczej nie będzie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Nagrzewanie sie układu

Post autor: grg474 » sob sty 26, 2013 16:18

KamilP pisze:jakoś wątpię żeby przy obecnych temperaturach diesel na wolnych obrotach złapał temp. potrzebną do otworzenia się termostatu..
no i o to chodzi - skoro nie otworzy się to jest ok - jak natomiast jest cały czas otwarty to nie jest ok :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Nagrzewanie sie układu

Post autor: KamilP » sob sty 26, 2013 16:42

grg474, fakt, ale ja jednak upieram się że lepiej by było się przejechać ze 3 km i dopiero sprawdzić, szybciej się nagrzeje, temperatury roboczej nie złapie a nie będzie tyle czasu na zimnym gęstym oleju silniczek pracował :)



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nagrzewanie sie układu

Post autor: munior » sob sty 26, 2013 21:04

KamilP pisze:Coraz bardziej myślę o zasłonięciu części chłodnicy kartonem..
Ja mam całą zasłoniętą ,startuje od ok .40-50stopni ,bo odpalam webasto ok.10 minut przed odpaleniem i dopiero po ok.10 km temp.jest ok.80 st.i rośnie ,ale ja już zwylke jestem w pracy :jezor: ..termostat trzyma bo dolny wąż zimny ...webasto wyłączam jak osiągnie ok.60 stopni w czasie jazdy ,i tu ktoś by mógł się zdziwić ,bo przez chwilę po wyłaczeniu temp.zaczyna spadać ,tak mało ciepła "produkuje tdi ...w zwykłym dieslu ,z pośrednim wtryskiem ,powinien się nagrzewać znacznie szybciej ,z uwagi na mniejszą sprawność silnika ,i większe straty cieplne ...i nagrzewa się szybciej ,bo miałem kiedyś TD-eka i faktycznie łapał temp.znacznie szybciej :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Nagrzewanie sie układu

Post autor: ciachotdi » sob lis 02, 2013 20:32

panowie mam taki problem auto nie chce złapać 90 stopni trasa 90 kilometrów, termostat sprawdziłem w garnuszku w gorącej wody ładnie się otwiera i zamyka natomiast w aucie tylko 80 stopni na blacie zero błędów co może być nie tak ?
odma silnika wywalona na zewnątrz



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Nagrzewanie sie układu

Post autor: DejaVu » wt sty 14, 2014 18:06

Panowie mam takie pytanko , czy w dieslu jak nie nagrzewa się do owych 90* może być przyczyną potrzaskana osłona silnika? Otóż obecnie u mnie jest -2*C do pracy mam ok.16km . po przejechaniu odcinka 4km. mam już w golfie ''ciepło'' wskazówka trochę podniesiona , górny przewód ciepły ,dolny zimny - ale po dojechaniu do pracy zegar pokazuje 80* (kreska przed 90) Mieszkam na zadupiu do asfaltu mam 4km ,gruntówka jak szwajcarski ser , to nie idzie szybciej jechać jak 50/h no i mam połamaną osłonę , przed zimą nie opłaca mi jej się zmieniać ,i dodatkowo wyciąłem dziurę na miskę aby zmieniając olej nie babrać się z tą osłoną :kac: Druga sprawa że jeżdżę już 4 zimę na tym samym płynie i zastanawiam się czy nie wymienić , no i przy okazji nie wiem czy i nie zmienić termostatu? Jak Waszym zdaniem to się przedstawia? Pozdrawiam.


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości