Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ziom_beny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 12:43
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: ziom_beny » pn mar 30, 2009 18:37

Ktoś wyglosil taka teze :

"Heja,
dawno mnie nie było, poza tym to nie tyle odpowiedź, co pomysł co może być przyczyną usterki. Nie jestem do końca przekonany że to jest ta zębatka o której mowa, a to choćby z tego powodu, że nie wytłumacza to dlaczego drgania ustępują po fizycznym zatrzymaniu się auta.

Moja hipoteza wygląda tak:

Po pierwsze problem występuje najczęściej, jak w trakcie hamowania silnikiem wciskamy sprzęgło i wyrzucamy bieg. auto trzęsie się do samego zatrzymania - bez względu czy hamulcem, czy przez opory toczenia.

Do niedawna nie mogłem wymyślić co ma fakt zatrzymania auta wspólnego z tym, ale mam pomysł

1. hamując silnikiem, wtryskiwacze nie dostają wcale paliwa. cylindry pompują czyste powietrze.
2. nie oszukując się, wtryski mamy już zużyte / troche zabrudzone, do tego pompa też zapewne nie daje takiego ciśnienia co kiedyś
3. jak obroty spadają do okolicy wolnych obrotów, wtryskiwacze zaczynają dostawać dawkę paliwa odp. dla wolnych obrotów (czyt. małą). Do tego pompa nie pracuje na wysokich obrotach, więc ciśnienie wtrysku też może być nie najlepsze
4. nasze wtryskiwacze pracują dwuetapowo - na początku otwierają się delikatnie, żeby zapoczątkować zapłon. wtedy dopiero wstrzykują pełną dawkę.
5. biorąc pod uwagę, że przez dłuższy czas były zamknięte, silnik jest gorący itd... istnieje szansa, że igła któregoś z wtrysków pracuje troche ciężej i to ciśnienie i dawka nie wystarcza, żeby się otworzył
6. inaczej mówiąc - silnik nie pracuje na jeden cylinder... mamy piękne kołysanie

teraz dlaczego problem ustępuje po zatrzymaniu się fizycznie auta...
wydaje mi się, że mechanizm wyrównywania pracy silnika włącza się tylko podczas postoju auta na wolnych obrotach. wówczas, jak silnik pracuje nierówno, komputer zmienia dawkę wolnych obrotów dla indywidualnych cylindrów, żeby zapewnić rowną pracę silnika. (indywidualne korekty do odczytania w VAGu). po tym jak nasz przymknięty cylinder otrzyma większą dawkę wtrysk zaczyna pracować wporzo, dawka wraca do normy i drgania ustały.

Co myślicie o takim wytłumaczeniu sprawy? Wydaje mi się osobiście znacznie bardziej logiczne niż podejrzewanie nastawnika pompy czy zębatki. Oczywiście chce tu zauważyć, że Piottrek opisał troche inny problem, ja jednak mam na myśli nasz problem, dyskutowany od dłuższego czasu w tym wątku...

acha - jak rozwiązać problem - czyszczenie wtryskiwaczy lub wymiana końcówek wtrysków powinny problem rozwiązać, można też pokombinować i spróbować podnieść prędkość wolnych obrotów (tym samym dawkę paliwa na wolnych). Oczywiście chip (modyfikacja map wtrysku) tym bardziej wydaje się rozwiązywać ten problem. Ja bym jednak przede wszystkim obstawił czyszczenie wtryskiwaczy/końcowek."

Znalazłem coś takiego na forum audi :grin: co o tym myslicie ?
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 18:38 przez ziom_beny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » pn mar 30, 2009 19:55

ziom_beny pisze:acha - jak rozwiązać problem - czyszczenie wtryskiwaczy lub wymiana końcówek wtrysków powinny problem rozwiązać, można też pokombinować i spróbować podnieść prędkość wolnych obrotów (tym samym dawkę paliwa na wolnych). Oczywiście chip (modyfikacja map wtrysku) tym bardziej wydaje się rozwiązywać ten problem. Ja bym jednak przede wszystkim obstawił czyszczenie wtryskiwaczy/końcowek."
Na pewno nie, wielu kolegów po zmianie wtrysków np na 216 dalej miało ten problem np aadasiek a po zmianie dwumasa np na sprzeglo sztywne, problem znikl. A i po programie dalej drgawki występowały
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 19:56 przez PvD, łącznie zmieniany 1 raz.



maveric25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lut 20, 2009 18:21
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: maveric25 » pn mar 30, 2009 20:50

cóż z podpiętym vagiem wyglądało to mniej więcej tak że jeden cylinder wtryskiwacz nie dostawał paliwa i wartość (nie pamiętam jaka) była inna niż w pozostałych wtryskach po zatrzymaniu wracała do normy (gdy drgawki ustały). nie wiem natomiast czemu po przepsiukaniu jakimś preparatem do czyszczenia gaźników (może coś pomogło) nie rozbierając za bardzo nastawnika i ustawieniu dawki w okolicach 5,3 "nasze drgawki" są mniejsze i niezbyt częste, ale kurd.... są


nic

Awatar użytkownika
ziom_beny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 12:43
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: ziom_beny » pn mar 30, 2009 21:17

PvD
No ja wiem ale zaciekawiło mnie czy jest to prawda co autor nam sugeruje. :grin: Do mojego przypadku drgawek dochodzi jeszcze szarpanie przy zjezdzaniu z gory jak mam niskie obroty. np II bieg i 1200 obrotow to szarpie... W środe bede mial wymieniony dwumas :]



Awatar użytkownika
gpmaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: czw gru 18, 2008 23:43
Lokalizacja: slask (Żory)

Post autor: gpmaster » pn mar 30, 2009 22:01

ziom_beny.. a sprawdzales sprzegielko alternatora czy sie nie przycina ?? wg Twoich objawow (szarpanie przy hamowaniu silnikiem na wolnym biegu) warto to sprawdzic..
Ostatnio zmieniony pn mar 30, 2009 22:04 przez gpmaster, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
ziom_beny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 12:43
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: ziom_beny » pn mar 30, 2009 22:15

no ale jak hamuje biegami to nic nie szarpie, nic nie drga tylko jak jade powoli z gory nienaciskajac wogole na pedał gazu, Miałem zmieniane to chyba wraz z łozyskiem gdy paski mi zmieniano. Jak jade na wolnych obrotach i mam II bieg to tak samo slychac drgawki, moj mecher stwierdzil ze to dwumas, bo wczesniej mi dziwne stuki dochodzily z laczenia skrzyni z sinikiem :grin:



Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » wt mar 31, 2009 18:57

jaro001 pisze:i wspomniałem mu o tych naszych nieszczęsnych drgawkach, ale o tych drgawkach które ustępują po odpięciu wtyczki od czujnika prędkości, bo takie u mnie są.


witam jaro001 mam pytanie poniewaz chyba mam ten sam problem(silnik AHF) co ty a mianowicie wymienilem dwumas kpl org luka i oczywiscie jest zmiana jesli chodzi o drgawki ale teraz mi one wystepuja kiedy auto sie toczy ponizej 20km/h na luzie przy nie wcisnietym sprzegle. i otoz jest taka sytuacja ze mam tempomat i jesli wyciagne kostke od wylacznika przy sprzegle od tempomatu to silnik sie uspakaja i te drgawki ustepuja.predkosciomierz dziala i samochod dziala bez zarzutow. no i czy u ciebie moze tez tak jest?no i mam tak samo ze dluzej odpala na cieplym.a dwumas mam nowy i niedawno wymienialem i przeciez to nie moze byc to.daj znac jak u ciebie bedzie po sobocie



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » wt mar 31, 2009 22:14

Nie ma sprawy w sobotę najpóźniej w niedzielę dam znać co z tego wszystkiego wyszło czy udało się zlikwidować drgawki czy nie ...



