OLEJ ROSLINNY - ceny i promocje!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pn maja 15, 2006 13:40

Gacu16 pisze:kryspin no niekonieczie ??na forum wszyscy pisza zeby jexdzic z instalka gdyz masz tam opisane jakie sa skutki jazdy bez instalacji ,tylko coponiektórzy śmigaja bez ale oni pewnie niemaja pojecia co sie pod maska dzieje,klekota to myśla ze jest git, ale zaoszczedzi na 200 litrach tam ze dwiescie złotych a po 4 miesiacach auto do remontu i zabuli 5 razy tyle co za jazde na zwykłym paliwie lub z zaintwestowaną instalką.
nie no... ja już zrobiłem sporo km. na OR miszanym 3 do 1 a nie mam instalacji. Pozatym ok. 10 tankowań i silnik na siebie zarobił... także co rok mogę sobie kupić dwa silniki... ale nie ma takiej potrzeby skurczybyk się nie psuje... :bigok:



ryba_71
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: pt paź 14, 2005 14:01
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: ryba_71 » wt maja 16, 2006 11:47

sq8bwh - cieszę się że wypowiada się prawdziwy smok OR a nie pseudofachowcy.
Lepiej zaufać komuś co stosuje OR niż osobom, które tylko gdybają mówiąc, że na 100% się nieda bo...
Tak na marginesie gęstość OR jest bardzo zbliżona do estru metylowego kwasów tłuszczowych(OR=0,889 kg/litr a ester tego oleju to 0,888 kg/ litr)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » wt maja 16, 2006 12:39

ja ostatnio zalalem 32 litry OR na 6 litrow ropy bo na czystym OR u mnie byly male problemy z rozruchem.

a tak poza tym to nie temat do dyskusji czy sie da czy nie. jest do tego osobny topic

a co do tematu to kumpel mi nadal ze w auchan w warszawie OR jest po 1.95 za litr w promocji. :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » wt maja 16, 2006 12:41

w auchan w warszawie OR jest po 1.95 za litr w promocji.
zapewne pojdzie momentalnie :D juz widze tankujacych z butelek pod Wola Parkiem :rotfl:


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

KondzikVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 03, 2006 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Bezrzecze
Kontakt:

Post autor: KondzikVW » wt maja 16, 2006 13:19

W sklepie Plus
http://www.plus-discount.pl/cmspublic/s ... 36409.html
olej uniwersalny z rzepaku 3L za 8,49PLN. Chyba się skuszę. Powiedzcie tylko czy aaz bez instalacji pojedzie na mieszance około 1:1 bez żadnego "ale" ? Mogę go dolać do baku do czystego ON?


Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

Awatar użytkownika
krzychGTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: sob lis 12, 2005 21:36
Lokalizacja: Toruń

Post autor: krzychGTD » wt maja 16, 2006 15:51

KondzikVW - 8,49/3l = 2,83zł/litr <-- to wcale nie jest atrakcyjna cena jak na OR... choć oczywiście w porównaniu z ON, to i tak jest :food:

Co do mieszanki, to 1:1 spokojnie możesz lać - tylko ja bym najpierw tankował ON, a potem do baku wlewał OR, bo jak zalejesz OR pod domem, podjedziesz na stację i zatankujesz ON i wrócisz pod dom, to w przewodach/filtrze możesz mieć dużo większy stosunek OR do ON i następnego dnia mogą się pojawić problemy z odpaleniem (to jeszcze zależy jak daleko masz do stacji :bajer: )


Tyle pali [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/218816.html][b]VR'ka[/b][/url] , a tyle [url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/220985.html][b]GTD[/b][/url] :D

KondzikVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 03, 2006 11:31
Lokalizacja: Szczecin/Bezrzecze
Kontakt:

Post autor: KondzikVW » wt maja 16, 2006 16:11

Dzięki. Wiem,że to nie rewelacja, ale szukałem w sklepach i to jest najtańszy który znalazłem. Wszystkie hipermarkety obleciałem, żeby się zorientować gdzie i po ile. Mam w baku jakieś 10 - 12 litrów ON. Rano wleję 6 litrów OR i pojadę do pracy. po odpaleniu będę miał ON w przewodach a jak się rozgrzeje to już mieszanka pójdzie. jak będzie ok, to wleję mu jeszcze 3 litry i będzie około 1:1. Jak wszystko będzie ok, to poszukam sobie tańszego źródełka. ON kupuję nieco taniej, ale mój dostawca robi łaskę za każdym razem. Jestem nieco sceptycznie nastawiony do OR ( studiuję siłownie okrętowe i wiem, jakim procesom poddaje się OO, by mogł być spalany w silniku ).... ale....pojeździmy zobaczymy. Wspierajmy polskie rolnictwo!!! \:D/


Nie jestem leniwy. Mam zawyżone wymagania motywacyjne.

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » wt maja 16, 2006 17:22

A ja mam uszkodzony wydech na łaczniku elastycznym i teraz w aucie jest taki lekki zapach jak z frytkownicy

[ Dodano: Wto Maj 16, 2006 17:23 ]
oczywiście leje OR



grzegorz78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 12, 2006 13:30
Lokalizacja: krakow

Post autor: grzegorz78 » wt maja 16, 2006 18:25

dpopier pierwszytydzien na rzepaku ale narazie smiga bez zmian chyba ze w portfelu heheh :bigok: :partyman: :partyman: :partyman: :majkel:



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » wt maja 16, 2006 21:17

Dzisiaj się tankowałem i nie bardzo są teraz promocje, najtaniej w Lidlu 2,69 /1litr "słoneczko" sojowy i 8,29 3 litry rzepakowy i tego polecam bo sojowy ma chyba więcej wody (gorzej zapala rano wbrew temu co piszą w Fakcie) :okej:



Awatar użytkownika
Kryspin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt lut 10, 2006 11:53
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Kryspin » śr maja 17, 2006 08:21

Ja wczoraj zakupiłem ostatnie butelki niejakiej KAROLINKI w Auchan za 1,95 literek - było tylko 12 sztu ;(
natomiast jest jeszcze w promocji w bańkach 3 litrowych za 6,49 szt.

narazie wyśmigam te 12 literków i zobaczę jak się auto sprawuje


[url=http://www.toyotaklub.org.pl]TKP[/url]

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » śr maja 17, 2006 13:19

Kryspin pisze:Auchan
No właśnie nie ma tych "krwiopijców" u mnie.. Man do dyspozycji: plusa, biedronkę, hypernową, lidla, alberta i ..... Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie ale cena u nich nie konieczna.. 2,60 za litr i ok. 30 km mam do nich..



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » śr maja 17, 2006 15:16

KondzikVW pisze:Powiedzcie tylko czy aaz bez instalacji pojedzie na mieszance około 1:1 bez żadnego "ale" ? Mogę go dolać do baku do czystego ON?
Ja dolewam od czasu do czasu do swojego AAZ jak jest w promocji ;-)
Wlewaj jak chcesz, w propocji lub bez, zrobiłem już troszkę km i bez problemów.



golfina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw mar 16, 2006 00:53
Lokalizacja: Krolewskie wolne Miasto Sanok

Post autor: golfina » śr maja 17, 2006 15:56

hmmmm moze i ja bym sprobowal z ciekawosci dzisiaj pokrazylem po mojej miescinie i znalazlem za 7,45 3L i litra za 2,19 w Kauflandzie musze sie jeszcze przejechac do lidla i biedronki dzisiaj sprobuje z ciekawosci

a jak tam ze spalanie pali tyle samo co ropki czy jest jakas roznica ?
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości