Jaka uszczelka pod głowicą

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Uszczelka

Post autor: ZbyszekGolf » sob gru 05, 2009 15:28

Zakładasz taką jak była jak była z III wycięciami to taką zakładasz



arwam

Post autor: arwam » ndz gru 06, 2009 00:20

A w 1.9TDI też zwiększy się stopień sprężania???w bezpośrednim wtrysku.

w TDI masz płaską powierzchnię głowicy a komorę masz w tłoku a nie w głowicy i tu jest praktycznie nie zauważalne zwiększenie stopnia sprężania w przeciwieństwie do TD.
możeż śmiało z czystym sumieniem planować głowicę.



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » ndz gru 06, 2009 10:47

arwam napisał;
w TDI masz płaską powierzchnię głowicy a komorę masz w tłoku a nie w głowicy i tu jest praktycznie nie zauważalne zwiększenie stopnia sprężania w przeciwieństwie do TD.
możeż śmiało z czystym sumieniem planować głowicę.

Nie rozumiem tego [praktycznie nie zauważalne] bo to jest bzdura to co napisałeś.Ja przy wymianie uszczelki zawsze i wszystkie szlifuje głowice i nie mam żadnego problemu od .Ja odpowiadam za wykonaną usługę i auto ma chodzić.
W TD też jest płaska tylko w głowicy ma komorę spalania a gazy się wydostają poprzez otwór



arwam

Post autor: arwam » ndz gru 06, 2009 12:29

roman58, no to widzę że nie wesz o czym mówisz. nie mówię że nie będzie chodzić ale że wcześniej pojawi się granica kiedy już nie będzie można zwiększyć ciśnienia doładowania bo masz WEWNĄTRZ GŁOWICY komorę spalania i ją planując zmniejszasz jej wysokość oraz obniżają się zawory co przy dużym stopniu sprężania powoduje że nawet małe zmiany w wysokości głowicy dość wyraźnie przekładają się na zmiany ciśnienia sprężania przy dużym STOPNIU sprężania (22,5:1 lub 23:1).
W TDI masz po pierwsze komorę spalania WEWNĄTRZ TŁOKA i masz znacznie niższy stopień sprężania (19,5:1 lub 18,5:1 w zależności od typu silnika).
co już powoduje że te zmiany przy obniżeniu głowicy o taką samą wysokość będą znacznie mniejsze niż w TD.

jeśli nie rozumiesz zależności pomiędzy STOPNIEM sprężania a CIŚNIENIEM sprężania to nie mamy o czym mówić,
to są dwa różne pojęcia.
ciśnienie sprężania zmienia się w w czasie eksploatacji silnika na skutek zużycia pierścienie i gładzi cylindrowej oraz zaworów i ich gniazd w głowicy.
stopień sprężania pozostaje nie zmienny przez cały żywot silnika chyba że splanujesz głowicę, lub zmienisz uszczelkę lub też dasz tłoki o innej wielkości zatoczeń na zawory lub z głębszym zawirowywaczem.
i tutaj mówiłem pod kątem modów a nie tego że jak założysz planowaną głowicę do TD to Ci silnik padnie albo nie będzie wogóle chodził.
czytaj ze zrozumieniem. mówię o tym czego już sam doświadczyłem w TD i nie mówię tego po to żeby komuś chleb odebrać, a tylko po to że jeśli ktoś będzie chciał sobie mocniej zmodzić auto, żeby nie zrobił tego błędu bo wtedy nawet łatwiej o wykorbienie silnika przy znacznie mniejszych parametrach oddawanych na hamowni bo wtedy układ korbowo-tłokowy jest bardziej obciążony musząc sprężyć powietrze do znacznie wyższych wartości, a teraz jeszcze pomyśl sobie co się będzie działo jak dojdzie do tego ciśnienie doładowania, i zostanie wtryśnięta duża dawka paliwa zwłaszcza na dużej pompie kiedy okres czasu wtrysku będzie znacznie skrócony.
wtedy coś puścić musi, a będzie to najprawdopodobniej korbowód lub podpora wału korbowego.
P.S.
Zanim się uniesiesz i stwierdzisz że nic nie wiem przeczytaj ze dwa razy ten post ale ze zrozumieniem. wtedy zrozumiesz o co mi chodzi
Ostatnio zmieniony ndz gru 06, 2009 12:34 przez arwam, łącznie zmieniany 1 raz.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: DANIEL LHR » czw lis 11, 2010 12:09

musze wymienic uszczelke pod glowicaw 1.9tdi agr poniewaz jest przedmuch do ukladu chlodzenia. Mam tylko klopot z wyborem grubosci uszczelki. Orginalnie jest z 2- otworkami. Chce zalozyc troche grubsza z 3 otworkami.
jak to wplynie na prace silnika ? Cisnienie doladowania ustawione na 1,1 bar czasami wyskoczy w piku na 1,3bar mozliwe ze w przyszlosci bedzie minimalnie wyzsze. Jak zmieni sie jego kultura pracy , spalanie i moc po tej operacji. Dodam ze odpala z polobrotu przy 5 stopiach , czyli kompresja ok.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: t0mal » czw lis 11, 2010 20:54

W ogóle się nie zmieni.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: DANIEL LHR » czw lis 11, 2010 21:57

wedlug moich obliczen przejscie z uszczelki 2 na 3 otwory zmniejszy stopien sprezania z 19,5 na 19,18 .Chodzi mi zeby silnik pracowal bardziej miekko i zeby w przyszlosci mozna bylo zwiekszyc bez problemu doladowanie
Mam jeszcze inny problem bo zamowilem uszczelke victor reinz na 3 karby i teraz sprawdzilem ze jeden otwor z przodu bloku jest tu kwadratowy , a w innych uszczelkach elringa ma troch inny ksztalt.
Czy w agr wystepowaly rozne rodzaje uszczelek .? Moj ma numer silnika cos ok 38X XXX 2000r



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: t0mal » pt lis 12, 2010 01:12

Co firma to inaczej oznacza grubość uszczelki, czytaj opis techniczny. Jak obliczyłeś zmianę stopnia sprężania? Poza tym jest ona nieznaczna i nie będzie różnicy w pracy silnika.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: DANIEL LHR » pt lis 12, 2010 13:17

wlasnie doszlem do tego ze sa rozne grubosci przy tych samych ilosciach otworków. zamowilem victora ale okazalo sie ze ktos juz wczesniej wyjmowal uszczelke z opakowania i potem ladnie zakleil tasma zeby nie bylo widac, tak wiec musialem ja odac miala 3 otwory i grubosc 1,67 z tego co znalazlem. Teraz zamowilem elringa z 3 otworkami i powinna miec grubosc 1,71 , ale niektore stony podaja ze 1,45 tak jakby byla najciensza tak ze juz nie wiem . Zobacze co przyjdzie.
Stopien sprezaniaobliczylem dzielac skok tloka przez 19,5 i odpowiednio dodajac grubsza uszczelke , troche jes to zagmatewane i ciezko tlumaczyc , nie wiem tez czy to dobry sposob



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: t0mal » pt lis 12, 2010 14:42

Zły bo nie bierzesz pod uwagę komory spalania w tłoku



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14145
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: Michał_1977 » pt lis 12, 2010 15:09

Zrobisz jak uważasz,ale ja jeszcze raz powtórzę-jeżeli jest uszczelka z 2 karbami,to zakładamy z 2 karbami.
To,że głowice zostanie zabielona na obrabiarce nie spowoduje kolizji tłoków z zaworami.
Gość do,którego wożę głowice (ok.20 lat w zawodzie),mówił,żeby dawać taką jak była.
A teraz najciekawsze-jaką zastosujecie uszczelkę po planowaniu głowicy,gdy fabryka wypuściła silnik z uszczelką o 3 karbach? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Re: Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: DANIEL LHR » pt lis 12, 2010 17:37

jednak chyba zaloze ori . Ogolnie to wiem ze po planowaniu glowicy nie zmienia sie stopien sprezania w tdi . Intersuje mnie tylko co sie stanie jak go bardziej odpreze.

t0mal pisze:Zły bo nie bierzesz pod uwagę komory spalania w tłoku
czy ja wiem , objestosc komory w tloku sie nie zmienia i mysle ze mozna ja pominac



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Re: Jaka uszczelka pod głowicą

Post autor: ZbyszekGolf » sob lis 13, 2010 15:32

Witam uszczelkę pod głowice montujemy taką jaka jest w aucie ilosc wyciec na uszczelce zalezy od wystawania tłoków po za blok rodzaj uszczelki zmieniamy jezeli będą zmieniane tłoki korbowody wtedy sie zmienia wystawanie tłoków ponad blok
w 1985r silniki diesla nie miały hydraulicznych popychaczy tylko regulacje płytkami w 86 była hydraulika zaworów i nowy rodzaj uszczelki pod głowicą poniewaz zawierała dodatkowy kanał olejowy do smarowania popychaczy zaworów



Awatar użytkownika
zawadkabulls
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 20:54
Lokalizacja: Niemodlin

uszczelka pod głowicą

Post autor: zawadkabulls » sob lis 13, 2010 17:27

Witam mam pytanie moze sie lac olej z pod uszczelki glowicy??? bo tak mi mechanik powiedzial a znajomi mowia ze niema takiej opcji ???


Moja Golfina http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=357679" onclick="window.open(this.href);return false; vag4fans.pl ZAPRASZAM!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości