Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jaki olej?

Post autor: italiano_83 » sob lip 25, 2015 14:43

Ramze$ pisze: a spuszcza się nad olejami
To, że ten post to ot, to jedno, ale pewien poziom wysławiania się w dziale technicznym obowiązuje i radzę nie wykraczać poza poza pewne granicę :chytry:
Ramze$ pisze:Do starych TDI na pompie lalibyście Lotosa i nie byłoby różnicy, a zamiast tego napychacie kieszenie handlarzom (nawet na tym forum są - nie będe wymieniał nicków) zamiast za zaoszczędone pieniądze napic się piwa albo zalac sobie poł baku ropy/benzyny. 333 strony marketingu i marudzenia jakie to tanie oleje są "bleee".
To twoje zdanie do którego masz prawo, ale to każdy z użytkowników decyduje sam o tym na co przeznacza pieniądze i nad sensownością ich wydawania na dany cel. Handel na forum nie jest zabroniony czy też reklamowanie się ( regulamin forum) - więc zarzuty o nabijaniu komuś portfela są niezasadne.
Reklama dźwignią handlu, a że ktoś wierzy ślepo w "reklamę"- no cóż jego problem, niech kupuje AXE i dziwi się, że kobiety na jego widok nie wpadają w "obłęd" :panna:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Ramze$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 11, 2008 10:35
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Ramze$ » sob lip 25, 2015 15:09

Nie wiem w jakim kraju zyjesz, ale tu gdzie ja jestem litr Fuchsa 5w30 w detalu kosztuje 4 euro za litr w normalnym warsztacie, wiec całkiem dobra cena, w porównaniu do "polskich" zarobków. Dlatego to musi sie opłacać, ale w naszym kraju płacisz za marke tak czy siak.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » sob lip 25, 2015 19:35

Ramze$,
Chociaż nowicjusz a już dobra butla rudej się należy bo mądrze gada...
:pub:
Barton_ pisze:nie widziałem tam olejów tańszych o połowę niż w PL
ja też


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jaki olej?

Post autor: italiano_83 » sob lip 25, 2015 20:28

Ramze$ pisze:Nie wiem w jakim kraju zyjesz, ale tu gdzie ja jestem litr Fuchsa 5w30 w detalu kosztuje 4 euro za litr w normalnym warsztacie, wiec całkiem dobra cena, w porównaniu do "polskich" zarobków. Dlatego to musi sie opłacać, ale w naszym kraju płacisz za marke tak czy siak.
Tylko to nie jest problem producenta tylko kupującego, vavo 5w30 można kupić w nl w cenie poniżej 5 euro jak się dobrze poszuka i to 1l opakowaniach, które z zasady są droższe. Nich sobie kupują co chcą ich kasa ich auta ich problem lub zadowolenie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Ramze$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 11, 2008 10:35
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Ramze$ » ndz lip 26, 2015 18:24

Piasek pisze:Ramze$,
Chociaż nowicjusz a już dobra butla rudej się należy bo mądrze gada...
:pub:
Niestety nie mam za duzo czasu na fora, a szkoda, bo wiedzę jakąś tam mam (pracowałem w branzy motoryzacyjnej), tutaj czasami wpadam i przegladam z ciekawości, tym bardziej ze lubie dłubać przy VAG'ach. :pub:
Piasek pisze:Ramze$,
Barton_ pisze:nie widziałem tam olejów tańszych o połowę niż w PL
ja też
Dobrze, w takim razie ile kosztuje u Ciebie w sklepie bańka 4-5 litrów oleju do PD?
italiano_83 pisze: Nich sobie kupują co chcą ich kasa ich auta ich problem lub zadowolenie.
No nie wiem, po mojemu forum jest po to zeby sobie pomagać i dzielić pasję, a nie wyrzucać kasę w błoto, ale niech będzie i tak.

Dla przykladu dodam jeszcze, że MK3 1Z którym jeździłem 80tyś.(miał ponad 400k realnego przebiegu) śmigal na Shellu/Mobilu z marketu (po prostu były w cenie Lotosa albo i tansze) i nie zauwazyem nic niepokojącego, chodciaz dostawał nieźle w kość momentami. Jedynie hydraulika potrafiła się podwiesić na zimnym silniku, ale to kwestia remontu silnika, a nie kiepskiej jakości oleju.

A3 8L AXR ok 50tys. na Castrolu EDGE 5w30/40 (który z tego co tutaj kiedyś wyczytałem kilkukrotnie) robi syf w silniku - nic nie zauwazyłem, chodzi tak samo jak przed zakupem. Wnioski są proste, lanie cudów wianków to takich truposzy nic nie pomoże jeśli coś jest najzwyczajniej popsute, albo zużywa się w trakcie normalnej eksploatacji.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jaki olej?

Post autor: italiano_83 » ndz lip 26, 2015 19:01

Ramze$ pisze:No nie wiem, po mojemu forum jest po to zeby sobie pomagać i dzielić pasję, a nie wyrzucać kasę w błoto, ale niech będzie i tak.
To co dla ciebie będzie sensownym wydawaniem pieniędzy dla kogoś innego będzie wywalaniem kasy w błoto - więc pozwól ludziom, aby sami osądzili na co chcą wydawać swoje pieniądze i tyle, albo aż tyle.
Nie ma jednego słusznego oleju, który zadowoli każdego.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Kapela
VWmaniak
VWmaniak
Posty: 1940
Rejestracja: czw paź 23, 2008 22:43
Lokalizacja: Wrocław/Milicz/Pleszew

Re: Jaki olej?

Post autor: Kapela » ndz lip 26, 2015 19:32

Dokładnie, kazdy ma swoje zdanie. Widziałem 2 silnik po kilku latach jazdy na castrolu i swoje wiem, scierwo. Hydraulika to mi sie wieszala w zetorze,ale jak olej miał nalatane grubo ponad norme. Wiec jesli wiesza sie po paru tysiącach to albo silnik mega złom, albo nic nie warty olej.


Obrazek
Zielone....TDi... :weedman: Panie,to nie na polske drogi

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » ndz lip 26, 2015 20:37

Kapela pisze:Wiec jesli wiesza sie po paru tysiącach to albo silnik mega złom, albo nic nie warty olej
du^a ten typ tak ma .1z/ahu/afn to silniki praktycznie "prawie" nie do zajeżdzenia , jak każdy tdi nie lubi pałowania na zimnym silniku i pompa oleju zwyczajnie nie wyrabia a potem juz szklanki i zawory też wiecznie nie wytrzymają jazdy chwilowej bez oleju i dlatego tak się dzieje ,miałem silnik po UWAGA po 192 tyś km prawktycznie nowy bo co to jest dla niego i po za tym że chodził jak nowy i cichutko ,że w życiu nie słyszałem takiego cichego tdi olej był lany od początku 5w40 marki VW tak pisało w ks serwisowej .ale jaka to marka to nie wiem :goof: . i po odpaleniu poczekaniu 5 sekund dałes mu gazu do oporu to tez lekko sie zawiszał , każdy silnik musi się lekko rozgrzać ,olej musi wszedzie dopłynąc a na to potrzeba kilka nascie sekund i jak się tyle poczekało żadnego zawieszenia . jeśli się zawiesza na ciepłym to już problem ,szczególnie w podkreconych silnikach.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Ramze$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 11, 2008 10:35
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Ramze$ » ndz lip 26, 2015 21:42

Kapela pisze:Widziałem 2 silnik po kilku latach jazdy na castrolu i swoje wiem, scierwo.
Na pewno nie po synentyku, założę się że to był 15w40 w białej bańce, faktycznie ścierwo. Bo czego oczekiwać po oleju za 60zł. Jeszcze jakbys podał co to były za silniki to by całkiem fajnie było. ;)



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » ndz lip 26, 2015 22:03

Ramze$ pisze:Bo czego oczekiwać po oleju za 60zł.
ja lotosa kupowałem za 40zł i to 10w40 i co też lipa ? a du*a bo lepszy był od lanego motula za 100zł . i co cena nie zawsze idzie w parze z jakością :grin:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Kapela
VWmaniak
VWmaniak
Posty: 1940
Rejestracja: czw paź 23, 2008 22:43
Lokalizacja: Wrocław/Milicz/Pleszew

Jaki olej?

Post autor: Kapela » ndz lip 26, 2015 23:55

1.8T i 1.9tdi pd. Do pd- castrol edge 5w40 a do 1.8T nie pamietam, ale tez pełen syntetyk :)


Obrazek
Zielone....TDi... :weedman: Panie,to nie na polske drogi

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: dawid018 » czw lip 30, 2015 07:14

co zalać do T5 ciężarowego 1,9 tdi 105PS chyba bez DPFa.nie wiem co było wcześniej lane,nalatane niby 250tys.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » czw lip 30, 2015 08:01

Coś z 505.01 i zmieniać częściej jak ciężko tyra


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: dawid018 » czw lip 30, 2015 10:50

znalazłem kartkę i wcześniej był Total Quartz Ineo 5w30 oczywiście LL a jeszcze wcześniej jakiś ARAL 5w30 i też LL.Zalać Totala i skrócić wymiany do 15tys??


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 177 gości