1.9 TDI - czy to normalne spalanie ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » pt cze 26, 2009 23:08

W pojedynke tez sie da. Trzeba sobie na parkingu przygotowac juz grupy ktore chce sie mierzyc, pozniej daje sie start, wyjezdza na dwupas i robi. Log bedzie dlugi, wycina sie co trzeba i po sprawe :)


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

rokoski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt cze 20, 2008 17:10
Lokalizacja: S-ec

Post autor: rokoski » sob cze 27, 2009 04:05

g4ewa pisze:Zrobie te logi dynamiczne tylko w pojedynkę trudno siedzieć za kierownica i klikać laptopa - muszę najpierw kogoś na pasażera zorganizować :)
Ewo w tym temacie jest mój log dynamiczny też z ASZ na 3 biegu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=248726
Jak widać w całym przedziale obrotów MAF actual jest wyższy od specified. Został on oceniony jako prawidłowy.

Mam wrażenie że nasz silnik jest stworzony do agresywnej jazdy. W miarę szybka jazda po mieście lub agresywna na trasie daje zbliżone spalanie do turlania się wolno.

Spróbuj jeździć więcej na tiptronicu. Piszesz że jeździsz na auto. Może zmień styl jazdy na inny i sprawdź spalanie po jeździe i nie podglądaj w trakcie ;) Jak auto zmienia bieg przy 1800 obr/min to sie nawet turbo nie rozpędzi. Decyduj ty kiedy zmieniasz i korzystaj z całego obrotomierza.
g4ewa pisze:jadac nawet 60 km/h automat potrafi wrzucic 5tkę - na wyswietlaczu chwilowe spalanie wtedy jest najmniejsze.
Bez jaj wtedy wrzucam 3 a dwójka wystarcza do 80 ;)

Ile przejeżdżasz z pełnego zbiornika ? Mamy taki sam zbiornik, podjedź na stację podziękuj Panu ze stacji powiedz że sama napełnisz, wlej ile wlezie, potem odpowietrz zbiornik i znów dolej i odpowietrz i dolej ;). Lej pod korek. Sprawdź ile wyjeździsz. Ja w krótce zrobię tak samo.



g4ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 20:12
Lokalizacja: polska

Post autor: g4ewa » sob cze 27, 2009 09:08

Zawsze sprawdzałam spalanie metodą "pod koreczek" :)

Mysle ze nie jest to problem stylu jazdy - potrafię jezdzic metodą emerycką ale i byle "dresik" nie podskoczy mi na skrzyzowaniu. :rotfl:

Przy troszke bardziej dynamicznej jezdzie spalanie po miescie drastycznie idzie w gore .

Narazie robie rozne testy - dam znac o wynikach.

Co do wartosci MAF - wiem ze wartosc kolumny PRAWEJ ma byc wyzsza od koleumny LEWEJ ale tak ma byc (wartosci maja sie troche roznic )
Mi chodzi o to ze na JALOWYCH albo na wolnych obrotach wartosc MAF ACTTUAL jest o WIELE wieksza od wartosci specified.

Mozesz sie podpiac vagiem i sprawdzic to na swoim silniku ile wynosza te wartosci ?



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob cze 27, 2009 09:17

g4ewa pisze:Mi chodzi o to ze na JALOWYCH albo na wolnych obrotach wartosc MAF ACTTUAL jest o WIELE wieksza od wartosci specified.
to już jest praca EGR ...



g4ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 20:12
Lokalizacja: polska

Post autor: g4ewa » sob cze 27, 2009 10:22

W poniedzialek dopiero bede miala uszczelki od EGR wtedy sproboje zdemontowac EGR i go przeczyscic .
Z tego co widzialam to do EGR idzie taka "wajcha" od jakiejs pompeczki ktora jak recznie wcisne to gasnie silnik .
Jak to ma prawidlowo dzialac - jak wejde sobie w 003BS to ma to sie jakos wciagac samo ? Po czym poznac ze mechanicznie ten EGR dziala prawidlowo - do czego jest wlasnie ta wajcha ?
Przy 003BS jak jest uruchomione to na ucho slychac ze zmienia sie jakby praca silnika ale nie moge zaobserowac o co chodzi .



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob cze 27, 2009 10:26

g4ewa pisze:do czego jest wlasnie ta wajcha ?
to jest klapa gasząca - odcina dopływ powietrza



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob cze 27, 2009 13:53

Wlasnie my mowimy gaszaca bo zamyka sie przy gaszeniu no i jak ja recznie zamkniemy to rzecz jasna zgasnie silnik ale z angielskiego to jest klapa anty-wybuchowa. Nie wiem czemu vag ja stosuje ale chyba ma jakis tam swoj cel. Jej dzialanie nie jest az takie wazne i dopiecie wtyczki spowoduje tylko wywalenie bledu a pracowac silnik nadla bedzie tak samo. Na dzialajacej silnik ladnie szybko gasnie- jest pewne podejrzenie ze pomaga w oszczedzaniu dwumasy bo wal sie odrazu zatrzymuje i nie kreci sie nieco dluzej jak przy otwartej.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob cze 27, 2009 15:38

wesol pisze:Wlasnie my mowimy gaszaca bo zamyka sie przy gaszeniu no i jak ja recznie zamkniemy to rzecz jasna zgasnie silnik ale z angielskiego to jest klapa anty-wybuchowa.
no logiczne ... anty wybuch , czyli brak zapłonu w cylindrze ...
wesol pisze:Nie wiem czemu vag ja stosuje ale chyba ma jakis tam swoj cel.
jasne, że ma - zgaś motor bez działania klapy , czyli zdejmij wężyk podciśnienia , a następnie zgaś motor z podłączoną klapą ... opisz wrażenia :grin:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob cze 27, 2009 18:34

no logiczne ... anty wybuch , czyli brak zapłonu w cylindrze ...
Nie nie zle zrozumiales anty wybuchowa ale poza cylindrami czyli w kolektorze- dokladnie to anty sztrzalowa klapa to jest.

