Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: -V.A.G- » sob gru 28, 2013 08:19

vernet (cena 18zl ) jest ok ,trzyma okolo roku ,tanio=krótko. mayle(cena okolo 40zl ) mialem w kilku samochodach ,otwierały sie dziwnie bo 1 przy 88st C a 2 przy 85st C ,czyli loteria .ori z aso BEHR(115zl ) otwierał sie znowu przy 89st C mimo ze na każdym pisze 87st C . a milem kiedys no name made in (puste pole ) trzymal 87st i byl idealny nie wiem ile dzialal bo ja mialem auto 2 lata i sprzedalem ,kosztował jak pamietam 12zl w sklepie.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: KoJ@K » sob gru 28, 2013 09:58

-V.A.G-, a w jaki sposob sprawdzales w kazdym temperature ich otwarcia ? Wszystkie podgrzewales, gotowales ? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: -V.A.G- » sob gru 28, 2013 11:35

mam specjalny termometr laserowy wystarczy punktowo nakierowac i pokazuje temp mszukalem najcieplejszego miejsca i tyle pokazuje jak wyzej.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: KoJ@K » sob gru 28, 2013 12:11

Ja jak gotowalem wahlera to otwierac zaczynal sie przy ~ 93 stopniach w garnku.


Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » sob gru 28, 2013 14:39

wszystko pięknie ładnie tylko te termometry mierzą temp. na powierzchni (ja mam taki dla dziecia co też działa na podczerwień i temp. na powierzchni mierzy do 95) a jak termostat jest utopiony to tam może właśnie mieć cieplej/zimniej cholera wie jak temperatura się rozkłada i czym grzejemy - jak indukcja to i bez wody termostat się może podgrzewać. trzeba by go jakoś może podwiesić w tej cieczy , może olej równiej rozkłada temepraturę ...


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: -V.A.G- » sob gru 28, 2013 15:03

no ja raczej od dziecka tego nie mam i raczej nawet w sklepie tego nie mozna kupic,to jest specjalistyczne narzedzie ktore mozna powiedziec ze bardzo czułe ,nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie to dziala bo wlasnie miezy temp nie na zewnatrz a wlasnie wewnatrz ,kierowalem nim bez posrednio na plastik tam gdzie termostat ,5cm dalej juz pokazywal mniejsza temp.


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » sob gru 28, 2013 15:10

rozumiem :) tylko ten laser w sumie nie wiesz na czym się "zatrzymuje" czy na powierzchni czy wiązka mimo wszystko dociera do przedmiotu (nawet jak dociera to czy promień lasera nie załamuje się w wodzie i przez to nie oszukuje). Ale i tak jest jakiś punkt wyjścia, a o stopień czy dwa nie ma co kruszyć kopii, i tak ważniejsza jest trwałość tego ustrojstwa:) :pub: a jak człowiek chce coś kupić no kupi - obojętnie jak to jest dystrybuowane. Może podaj model tego urządzenia:)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
-V.A.G-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz lis 24, 2013 07:28
Lokalizacja: Mazowieckie

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: -V.A.G- » sob gru 28, 2013 15:52

takie info jest poufne


sprzedam : wyczyszczony nastawnik HDK 216 do afn/asv 1z/ahu . stan jak nowy. posiadam wszystkie inne czesci do golf IV sdi ,tdi VP i PD

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: KoJ@K » sob gru 28, 2013 17:19

Tylko trochę nie kumam, w jaki sposób dostrzec moment, w którym termostat się właśnie otwierał ?! :-k


Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » sob gru 28, 2013 18:02

no jak dostrzec ? dosłwonie po otwarciu- widać jak robi się szczelnia (to się nazywa temperatura początku otwarcia). " onclick="window.open(this.href);return false; " onclick="window.open(this.href);return false; @ -V.A.G- tą poufnością mnie rozbawiłeś :grin: Rozumiem że termometr ktoś z NASA zajumał i nie można tego ujawnić bo Antoni znowu będzie miał robotę :helm:
Ostatnio zmieniony sob gru 28, 2013 19:01 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: KoJ@K » sob gru 28, 2013 18:07

-V.A.G- pisze:kierowalem nim bez posrednio na plastik tam gdzie termostat ,5cm dalej juz pokazywal mniejsza temp.
tutaj chodziło chyba raczej o mierzenie temperatury otwarcia termostatu już zamontowanego na aucie, bo o gotowaniu pisałem trochę wyżej. ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: owcy2 » ndz gru 29, 2013 19:31

No tak to jest, Wahler teraz kosztuje ok 30zł i tak jak koledzy mówią nie pasuje ta górna część (choć i tak często przy demontażu starego ori te żeby się wyłamują na króćcu i :ass: ).
Ori ASO 99zł.
Mi też się wymiana szykuje nomen omen z Wahlera z zeszłego roku, ale to zobacze co mają w sklepie. :satan:



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: lukasz_bliw » ndz gru 29, 2013 20:26

-V.A.G-, teraz doczytałem że ten pomiar to mało dokładny jest - mierzyłeś na obudowie termostatu zabudowanej w aucie - masz pewnie miernik laserowy taki o (co mniej więcej na tej zasadzie działa, a w sklepach ich nie ma bo kto wyda gruby hajs na termometr żeby czekał kilka lat na kupca) http://allegro.pl/termometr-cyfrowy-na- ... 97055.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Żeby określić temperaturę potrzebujemy znać temperaturę na bimetalu a nie na obudowie.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Który termostat ? Wahler czy Vernet czy ASO ?

Post autor: grandi » ndz gru 29, 2013 22:57

http://allegro.pl/termometr-cyfrowy-do- ... 69899.html" onclick="window.open(this.href);return false;


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 187 gości