Awatar użytkownika
marcin2628
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 13, 2008 09:10
Lokalizacja: inowrocław

Post autor: marcin2628 » śr kwie 01, 2009 15:52

Koledzy ja mam taką prośbę, wytłumaczcie mi gdzie jest ta wtyczka od prędkościomierza co ją odpinacie. Może ma ktoś jakąś fotke. Będę wdzięczny. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
ziom_beny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz sty 18, 2009 12:43
Lokalizacja: wieliczka

Post autor: ziom_beny » śr kwie 01, 2009 18:32

U mnie koledzy drodzy wszystko naprawione ;] diagnoza mojego mechanika słuszna - dwumas, wymieniony i teraz nawet podczas ruszania nie ma takiego telepania plastkami w srodku nie wiem czemu w sumie :green_fuck:
Ostatnio zmieniony śr kwie 01, 2009 18:32 przez ziom_beny, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kris-THC
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: pt lut 11, 2005 22:00
Lokalizacja: Oława
Auto: Polo 9N Audi A3 8P Golf MK4
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Kris-THC » śr kwie 01, 2009 19:33

Może czujnik położenia sprzęgła ma jakiś udział w tym wszystkim. Ja mam pompę nową, wtryski 216 i program a drgawki pojawiają się czasami przy dohamowywaniu na luzie, natomiast gdy hamuję na luzie ale z wciśniętym sprzęgłem problemu nie ma, u mnie pewnie 2-mas wylatany, łatwego :helm: życia u mnie nie ma


Moc jest w mieście Łodzi gdzie bieganie psom szkodzi.
V.A.G.-ina way :) VAGina family :) Today, tomorrow, VAGina :)
Obrazek

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » śr kwie 01, 2009 20:40

ja jezdzilem z odlaczonym czujnikiem sprzegla i bylo jak z podlaczonym, dwumas wymieniony i to napewno wina elektroniki tylko czego doladnie????



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » śr kwie 01, 2009 21:08

marcin2628 pisze:Koledzy ja mam taką prośbę, wytłumaczcie mi gdzie jest ta wtyczka od prędkościomierza co ją odpinacie. Może ma ktoś jakąś fotke. Będę wdzięczny. Pozdrawiam

kolego na stronie numer 8 tego tematu masz zdjęcia w którym miejscu jest wtyczka od czujnika prędkości bardzo dokładnie są zrobione powinieneś znaleźć bez problemu :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... &start=105



Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » czw kwie 02, 2009 20:48

antojuja pisze:ja jezdzilem z odlaczonym czujnikiem sprzegla i bylo jak z podlaczonym, dwumas wymieniony i to napewno wina elektroniki tylko czego doladnie????
witam.to ty masz jakis inny jeszcze problem ja mam wymieniony dwumas i telepie mi silnikiem a wtyczka od sprzegla ma u mnie jakis znaczny na to wplyw(choc wl/wyl kupywalem nowy i to samo)bo na odlaczonym nie trzesie silnikiem,poprostu zero a bylem dzis u goscia od chiptuningu to na dzien dzisiejszy nie dal rady zrobic(naprawil mi tylko odpalanie na cieplym)ale powiedzial ze zrobi:(zobaczymy P.S po zalozeniu chipa dalej telepie silnikiem ale moc jest. nic tylko w du... to miec i jezdzic z odlaczona wtyczka bez tempomatu

[ Dodano: 02 Kwi 2009 20:59 ]
Kris-THC pisze:Może czujnik położenia sprzęgła ma jakiś udział w tym wszystkim. Ja mam pompę nową, wtryski 216 i program a drgawki pojawiają się czasami przy dohamowywaniu na luzie, natomiast gdy hamuję na luzie ale z wciśniętym sprzęgłem problemu nie ma, u mnie pewnie 2-mas wylatany, łatwego :helm: życia u mnie nie ma
witam. sprobuj wypiac kostke przy pedale sprzegla od tempomatu i zobacz czy ci bedzie telepac silnikiem i daj znac :P ja mam nowy dwumas ale pompa juz ma przejechane troche a soft mam fabryczny nie nowy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 194 gości