Objawy gaszenia oczewiscie srawdzalem juz duzo wczesniej bo mialem blad z tym zwiazany( kablek byl przetarty i klapa nie robila swojego.

Gaszenie to wiadomo odbywa sie w dieslu przez odciecie paliwa na pompie ale to wiesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

g4ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 20:12
Lokalizacja: polska

Post autor: g4ewa » sob cze 27, 2009 22:18

Witam

Zrobiłam logi - prosze o analize :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=249812



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » sob cze 27, 2009 22:37

wesol pisze:Gaszenie to wiadomo odbywa sie w dieslu przez odciecie paliwa na pompie ale to wiesz.
w ASZ to PD ... ;) ale nie ważne , ważne, że spełnia zadanie takie , że ma gasić "spokojnie" motor ... bez tego telepania



blast3r-bley
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 11:28
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Post autor: blast3r-bley » sob cze 27, 2009 23:52

panowie poratujcie co zrobic i do kogo to dac?
Posiadam GOLFA IV TDI ALH 90 PS 09.2000r.produkcji
Po kupnie wymienilem kpl rozrzad(pasek,3 rolki,napinacz),pompe wody,lozysko alternatora,napinacz paska wielorowkowego,pasek wielorowkowy(wieloklinowy)plyn chlodzacy(czerwony VW) Wszystko INA
Wymienilem wszystkie filtry(powietrza,paliwa,kabinowy,oleju)MANN
Wymienilem olej Castrol Magnatec 10/40 B3

i zaczelo mi fiksowac spalanie w miescie przy normalnej jezdzie tak do 2000-2500 obr 7.5 litra na 100km
w cyklu mieszanym 6litrow
w trasie(to jest ok)4.7 litra lyka

ale cos jest nie tak z miastem?czy te silniki tak pala?
przyznaje ze czasami sie wstawi buta czy zalaczy klime ale staram sie tak nie przekraczac tych 2500obr ale auto i tak mi pali 7-8
I to przewaznie latam sam bez ladunku

dac to do kolesia od pompy?zeby ustawil zaplon
czy cos z wtryskiem?
ale jak by bylo cos nie halo z wtryskiem to by kopcil,kiepsko palil zimny i rozgrzany
a tego nie ma

co prawda zaczynaja mi dzwonic szklanki,ale czy to ma wplyw na spalanie??

Co o tym myslicie?jakies rady?

PozdroVWa


mk3,mk3 GTI Edition,RMC 2.0 16v,mk4 ALH,A4 B6 AWX S-line,Skoda Octavia II RS 170PS,polo 9n2 ASZ 131ps+,Golf V TOUR TDI 08r.,PSA HDI,BMW E60 525d,Leon BLS FR,mk6 2.0 TDI CR Carat,Seat Ibiza 1.6TDI CR COPA...
->VW 1.6 BSE HIGHLINE

g4ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 20:12
Lokalizacja: polska

Post autor: g4ewa » czw lip 16, 2009 11:59

Witam ponownie po malej przerwie.

Jakisz czas temu tak jak pisałam zabralam sie za wyczyszczenie EGR-a .
Narobiłam sie jak głupia a EGR okazal sie uszkodzony (nie trzymala jakas tam mębrana w srodku ) - podnosil sie bardzo delikatnie ten grzybek w srodku.

EGR zostal wymieniony na nowy i teraz spostrzezenia:

Spalanie sie poprawiło tzn :
- wczesniej przy emeryckiej jezdzie auto palilo 6,4 litra w trasie , teraz 5,4-5,6 !!!!
- wczesniej przy emeryckiej jezdzie auto palilo nawet do 11 litrow w miescie . teraz przy takim samym stylu jazdy pali srednio 8,5 litra !!!!!

Jezdzac normalnie nie jak emeryt czyli trasa predkosc max 120 spala 6,2 litrow a po miescie max 9,2.

Spostrzezenia zrobilam robiąc tylko w trasie okolo 500km (rozne odcinki) o po miescie po jakis 300km


Teraz mi wytlumaczcie PO KIEGO DIABŁA zaslepiacie te EGRy ? Jak widac maja wplyw na spalanie .


Swiadoma jestem ze skrzynia automat powoduje spalanie 15% wieksze i to by sie teraz zgadzalo porownujac z manualem .

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » czw lip 16, 2009 12:47

g4ewa pisze:Teraz mi wytlumaczcie PO KIEGO DIABŁA zaslepiacie te EGRy ? Jak widac maja wplyw na spalanie .
g4ewa pisze:(nie trzymala jakas tam mębrana w srodku )
Moze wlasnie przez to caly czas do komory spalania przedostawaly sie spaliny. Dlatego m. in. zaslepia sie EGRy :helm:


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości