Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pn kwie 13, 2009 11:30

on nie pukał młotkiem w głowiczkę tylko w nastawnik aby w ten sposób zwiększyć dawkę.


Obrazek

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt kwie 14, 2009 12:01

witam ponownie, jedno co zauwazylem to ze drgawki zdecydowanie czesciej i z wieksza sila wystepuja na zimnym silniku, kiedy temp jest ok 90 st. drgawki wystepuja zdecydowanie rzadziej i z mniejsza sila a nawet wogole ich niema i to mnie ciekawi dlaczego tak sie dzieje, pojezdze jeszcze troche i zobacze dalej co sie bedzie dzialo, pozro



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » wt kwie 14, 2009 16:22

U mnie to samo, na zimnym silniku drgawy sie pokazuja, a jak sie silnik rozgrzeje do blachowych 90st, to praktycznie ich nie ma, albo sa minimalnie zauwazajne. :ass:



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » wt kwie 14, 2009 17:43

Witam. Dziś zalożylem nowy komplet Valeo ze sztywnym kołem, i wiecie jaki efekt? silnik nawet nie drgnie przy dojeżdzaniu do świateł itd. ale.. jestem przekonany , że to jeszcze nie wszystko w tym temacie. A mianowicie choć silnik pracuje równo i nie telepie nim to jednak jak się dokładnie wsluchać ten obiaw jest, tylko go już po prostu nie czuć a jedynie delikatnie słychać. Wychodzi na to , ze nakladaja sie tu dwa problemy. Dwumas jeżeli już niedomaga przenosi mocno wibracje na nadwozie. Dodam, ze mój dwumas po ogledzinach nie wykazuje żadnych uszkodzeń, tarcza i reszta w idealnym stanie. Ale jak już wczesniej napisałem nierówną prace delikatnie słychać, choć już jej nie czuć fizycznie.
Wygląda na to , że jak do "słabego już dwumasu"dojdzie zła dawka silnik telepie się. Jutro jantar1 popracuje nad softem i chyba będzie to koniec mojej przygody z drgajacym TDI :grin:

[ Dodano: 16 Kwi 2009 08:43 ]
Ja juz problem mam rozwiązany. jantar1 "uszył" mi nowy ładny program i wszystko działa perfekcyjnie. Zdziwiony jestem, że jednak po wymianie koła na sztywne problem zniknął niemal całkowicie. Nie zakładałem dwumasu bo zauważyłem , że niezawsze to pomaga. Dodam , że po wypięciu imulsatora drgawek nie było! Tylko koszt całej operacji nieco boli... pozdrawiam



l.e
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 01, 2008 13:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: l.e » śr kwie 29, 2009 22:07

A gdzie znajde kogos w trojmiescie co wykona taka usluge jak Jantar1?



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Post autor: cashtetzky » śr kwie 29, 2009 22:15

jaradeus pisze: Tylko koszt całej operacji nieco boli... pozdrawiam
Ile kosztowało Cię to "ulepszenie"? Chodzi mi o komplet ze sztywnym kołem - rozumiem że ze sprzęgłem itd.
Pytam się bo mam dojście przez kumpla i mogę ogarnąć sobie używany dwumas i sprzęgło za ok 600 zeta i nie wiem czy gra jest warta świeczki.
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2009 22:16 przez cashtetzky, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » pt maja 01, 2009 20:43

Witam. Sprzęgło Valeo; tarcza + docisk + łożysko + kolo zamachowe(sztywne!) 1080zł, wymiana 300zł, program 1000 zł, przy okazji olej w skrzyni 90zł =2470zł :| przejechałem na tym juz nieco ponad 1600 km i wszystko działa doskonale. pozdr.



Awatar użytkownika
cashtetzky
semper fidelis
semper fidelis
Posty: 168
Rejestracja: czw mar 06, 2008 20:15
Kontakt:

Post autor: cashtetzky » pt maja 01, 2009 21:35

jaradeus, kupa hajsu :crazy:
no nie wiem.
ostatnio miałem grzebane w dawkach paliwa i myślę, że wymiana dwumasu pomoże.
o efektach poinformuje czy cos dalo...
pzdr!


