AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Łuki_79 » sob wrz 11, 2010 19:20

Gonathel pisze:przepływomierz mierzy nieprawidłowo czy jednak prawidłowo
Od ok 2800 rpm lmm zaczyna ciąć dawkę paliwa.



Awatar użytkownika
Gonathel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 24, 2009 13:44
Lokalizacja: Olkusz

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Gonathel » sob wrz 11, 2010 19:39

faktycznie teraz sie dopiero dopatrzyłem, a czy może to być przyczyną tego słabego odpalania odpalania ??



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Łuki_79 » sob wrz 11, 2010 19:41

Gonathel pisze:czy może to być przyczyną tego słabego odpalania odpalania ??
Nie :grin:



Awatar użytkownika
Gonathel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 24, 2009 13:44
Lokalizacja: Olkusz

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Gonathel » sob wrz 11, 2010 19:51

to ja już nie wiem czemu to ustrojstwo tak odpala :(



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Łuki_79 » sob wrz 11, 2010 20:14

Sprawdzałeś czy przypadkiem nie cofa się tobie paliwo z pompy wtryskowej.Rano przed odpaleniem sprawdz czy w przezroczystym węzyku między filtrem a pompą jest paliwo.Przed samym uruchomieniem po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych poczekaj chwilę aż usłyszysz taki "pstryk" i dopiero wtedy zapalaj :grin:



Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: odzim » sob wrz 11, 2010 21:16

pzreplywke mozesz spóbowac wyczyscic , a jak to nie pomorze to wtedy wymiana


Obrazek

Awatar użytkownika
odzim
...
...
Posty: 2156
Rejestracja: pn mar 12, 2007 11:59
Lokalizacja: Radom

Re: AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: odzim » sob wrz 11, 2010 21:17

Łuki_79 pisze:Sprawdzałeś czy przypadkiem nie cofa się tobie paliwo z pompy wtryskowej.Rano przed odpaleniem sprawdz czy w przezroczystym węzyku między filtrem a pompą jest paliwo.Przed samym uruchomieniem po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych poczekaj chwilę aż usłyszysz taki "pstryk" i dopiero wtedy zapalaj :grin:
a jak tam nie ma w tym wezyku paliwa albo sa bable powietrza - to wymien zaworek zwrotny na filtrze paliwa


Obrazek

Awatar użytkownika
Gonathel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 24, 2009 13:44
Lokalizacja: Olkusz

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Gonathel » sob wrz 11, 2010 22:58

sprawdzałem w pierwszym rzędzie czy sa jakieś bąble i czy wogole jest paliwo w wężyku po dłuższym postoju lecz takie zjawisko nie występuje paliwo jest a przy odpalaniu bąbli niema :(

z tego co czytałem to ten zaworek na filtrze to zaworek cieplny paliwa czy jakoś tak gdy paliwo jest zbyt zimne to wpuszcza ogrzane paliwo spowrotem do filtra...

w Audi A3 mam taki sam to sobie go w pn podmienię i sprawdzę bo niestety przepływomierz jest inny :(



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Łuki_79 » sob wrz 11, 2010 23:13

Gonathel pisze:z tego co czytałem to ten zaworek na filtrze to zaworek cieplny paliwa czy jakoś tak gdy paliwo jest zbyt zimne to wpuszcza ogrzane paliwo spowrotem do filtra...
Na tym zaworze/podgrzewaczu paliwa znajdują się dwa oringi - jeżeli są do :ass: to wtedy pojawiają się bąble powietrza ,cofające się paliwo.Ale u ciebie jak piszesz jest wsio okej :hmm:



Awatar użytkownika
Gonathel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 24, 2009 13:44
Lokalizacja: Olkusz

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Gonathel » sob wrz 11, 2010 23:19

te oringi wymieniłem razem z filtrem paliwa bo były do niego dołączone



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: wesol » ndz wrz 12, 2010 10:20

sprawdz jak odpala z pominieciem calego ukladu paliwowego- czyli na krótko podepnij na wezyku paliwo z butelki do pompy. Jesli to nie pomoze to znakiem tego ze cos szwankuje w pompie- przestawiacz kata wtrysku, nastawnik czy nawet sam zawor gaszacy. Te pompy kiedys w koncu musza sie popsuć i na kogos to musi trafic. Mialem juz stycznosc z podobnym przypadkiem z dziabnieta pompa ( nastawnikiem) ale w 2.5 TDI w transporterze 4- palil strasznie ciezko trzbe bylo krecic nawet okolo 1 minuty a pozniej szedl tak raczej srednio.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Gonathel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 24, 2009 13:44
Lokalizacja: Olkusz

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Gonathel » ndz wrz 12, 2010 10:32

szczerze mówiąc to myślałem o tym :) tylko się zastanawiam czy odpiąć od filtra tylko ten jeden wężyk doprowadzający paliwo do pompy i sprzężyc go z lejkiem zrobionym z butelki

z powrotem paliwa do filtra tez muszę cos kombinować ?? czy po prostu zostawić go wpiętego w filtr



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: wesol » ndz wrz 12, 2010 17:50

Moze zostac w filtrze powrot. Jedynie co to wyciagnie szybciej rope z tej butelki bo spora czesc pojdzie do baku powrotem. Zatkaj tylko wezyk od filtra. Na te kilka minut pracy silnika to starczy ta butelka ropy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Gonathel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 24, 2009 13:44
Lokalizacja: Olkusz

AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem

Post autor: Gonathel » pn wrz 13, 2010 17:05

dzisiaj przeprowadziłem próbę podania paliwa do pompy z innego źródła niz bak technicznie udało sie to w 100% lecz praktycznie silnik odpalił tak samo jak zwykle czyli do d*py ;/

Administrator z TDI-Tuning.pl zasugerował mi ze kat wtrysku jest zły (o ile dobrze zrozumiałem):
spritzbeginregelung :!:
na czwartek jestem umówiony z mechanikiem na wymianę rozrządu oraz ustawianie kata wtrysku, zobaczymy co z tego wyjdzie. niestety nie stać mnie narazie na przepływomierz wiec ten element musi poczekać ok miesiąca



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości