TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: rafal0325 » wt mar 01, 2011 13:11

A u mnie bylo coś(silnik 115 AJM) takiego że w podobno ktoś Niemczech wsadził dwa wtryskiwacze z innego motoru,autko musiałem tyle razy krecić zeby odpaliło ze padał akumulator.
Po wsadzeniu 4tech takich samych wtrysków autko zaczęło palić,ale z tym odpalaniem jest róznie od czasu do czasu odpali od strzału a tak to przeważnie musze go kręcić po 3 razy,kręcić musze po 4-6 sekund.(Dawki paliwa ustawione,ale w miedzy czasie padł aku)
Jeden mechanik przypuszcza że ktoś coś grzebał w liczniku i coś tak skasował i naprawić by to mogli tylko w serwisie VW i kosztowało by to około 2tyś.zł.
Dodam jeszcze że gdy kupowałem autko miało rozładowany akumulator,więc sprzedawca chyba wiedział ze z golfikiem jest coś nie tak i chyba celowo wsadził do niego niesprawny akuś.
Tak miedzy nami żałuje że kupiłem TDI do tej pory jeździłem Seicento(bylo to moje pierwsze autko)nie chodzi o to ze Fiat tylko oto ze benzyna zawsze mi odpalała.
Nie twierdze ze TDI są złe bo widzę po znajomych którzy maja diesle że im autka odpalaja bez problemów nawet przy dużych mrozach,ja po prostu zraziłem się to tego autka.



j a r e k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 18, 2009 23:39
Lokalizacja: Końskie

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: j a r e k » wt mar 01, 2011 17:11

Faktycznie pompka wstępnego podania paliwa mogłaby być przyczyną gdyby w ogóle w mojej wersji była montowana. Mój egzemplarz nie jest wyposażony w taką pompkę.

Ale mimo to udało mi się uporać z problemem ciężkiego porannego odpalania. Podzielę się informacjami bo być może komuś się to przyda.
W zeszłym tygodniu odebrałem auto od mechanika i nie były to padnięte świece żarowe, pompa tandemowa czy też pompowtryski. Nie była to też nieszczelność układu zasilania paliwa, a także nie były to uszkodzone czujniki temperatury cieczy chłodzącej lub temp paliwa.
U mnie problem tkwił w samej głowicy. Niestety silniki na pompowtryskach nie są udaną konstrukcją i być może właśnie dlatego VW wycofał się z ich produkcji. Ale wracając do sedna sprawy, przyczyna tkwiła w wyrobionych gniazdach pompowtrysków przez co najprawdopodobniej nie było odpowiedniego sprężania. Dodatkowo po rozebraniu głowicy i jej dokładnym pomiarze okazało się również, że została wyrobiona jedna z krzywek na wałku rozrządu (brakowało na niej około 3mm materiału).
Wymiana głowicy, wałka rozrządu, zaworów, popychaczy i wszelkich podkładek jak również oringów, pomogło. Samochód pali na dotyk.

Pozdrawiam i życzę udanych diagnoz.



arkowski10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 02, 2011 21:20

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: arkowski10 » wt mar 01, 2011 20:36

powidzcie koledzy jak się nazywa cześć układu chlodzenia w golfie 1.9tdi 90km jest to przy silniku zaraz przy 1 świecyżarowej obok przewodow do wtryskow zrobione jest z plastiku i są podlączone węże gumowe grube ijeden cieki oraz podlączona jest kostka



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » czw mar 03, 2011 16:51

Witam, nie chcę się wymądrzać, ale jeśli masz silnik na pompowtryskach j a r e k, to musi być takowa pompka elektryczna w baku.
rafal0325, widzę , że jesteś z Katowic to podjeć do Piekar Śląskich do pana Daneckiego, opowiedz mu wszystko czego się dowiedziałeś co może być nie tak i na 100% Ci pomoże.
Tak miedzy nami żałuje że kupiłem TDI
, nie masz czego żałować, to są bardzo dobre silniki i jeśli tylko doprowadzisz go do stanu pierwotnego to zapomnisz o kłopotach, a przy odpowiednim traktowaniu pedału gazu będziesz zadowolony, ponieważ może spalić nawet mniej niż sejczento.
Dodam, że nie jest wcale taki bardzo drogi, wszyscy znajomi którzy tam naprawiali swoje TDI są bardzo zadowoleni.
Tylko wcześniej dzwoń, bo ma zapisy na robotę. :bajer: http://www.autodanecki.pl/contact.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: bladzio1 » śr maja 25, 2011 20:28

-RAF- pisze:Mam rozumieć,ze po wgraniu nowej dawki rozruchowej nie będzie palił więcej???
To jest tylko dawka startowa, na rozruch silnika.
-RAF- pisze:czy ktoś moze mi pomóc ustawić kąt wtrysku w moim alh?
Tu masz pokazane jak prawidlowo ustawić kąt wtrysku.
Obrazek



Awatar użytkownika
-RAF-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 23, 2010 20:17
Lokalizacja: POLSKA

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: -RAF- » śr maja 25, 2011 20:35

Nie wiem czy sobie poradzę.No wszystkie remonty takie jak wymiana olejów płynów układ hamulcowy robię sam.No rozrzadu jeszcze sam nie wymieniałem.A jak zdjąć obudowę paska rozrządu?
To w takim razie muszę obrócić koło w prawo w moim przypadku aby kąt był wcześniejszy.Tylko o ile mm,tak aby nie za dużo było.



kuri3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 20, 2011 00:41
Lokalizacja: Katowice

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kuri3 » śr maja 25, 2011 20:35

panowie jak sprawdzić Vagiem kąt wtrysku?? U mnie problemy są z odpalaniem na zimnym, więc to byłoby może problemem. Co ewentualnie miałbym uszkodzone, do naprawy lub do wymiany jak bd miał zły kąt wtrysku?? Proszę o pomoc, bo zaczyna mnie to powoli denerwować :-x



Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: bladzio1 » śr maja 25, 2011 20:42

-RAF- pisze:No rozrzadu jeszcze sam nie wymieniałem.A jak zdjąć obudowę paska rozrządu?
To w takim razie muszę obrócić koło w prawo w moim przypadku aby kąt był wcześniejszy.Tylko o ile mm,tak aby nie za dużo było.
to nie jest wymiana rozrządu, tylko ustawienie samego kąta. Prosta sprawa tylko trzeba trochę cierpliwości bo nawet niewidoczny gołym okiem ruch może zmienić kąt. Ty nie musisz go przyspieszyc tylko opoznic bo masz przyspieszony. Żeby kąt przyspieszyć (czyli większa liczba na Vagu) trzeba kręcić w prawo (do zderzaka) a żeby opóźnić (mniejsza wartość na Vagu) kręcić w lewo (do szyby).
kuri3 pisze:panowie jak sprawdzić Vagiem kąt wtrysku??
wchodzisz w engine/grupa 000 i przelączasz na BS (basic setings). Kąt jest w pozycji drugiej. Możesz tez włączyc TDI Timing tam ładnie to widac. Musisz to robic na pelni rozgrzanym silniku.



kuri3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 20, 2011 00:41
Lokalizacja: Katowice

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kuri3 » śr maja 25, 2011 20:56

czyli w moim przypadku może to być ten przesunięty kąt wtrysku?? skoro ma problem z paleniem na zimnym silnku



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » śr maja 25, 2011 21:23

Osłona jest na takich spinkach, jak popatrzysz tam na tą obudowę to będziesz wiedział o co chodzi. O ile przestawić nie powiem Ci , bo musisz mieć podpięty Vag i tam wszystko ci wyskoczy. Na oko tego dokładnie nie zrobisz. Tu masz pokazane na podstawie audi silnika AFN, tu kręcisz pompą, a w Twoim przypadku samym kołem, tak jak napisał bladzio 1 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=142235" onclick="window.open(this.href);return false; , a tu masz więcej na ten temat http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony śr maja 25, 2011 21:28 przez tomek08, łącznie zmieniany 1 raz.


Tomek

Awatar użytkownika
-RAF-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 23, 2010 20:17
Lokalizacja: POLSKA

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: -RAF- » czw maja 26, 2011 20:35

Witam.

dzisiaj ustawiłem kąt wtrysku w swoim ALH,wynosi teraz na odpalonym silniku od 47-52 zmienia się.Teraz trochę lepiej pali jak ciepły,silnik jakby troche miękko i ładniej i ciszej chodził i zbiera sie o wiele lepiej.

Potem sprawdziłem jeszcze błędy i wyskoczył błąd :

522 Czujnik temperatury płynu chłodzącego - G62, Czujnik temperatury chłodziwa silnika - G62
30-10 open or short to B+-intermittent

Błędy skasowałem i już się nie pokazały po przejechaniu 20 km.

Co oznaczają błędy? No domyślam się,że chyba ten czujnik temperatury cieczy chłodzącej który podejrzewałem na samym początku cos szwankuje ale te drugie co to jest?????

Może ktoś wie?????



Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: bladzio1 » czw maja 26, 2011 21:59

-RAF- pisze:Potem sprawdziłem jeszcze błędy i wyskoczył błąd :

522 Czujnik temperatury płynu chłodzącego - G62, Czujnik temperatury chłodziwa silnika - G62
30-10 open or short to B+-intermittent
Pewnie odpinałeś wtyczke i komp zapamiętał bład. Jeżeli tak, to po skasowaniu juz sie nie pojawi.



Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: bladzio1 » czw maja 26, 2011 22:04

antojuja pisze:witam, pisze dopiero bo mnie nie bylo, wiec po odpieciu wtyczki nie bylo zadnej roznicy, moze jakas ale przeze mnie nie wyczuwalna, naprawa wyniosla 40zl szczotkotrzymacz, tulejki 20zl i moje wykonanie plus kilka godz, tak na marginesie jakis debil wymyslil takie mocowanie przednej lapy ze 2 z 3 srub trzymaja rozrusznik i kiedy je sie wyjmuje lapa sie skreca i ciezko jest ponownie trafic
u mnie rozrusznik tak jak napisalem kilka postow wcześniej startuje od 270 obr i wzwyż przez kilka sekund aż zalapie, więc na pewno jest sprawny. A i le u Ciebie sekund trwało odpalenie cieplego silnika? U mnie tak ok 7 chyba. Powiedz mi jeszcze czy Ty próbowaleś polewać pompę zimną wodą, jeżeli tak to jaki byl efekt? bo u mnie tak jak napisałem odpalił po polaniu praktycznie od razu.



Awatar użytkownika
-RAF-
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: wt mar 23, 2010 20:17
Lokalizacja: POLSKA

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: -RAF- » czw maja 26, 2011 22:30

Wtyczkę odpinałem wczoraj ale błędu nie było,dopiero pojawił sie po ustawieniu kąta wtrysku,myśle sobie sprawdzę,a tu błędzik no ale po skasowaniu już go nie ma.
Tak jak pisałem,że po korekcji konta autko odpala trochę lepiej na ciepłym ale nie jest idealnie.Możliwe to było przez ten kąt między innymi ,a miałem go przestawiony na 66



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 154 gości