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » ndz maja 03, 2009 12:09

cashtetzky pisze:jaradeus, kupa hajsu :crazy:
no nie wiem.
ostatnio miałem grzebane w dawkach paliwa i myślę, że wymiana dwumasu pomoże.
o efektach poinformuje czy cos dalo...
pzdr!
witam.ja tez jestem ciekawy czy to cos ci da poniewaz ja wymienilem kolo dwumasowe i mam drgawki, tylko ze jak wcisne sprzeglo to ich nie ma,albo jak mam wypieta wtyczke od tempomatu przy czujniku sprzegla. i juz nie wiem czy jest to mozliwe zeby kolo dwumasowe nowe zle dzialalo i bylo z wada. moze wlasnie progeam trzeba u mnie nowy bo przy dawkach juz grzebane bylo i nic:( pozdrawiam



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » ndz maja 03, 2009 12:31

Jeżeli ktoś chcę wymienić po tańszych kosztach sprzęgło na jednomas. to polecam sztywne koło z 1Z = sprzeglo sachsa 430 zl i komplet wychodzi okolo 600 zl a drgawek ni ma :)



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » ndz maja 03, 2009 13:50

Witam. szach11 po zmianie wyszło 138 KM 285 Nm, program robił mi jantar1-polecam. Z hamowni V-techa wyszlo nieco inaczej 295 Nm. Bardziej mi zależało na wyeliminowaniu drgawek niż na mocy. Przykład Needspoona pokazuje, że wymiana sprzęgła na dwumas nie zawsze pomaga, dlatego zdecydowałem założyć jednomas.
Można oczywiście założyć jak napisał PvD z 1Z ale wiem, że niezawsze w 100% działa idealnie. Sprzęgło Valeo jest zamiennikiem dwumasu, jego masa i cała reszta z tym związana jest identyczna jak dwumasu. Moje działa idealnie, nie słychac żadnych dziwięków ze skrzyni, pedał chodzi lekko, a auto rusza płynnie. Jedyny problem to oczywiście cena... :crazy: Jeśli ktoś ma te drgawki to absolutnie nie polecam używanego dumasu, bo jak widać często nowy nie pomaga. Po tych zmiana moim Golfem wreszcie się przyjemnie jeździ, wcześniej to była katastrofa! z drgawkami jeździłem ponad rok i przejechałem około 35 tyś km. pozdrawiam



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » ndz maja 03, 2009 18:26

jaradeus, no niby tak, jak trafisz na gorsze koło zamachowe to może coś nie wpółgrać, ale gdy dasz je do zabielenia przed założeniem to będzie ok. A co do valeo jednmasu to nie jestem zwolennikiem tej firmy, koleżka założył właśnie taki zestaw i po programie + wtryskach zaczęło mu się ślizgać dosyć szybko. Napewno sztywne koło od 1z/abf/g60 przeniesie większy moment, no chyba że akurat trafił na lipny egzemplarz. Ale najwazniejsze ze drgawki ustapily i na jednym i na drugim :)



Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » wt maja 05, 2009 16:26

jaradeus.>mam pytanko a czy miales drgawki jak wcisneles sprzeglo?bo ja jesli drgawki wystepuja i wcisne sprzeglo to one ustepuja i ich nie ma. tez tak moze miales czy tylko jak wypieles czujnik od skrzyni??



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » wt maja 05, 2009 18:25

Needspoon u mnie również po wysprzęgleniu drgawki ustępowały, prawde mówiąc to był mój sposób na jazde tym samochodem. Jak zbliżałem sie np. do skrzyżowania, to po zejściu obrotów do około 1 tyś jadąc oczywiście na biegu bez gazu, wyciskałem sprzęgło i trzymałem aż do zatrzymania auta. Jak dałem na luz to trzepało silnikiem. Taka mała paranoja :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości