Bolidy na dieslach.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
muchenz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw wrz 29, 2005 22:54
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: muchenz » śr cze 28, 2006 01:59

Kapibara pisze:a sie rozgadaliscie, co do wyscigow to w nowym motorze jest ciekawa informacja. Ostatni 24 godzinny LA MANS (jakos tak) wygralo nei co innego tylko TDI ze stajni audi 2 byla benzyna a 3 tez tdi :bigok: W F1 neidlugo tez bedzie ropa hehehe
Nie TDI tylko diesel. TDI było znakiem firmowym reklamowanym na bolidzie. Ten silnik ma tyle wspólnego z TDI co silniki Ferrari F1 z silnikiem z Punto. Najprawdopodobniej zasilany był paliwem przypominającym benzyne (to m. in. właściwości oleju napędowego odpowiadają za ogranieczenie obrotów maksymalnych w dieslach.



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » ndz lip 02, 2006 13:29

malolat pisze:pozmienial sobie suwaczki i porownaj

150km FSI do setu 9,4 i 213km/h
140 TDI do setu 9,8 i 209km/h
to są dane fabryczne... :( w rzeczywistości wygłąda to trochę inaczej... :)
a jeśli chodzi o cenę nowego passata B6a to wolałbym dołożyć te 30 tyś zł i kupić 3,2 V6 :hmm: jak ktoś ma na FSI albo TDI, to i na V6 znajdzie kaskę ... ale niestety to nie ja :grrr:

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » ndz lip 02, 2006 14:08

muchenz pisze:Nie TDI tylko diesel. TDI było znakiem firmowym reklamowanym na bolidzie. Ten silnik ma tyle wspólnego z TDI co silniki Ferrari F1 z silnikiem z Punto. Najprawdopodobniej zasilany był paliwem przypominającym benzyne (to m. in. właściwości oleju napędowego odpowiadają za ogranieczenie obrotów maksymalnych w dieslach.
ciekawe czy kopcił przy starcie :bajer:


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » ndz lip 02, 2006 14:13

a ja bym wolał takie coś:

IBIZA
1.9 TDi 160KM

Moc maksymalna 160 (118kW) / 3750
Moment obrotowy 330 / 1900

Osiągi

Prędkość maksymalna [km/h] 220
Przyspieszenie 0-100 km/h [s] 7,6
Przyspieszenie 60-100 km/h na najwyższym biegu biegu [s] (VI-bieg) 7,2
Przyspieszenie 0-1000 m [s] 28,6

Masa własna 1218

chipue to na 200/400 i nie ma lewara na mnie :P, nówka kosztuje 75 tys PLN



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » ndz lip 02, 2006 14:37

Johny1984 pisze:malolat napisał/a:
pozmienial sobie suwaczki i porownaj

150km FSI do setu 9,4 i 213km/h
140 TDI do setu 9,8 i 209km/h
ciekawe czy te wartosci sa z jednego auta. bo zeby diesel spalil prawie 10 l to naprawde trzeba sie postarac. a co do FSI to chyba nikt nei wierzy ze spali te 9 tylko. no chyab ze pedal gazu sie tylko muska heheh



Awatar użytkownika
szerszeniak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 21:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: szerszeniak » ndz lip 02, 2006 15:04

Kapibara, te dane to akurat przyśpieszenie a nie srednie spalanie


sprzedam pompe wtryskową 1,6TD silnik SB
felgi 15" BBS i całe auto http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1942956

Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » ndz lip 02, 2006 15:14

ehhehe ale sie zblaznilem hehe no ale spalanie diesla i tak bedzie nieporownywalnie mniejsze :bigok:



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » wt lip 04, 2006 23:41

cowboy pisze:nówka kosztuje 75 tys PLN
za taką kaske to wziął bym co innego - napewno nie seata :hmm:

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr lip 05, 2006 00:04

3 sprawy:

1. auta o tych samych mocach mają te same parametry (niezaleznie od zasilania)
2. seryjny TDi nie nadaje sie do sprintu ze wzgledu na charakterystyke momentu - za krótko, za nisko
3. Jesli juz mowa o sciganiu to zalezy co sie ma na mysli - 1/4 mili czy sciganie sie na torze lub drodze - jesli to pierwsze przewage bedzie miała benzyna, w drugim przypadku diesel (mam na mysli cały czas seryjne auta o tych samych mocach)

W wiekszosci sytuacji na korzysc diesla przemawaia krótka skrzynia i wysoki moment - w miescie sprawdza sie to rewelacyjnie, na trasie troszke gorzej.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lip 05, 2006 10:57

Corvax pisze:1. auta o tych samych mocach mają te same parametry (niezaleznie od zasilania)
no tak auta o tych samych mocach maja... taką samą moc - róznica tkwi w przebiegu krzywej mocy - tzn przy jakich obrotach mają tę moc
Corvax pisze:seryjny TDi nie nadaje sie do sprintu ze wzgledu na charakterystyke momentu - za krótko, za nisko
za krótko - można zachipować i założyć wałek, troszkę się będzie wyżej kręcił
za nisko - miałeś na myśli zakres obrotów ? można to też troche wymodelować..
nisko w TDI to i tak więcej niż w benzynie :)
Corvax pisze:1/4 mili czy sciganie sie na torze lub drodze
na 1/4 też nieźle sobie radzi diesel...
po przerzuceniu audi200 mastersa do outlaw może być ciekawie..

nie wnikając w szczegóły prostestu diagtronika - uważam że w Pruszczu może być ciekawie - Lupo pewnie wygra klase diesel... a potwór w Audi może iśc na całość w Outlaw - jeżeli nie w Pruszczu to może na koniec na Bemowie Masters da czadu..

Zauważ że w dieslu do tej pory ludzie na 1/4 ścigali w 1.9TDI -- tegoroczna zadyma, i być może nowa klasa w sezonie 2007 spowoduje że zaczną powstawać potwory w stylu audi Mastersa - czego wszystkim miłośnikom diesla życzę...

może powstanie jakiś wypaśny projekt w styli GMC VTG z jakimś potworem, może pojawią się 3.0 TDI - podobne nieźle się chipują...

pozdro !!



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » śr lip 05, 2006 12:12

cowboy pisze:no tak auta o tych samych mocach maja... taką samą moc - róznica tkwi w przebiegu krzywej mocy - tzn przy jakich obrotach mają tę moc
oczywiscie i jesli porównywac to tylko auta o tej samej mocy - niezaleznie od zasilania, doładowania, pojemnosci itp.
cowboy pisze:za krótko - można zachipować i założyć wałek, troszkę się będzie wyżej kręcił
za nisko - miałeś na myśli zakres obrotów ? można to też troche wymodelować..
nisko w TDI to i tak więcej niż w benzynie :)
Cały czas podkreslałem ze mam na mysli seryjne auta :), dłubane to juz zupełnie inna rozmowa.

Jedynym problemem diesla jest charakterystyka momentu w serii - duzo, krótko i nisko, oczywiście w pewnym stopniu niweluje to krótka skrzynia - auto nadaje sie idealnie do wiekszości zastosowań, ale sprint nie bedzie wychodził najlepiej ze wzgledu na przesyniecie w fazie momentu i mocy.
cowboy pisze:na 1/4 też nieźle sobie radzi diesel...
po przerzuceniu audi200 mastersa do outlaw może być ciekawie..
bedzie ciekawie bez wątpienia, ale sam wiesz że potwory Marka z autami seryjnymi mają niewiele wspólnego, a Lupo to juz prawie jakby porównywac WRC do serii :P

Gdzies widziałem wykres pieknie czipnietego AGRa - w pierwszej chwili myslałem ze to jakies 1.8T, bo moment był bardzo płaski - strasznie to musiało zapierd....

Prawda jest taka ze własnie nastała era diesla - moce osiagane z 2litrowych silników oscylują w okolicach 180ps - i to w obu systemach - technologia CR ostatnio poradziła sobie z ograniczeniami i silniki D4D maja sie juz czym pochwalić, ponadto sam marketing promuje auta z silnikami diesla jako auta sportowe. Robi sie ciekawie.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr lip 05, 2006 12:19

Corvax pisze:a Lupo to juz prawie jakby porównywac WRC do serii
no zwłaszcza że o ile pamietam nie ma Lupo 1.9 TDI :P
Corvax pisze:Cały czas podkreslałem ze mam na mysli seryjne auta
nie czytałem dokładnie wątku - zasugerowałem się tytułem tematu..

co do seryjnych aut to mój wykres serii temu przeczy - obecnie w serii są dość płaskie przebiegi momentu w zakresie 1900-3500 - nawet dane fabryczne są już tak podawane...

a po chipie największe (najłatwiej) przyrosty osiąga się mimo wszystko na dole...


diesle w LEMANS, w wyścigach na 1/4 dopiero się rozwijają i mam nadzieje że będzie coraz lepiej..



Johny1984
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 709
Rejestracja: pn gru 12, 2005 00:50
Lokalizacja: Łomianki / VaWa
Kontakt:

Post autor: Johny1984 » pt lip 07, 2006 16:55

cowboy pisze:diesle w LEMANS, w wyścigach na 1/4 dopiero się rozwijają i mam nadzieje że będzie coraz lepiej..
lepiej napewno będzie :hmm:
może w klasie diesel nie wszyscy będą startować z silnikami od VW Paethona jak te audi w tym roku... reszta miała małe szanse z nim!! pogadajcie z duudii'm on wymiata na 1/4

pzdr


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » ndz lip 09, 2006 15:19

Johny1984 pisze:pogadajcie z duudii'm on wymiata na 1/4
e chyba nie tak wymiata :) ale tez auto ma chyba nie na 1/4 robione..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości