Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: dominik7 » czw sie 11, 2011 00:28

U mnie wentylator się załącza w tym miejscu, co u kolegi Michała.Ta chłodnica z tego co mi wiadomo nie jest oryginalna, bo te największe miały silniki JR i SB.
Styl jazdy mam normalny, czyli kręcę do gdzieś 3000obr.
Myślę, że jeśli wszystko jest OK układem chłodzenia, to największy wpływ na szybkośc osiągania temperatury włączania wentylatora ma właśnie wielkośc chłodnicy. Miałem kiedyś JR-a i tak samo wolno łapał zakres między 88 a 93 stopnie.
Na trasie nawet z najmniejszą chłodnicą nie powinien się grzac przy tych prędkościach co piszesz, co nie oznacza, że Ci się grzeje.Dorwij gdzieś termometr ze skalą do 100 stopni i wsadź go do zbiorniczka wyrównawczego. Wtedy najlepiej sprawdzisz jaką masz temperaturę.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: inż. Mk2_marcin » pt sie 12, 2011 23:18

Michał_1977 pisze:Mumin90 :bajer:
dominik7 pisze:Chłodnicę mam największą z możliwych a silnik JP
Mumin90 pisze:dużo zależy czy masz silnik podkręcony i w jakim stopniu
Jak podkręcić JP-ka? :grin:
Robisz swap literek :D

Przecież były próby uturbienia Jp-ka i jakoś chwilkę jeździły

co to tej waszej nieszczęsnej temperatury sprawdzaliście termostat? czujnik temp.? u mnie jest tak że wskaźnik mi źle działa i nie pokazuje idealnie pionowo , ważne aby termostat i inne rzeczy działały zgodnie z rzeczywistością i z dobrą temperaturą 90*C. Pozdro!


Obrazek
Obrazek

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: dominik7 » pt sie 19, 2011 19:34

Nie no... pamiętam jak tu jakiś gośc zakładał k24, czy T3 (nie pamiętam) do JP-ka i jeździł.
Ja osobiście bym tego nie robił, wolałbym założyc sobie 1Z, na osprzęcie JR, albo chociaż JR.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

arwam

Golf 2 1.6TD, Grzeje sie silnik podczas jazdy!!!

Post autor: arwam » ndz sie 21, 2011 10:13

dominik7 pisze:Ja osobiście bym tego nie robił,

a dlaczego. byłeś po takiej kombinacji żeby powiedzieć że to jest złe?
audi któwe w ten sposób robiłem ma już 90 tys km za sobą i powie że nadal pali na strzał i nie ma z nim absolutnie żadnych problemów ale jego właściciel jeździ dość rozsądnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości