Ajm 115km uszkodzenie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: ajm115km » sob cze 11, 2011 23:11

Hm więc dlaczego u mnie to gra?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: Detektor » sob cze 11, 2011 23:52

Fahoo być może sama korekta programu
zlikwiduje u kolegi powyższe objawy ale przyczyny mogą leżeć gdzie indziej. Na początek zrobił bym
dokładną diagnozę i zlogował bym auto pod kontem pompek bo nie wiadomo po jakim one są przebiegu
i w jakim są stanie dokładnie.
ajm115 a jak po swapie wygląda sprawa z mocą auta i jego spalaniem, widać jakieś znaczące różnice,
jak auto reaguje na pedał gazu, coś Ci się rzuciło w oczy ?


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: Fahoo » ndz cze 12, 2011 00:06

Detektor, nie moze bo to pompki wysterowane na innej mapie


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: Detektor » ndz cze 12, 2011 05:45

Fahoo pisze:nie moze
Fahoo w tym momencie Cie nie zrozumiałem, czego on nie może ? przecież nic po za pompkami
się u niego nie zmieniło więc korekta programu powinna pomóc jeśli jestem w błędzie to mnie oświeć
bo sam planuję w przyszłości jak mi już kiedyś padną AL-ki to albo właśnie zakupić BQ ewentualnie moje stare
pompki pójdą w ręce cowboya.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: ajm115km » ndz cze 12, 2011 22:31

Detektor hmm po przekładce spalanie tak jak by zmalało, dokładnie dam Ci znać jak zlitrażuje auto bo jakoś ciągle moja pani kasuje mi kilometraż. Zdziwieniem było to ze ostatnio na autostradzie A4 bez problemu 225km/h osiągnoł i był gaz pod nogą. Bałem się więcej bo swojej nie świadomości, miałem urwaną śrubę poduszki skrzyni biegów (czytaj w temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=142&t=407836" onclick="window.open(this.href);return false; ). Wracając do spalania zajmę się tym jak ten termostat wymienie, bo napewno przez niego jest większe spalanie. Dla mnie ogólnie całkiem inna jazda niż na wcześniejszym silniku, tak jak by dynamika inna samochodu, być może przez mułowatość wcześniejszego ale nim też mi się dobrze pomykało- a teraz jeździ się bardzo dobrze. Może do porównania podam takie wskazania 5 bieg, 2000 tysiące obrotów jakies 110-113 km/h, 6 bieg 120km a czasami, lekko ponad w zależności od nachylenia, równości asfaltu :-)



chudywroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 19, 2009 12:08
Lokalizacja: Wroc

Re: Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: chudywroc » czw cze 16, 2011 05:49

ajm115km pisze:Witam wszystkich. Mam zapytanie dotyczące samochodu jak w opisie. Zaczeło sie od stukania w okolicy pokrywy zaworów. Stukanie hmm tak jak by "wytarty wałek rozrządu"- stwierdzenie mechanika. Stuki wystepowały tylko na obrotach wyższych niż po odpaleniu. Przejechałem tak z 700kilometrów czekając na termin wizyty w warsztacie. Jednak stuki pojawily sie i rownież po odpaleniu na obrotach jałowych. W dniu dzisiejszym po przejechaniu 20km rozpedzając sie po zjeździe z zjazdu drogi szybkiego ruchu silnik zgasł i zaczoł dymić tak jak by sie olej zapalil z odczuciem w szoferce tak jak by zerwal sie pasek jakiś. Wrzucilem luz, sprzegło i zjechałem na pobocze. Otwarłem maske kupa dymu. Silnik z tylu zarzygany olejem a po późniejszych obserwacjach odłamki żeliwa pompy oleju ma osłonie, jak i ślady oleju w koło niej. Laweta, mechanik. Do tygodnia czasu zostanie zbadana przyczyna i skutki spustoszenia. Dodam z wczesnijeszych wiadomosci wymiana oleju Castrol Edge do pompowtrysków, wczesniej regeneracja turbiny <koszt 2300zł> robiła firma turbo tec Jaworzno. Wczesniej żadnych problemów przez 40 tysięcy kilometrów. Co mogło być przyczyna awarii? być może miał ktoś podobną sytuacje z uszkodzeniem pomy oleju? Pasek rozrzadu cały do wymiany całosci zostało mu jakieś 30 tysiecy według zalecen producenta zestawu rozrzadu.
regeneracja za 2300 ?!
chlopie ja za tyle kupilem nowke garreta!!! (moto remo to jedyny przedstawiciel w PL)



ajm115km
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob maja 07, 2011 23:48

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: ajm115km » czw cze 16, 2011 11:26

chudywroc- hmm a ja za 2300zł zregenerowałem starą wymieniając w niej wszystko, dostając jak w takim stane jak na zdjęciach i nie wydaje mi się byś za 2300zł kupił turbine gareta ze zmienną geometrią i dostałna nią 2 lata gwarancji, bez limitu kilometrów. Może jednak się mylę. Turbo tec jest 3 minuty odemnie, i tak jakoś nie chciało mi się latać, po giełdach, kombinować itp. Uwierz mi że sądze że gdybym moją posłał Ci w pudle Garett tez byś powiedział że masz nową :-). Twój profil jest jest nie uzupełniony o model samochodu, śmię twierdzić że być może za te pieniądze dostaniesz nową turbawkę, do wersji 90 km ale nie 115km.



chudywroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 19, 2009 12:08
Lokalizacja: Wroc

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: chudywroc » ndz cze 19, 2011 00:44

Ja do asv 110km

wpisz moto remo w googla- jedyny autoryzowany dystrybutor garreta w PL
zreszta tutaj link http://www.motoarena.pl/index.php?subac ... om=&ucat=2&" onclick="window.open(this.href);return false;

Aby zabezpieczyć interesy swoich klientów Garrett będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ (Variable Nozzle Turbine). MOTO-REMO jako autoryzowany przedstawiciel firmy Garrett dostosowuje się do polityki dostawcy i będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ w programie wymiany "Nowa za starą".

Zadnego latania po gieldach nie bylo na drugi dzien przyszla paczka z DHL i wszystko hepi :)
Za te sama kaske chyba lepiej nowke producenta brac :)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: italiano_83 » ndz cze 26, 2011 09:30

chudywroc pisze:i będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ w programie wymiany "Nowa za starą".
I trzeba być nieskończenie naiwnym, aby nie wiedzieć tego, że ta stara z wymiany zostanie zregenerowana i sprzedana jako nowa :los2:
Taki sam "myk" stosują ASO oddaj nam starą pompę/wahacz/koło zamachowe/przepływomierz .... a my sprzedamy Tobie "nowy" taniej .... czytaj regenerowany przez producenta :hmm:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

chudywroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 19, 2009 12:08
Lokalizacja: Wroc

Re: Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: chudywroc » ndz cze 26, 2011 10:00

italiano_83 pisze:
chudywroc pisze:i będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ w programie wymiany "Nowa za starą".
I trzeba być nieskończenie naiwnym, aby nie wiedzieć tego, że ta stara z wymiany zostanie zregenerowana i sprzedana jako nowa :los2:
Taki sam "myk" stosują ASO oddaj nam starą pompę/wahacz/koło zamachowe/przepływomierz .... a my sprzedamy Tobie "nowy" taniej .... czytaj regenerowany przez producenta :hmm:
Widze ze dla kogos Vnt non repair turbocharger to za trudne to przetlumaczenia



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: italiano_83 » ndz cze 26, 2011 10:07

chudywroc pisze:Widze ze dla kogos Vnt non repair turbocharger to za trudne to przetlumaczenia
Ponawiam pytanie ... więc po co im stara turbosprężarka :bajer:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

chudywroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 19, 2009 12:08
Lokalizacja: Wroc

Re: Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: chudywroc » ndz cze 26, 2011 10:10

italiano_83 pisze:
chudywroc pisze:Widze ze dla kogos Vnt non repair turbocharger to za trudne to przetlumaczenia
Ponawiam pytanie ... więc po co im stara turbosprężarka :bajer:
Wydaje mi sie ze chca wyczyscic rynek wtorny

Aby zabezpieczyć interesy swoich klientów Garrett będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ (Variable Nozzle Turbine). MOTO-REMO jako autoryzowany przedstawiciel firmy Garrett dostosowuje się do polityki dostawcy i będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ w programie wymiany "Nowa za starą".

Zreszta w tym co pisza ich rola jest dostarczenie od Garretta paczki jako ze maja wylacznosc na Polske



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: italiano_83 » ndz cze 26, 2011 10:23

chudywroc pisze:Aby zabezpieczyć interesy swoich klientów Garrett będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ (Variable Nozzle Turbine). MOTO-REMO jako autoryzowany przedstawiciel firmy Garrett dostosowuje się do polityki dostawcy i będzie dostarczał tylko nowe turbosprężarki VNT ™ w programie wymiany "Nowa za starą".
Czyli rozumiem, że mogę im oddać turbosprężarkę "porąbaną" siekierą i wtedy też zostanie uznana :bajer: Skoro czyszczą rynek to co im za równica czy będzie cała, czy zmasakrowana na amen 10kg młotem :hehe: I o zakład o milin pięćset, że mi takiej turbiny nie uznają przy kupnie u nich nowej ...
Why .... :gora: :hehe:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

chudywroc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: czw mar 19, 2009 12:08
Lokalizacja: Wroc

Ajm 115km uszkodzenie

Post autor: chudywroc » ndz cze 26, 2011 10:27

Eh widze ze w swoim golfie bawisz sie w tuningi i wywalasz w niego kaske a tutaj 1k chcesz oszczedzac na sprzecie od producenta bez limitu km i gw na 24 m-ce

Jak czytalem niektore historie na forach o regeneracji to mam teraz na to wywalone i spokoj :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 229 gości