1.6 TD po szwedzkim remoncie jak docierać

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vagin5

Post autor: vagin5 » śr kwie 15, 2009 16:57

kolego jakie masz wykształcenie
magister inżynier do tego mechanik samochodowy. Specjalizuję się w silnikach diesla, magisterka z oleji i ich właściwości smarnych, płynnych i takie tam.
15W nie oznacza -15 st C
czysto iluzoryczne porównanie, teoria mówi tak, a praktyka okazuje się czasami inna.


2. pokaz mi syntetyk 15W

hehe


piter_s napisał/a:
http://www.millers.pl/mot...,cfs_15w60.html
http://www.autoakcesoria....ynowe_1126.html
jest 15w????? :grin:


jest tez MOTUL 20w60 ale nie mówimy tu o olejach wyczynowych do sportu - miałem dopisać poza sportowymi ale jak widać google działają :)
i właśnie zrobiłeś z siebie idiotę :)

wiemy juz nam vagin5 wytłumaczył że to znaczy że stosuje sie do -15 stopni :)
olej dobiera się do warunów klimatycznych zgodnie z wytycznymi producenta. Trudne co?

było pytanie to odpowiedziałem, olej syntetyczny o 15W, fakt że zapomniałeś dopisac nie oleje do samochodów wyczynowych, wiemy ze są takie oleje i po temacie, wiec po oznaczeniu 15w nie możemy stwierdzić ze to jest olej wyłącznie mineralny.
Wielkie piwo dla Kolegi.
tak jak pisałeś google nie gryzie, mobilek 15w syntetyk
http://www.jcar.pl/sklep/...5a1750535643861
zaraz napiszesz ze do motorów.??

cowboy: kolejny dowód że robisz z siebie idiotę, ba nie znasz się więc proszę nie zabieraj głosu w sprawach które Cię przerastają. kolejny syntetyk GL4 80w90 :D castrol produkuje nawet 10w40 ful mineral :D osobna dystrybucja specjalnie na zamówienie pewnej gamy aut ciężarowych. olej ten nosi oznaczenia technologiczne LDF



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr kwie 15, 2009 17:23

cowboy pisze:nie ma racji że 15W oznacza -15 st C a np 5W oznacza moze -5 st C ? :green_fuck: :green_fuck:
nikt tak nie twierdzi, to był przykład, im wyższa wartość tym mniejsza płynność, każda fabryka olei ma określoną dokładna temp do oznaczenia.
cowboy pisze:poza tym napisałeś płynność a 15W oznacza lepkość :) a nie płynność...

http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html
cowboy pisze:kupujcie minerala 15w40 do TDI i na zimnym pełny but to silniki polatają setki tysięcy km :P
nie wiem jak ty mnie rozumujesz, ale cały czas dążę do tego że to złe rozwiązanie i polecam semi lub ful.

i nie róbcie draki, zawsze tak jest w temacie olei. :bigok:
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 17:23 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 15, 2009 17:53

vagin5, Vagin ty zrobiłeś idiotę z siebie juz nie pierwszy raz bo napisałeś ze 15W40 oznacza zakres stosowania od -15 do 40 stopni co jest kompletną pomyłką bo to oznaczenia lapkości a nie temperatury stosowania

napiszę jeszcze raz to że istnieją oleje wyczynowe 20W50 full syntetic nie znaczy że olej 15W40 to olej syntetyczny - 99% olejów o tej lepkości to oleje mineralne

ponawiam pytanie prosze o cywilny olej syntetyczny 15W40 do zastosowania w aucie (wraz z rekomendacją producenta) a nie w rajdówce czy maszynie budowlanej lub szlifierce

i nie wyjeżdżaj teraz z olejem 75W90 lub innym GL4 do zastosowania w skrzyni biegów (mówimy o olejach silnikowych do TD, bo jedyne co potrafisz to się wymądrzać a potem obrażać innych odwracając kota ogonem i wyzywając od idiotów
vagin5 pisze:Specjalizuję się w silnikach diesla, magisterka z oleji i ich właściwości smarnych, płynnych i takie tam.
to chyba Twoje fantazje bo nie wierzę że magisterka z olejów (nie oleji !!!) nie nauczyła Cię nie tylko języka polskiego ale również tego że oznaczenia 15W40 a konkretnie liczby 15 i 40 nie sa to temperatury stosowania

jesteś żałosnym kolesiem, który próbuje wyleczyć swoje kompleksy na tym forum, czego nie trzeba udowadniać... bo często przeczysz sobie nawet w jednym poście :)

z mojej strony EOT



vagin5

Post autor: vagin5 » śr kwie 15, 2009 18:14

ponawiam pytanie prosze o cywilny olej syntetyczny 15W40 do zastosowania w aucie (wraz z rekomendacją producenta) a nie w rajdówce czy maszynie budowlanej lub szlifierce
po raz kolejny robię z Ciebie idiotę http://sklep.variant.pl/?c=mdSklep-cmPr ... 9859-29160

to chyba Twoje fantazje bo nie wierzę że magisterka z olejów (nie oleji !!!) nie nauczyła Cię nie tylko języka polskiego ale również tego że oznaczenia 15W40 a konkretnie liczby 15 i 40 nie sa to temperatury stosowania

na podstawie oznaczeń możesz wyliczyć sumaryczne warunki najleprzej eksploatacji oleju, 15 w40 generalnie bez problemu nadaje się do warunków około -20 do około 40 50 stopni max. im wyższa liczna za w to olej może pracować w cięższych warunkach temp. i cała sytuacja jest również toczona w kolejności odwrotnej co do liczby przed w.

a konkretnie to nie oleje, ale płyny i smary.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 15, 2009 18:29

vagin5 pisze: po raz kolejny robię z Ciebie idiotę http://sklep.variant.pl/?...ukt-29859-29160
po raz kolejny udowodniłeś że nie masz racji

po pierwsze prosiłem o olej do auta osobowego a nie do floty ciężarowej, motocykla, promu kosmicznego, samochodu WRC, serii NASCAR itp
cowboy pisze:pokaż mi Mobil, Valvowline, Texaco, Lotos, Elf, itp 15w40 full syntetic - nie semi ani blend
a po drugie to chyba nie jest olej full syntetyk:

"Najwyższej jakości olej silnikowy oparty na bazie syntetycznej."


ps. gdzie robiłeś tą magisterkę z olejów - na jakiej uczelni ?

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 18:31 ]
vagin5 pisze:15 w40 generalnie bez problemu nadaje się do warunków około -20 do około 40 50 stopni max
widzę że nie odpowiadasz na pytanie tylko teraz znowu mieszasz że niby coś innego miałeś na mysli

dlatego ta dyskusja nie ma sensu... jak ktoś wczesniej zauważył
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 18:30 przez cowboy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » śr kwie 15, 2009 19:06

damian24 pisze:Bo jesli minerał był by taki dobry lali by go w fabryce.
A co lali do mkII?Syntetyka którego nie było? :blush:
cowboy pisze:poczytaj sobie jaka jest róznica pomiędzy 15W40 minerałem a 5W50 syntetykiem jak odpalasz sowjego turbodiesla w zimie przy - 15 st C i po ilu sekundach pojawia się smarowanie
U mnie po minucie :bigok: A u Ciebie po ilu?Ja jakoś remontu nie musiałem robic,Ty tak :bajer: Po jakim przebiegu?Na syntetyku???No co ty...
cowboy pisze:kupujcie minerala 15w40 do TDI i na zimnym pełny but to silniki polatają setki tysięcy km
A kto pisze o stosowaniu minerała w TDI???Może by tak przeczytać cały temat?
A co zakresu temperatur,oleje zalecane do mkII z doładowaniem(rysunek):
Obrazek

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 19:15 ]
damian24 pisze:A jak ktoś nie chce przepłacać to możne używać windowsa xp bez service paca
A co to jest service pac? :blush:
Zanim zaczniesz kogokolwiek pouczać,sam najpierw się doucz,miszczu :bigok:
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 19:16 przez bongo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr kwie 15, 2009 19:22

tomcio pisze:nawet semisyntetyk to nie jest w połowie syntetyk jak nazwa sugeruje ale ma tylko dodatek komponentów syntetycznych
bez urazy nie do konca tak, są juz firmy co produkują semi z syntetyka, chemicznie i tak jak piszesz mineralki z dodatkami.
bongo pisze:A co lali do mkII?Syntetyka którego nie było? :blush:
były, przykład:
http://www.mobil.pl/Poland-Polish/LCW/A ... nology.asp

myśle że dalsza dyskusja bez sensu, każdy z was ma częsciowo rację, ja tez nie jestem orłem i sie mylę, ale nie zawsze :helm:

temat jest jak docierać silnik to robimy wojny o olejach, hehehe :grin:

ktoś tutaj juz pisał, każdy chwali swoje i tego nie zmienimy. :bigok:
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 19:23 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » śr kwie 15, 2009 20:42

bongo pisze:A co lali do mkII?Syntetyka którego nie było?
Naucz sie czytać ze zrozumieniem bo cos o tym pisałem.
Zanim zaczniesz kogokolwiek pouczać,sam najpierw się doucz,miszczu
Czepiasz się literówek. Poza tym nikogo nie pouczam tylko wyraziłem własne zdanie.
A uczył będę się całe życie. Ale nie na temat jaki olej mam zalać do swojego samochodu bo to juz wiem. Przejechałem passatem 1,6td ponad 600 tys bez remontu wiec chyba to dobry wynik.
bongo pisze:U mnie po minucie :bigok: A u Ciebie po ilu?Ja jakoś remontu nie musiałem robic,Ty tak :bajer:
Przebieg twojego samochodu jest mały wiec nie wiem czy to dobre porównanie. Moje polo ma 350 i tez remontu nie robiłem. Jak dojedziesz do 500tys to możemy porozmawiać.
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 21:31 przez damian24, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr kwie 15, 2009 20:51

damian24 pisze: piter_s napisał/a:
U mnie po minucie :bigok: A u Ciebie po ilu?Ja jakoś remontu nie musiałem robic,Ty tak :bajer:
to nie jest mój tekst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



arwam

Post autor: arwam » śr kwie 15, 2009 21:10

Lukas-182 pisze:Czyli nie ma większego sensu dokręcać głowicy ponownie, bo znów przymierzam się do wymiany uszczelki, zaczyna mi puszczać olej i płyn chłodniczy z prawej strony głowicy, nie ma przedmuchów do układu chłodzenia czy też spadku kompresji, ale widać ubytki płynu i ściekający olej ;) kurcze, nawet długo wytrzymała ta uszczelka, bo ponad rok :grin:

Tak w ogóle to dziwne coś z tą uszczelką, bo na takim ciśnieniu to przeważnie są przedmuchy a tu nieszczelność płaszcza olejowego i chłodniczego...czyżby dupna uszczelka ??
co do uszczelki to ja polecam firmę ELRING i jestem z jej wyrobów bardzo zadowolony.
najlepiej metalową od 1Z albo AFN



vagin5

Post autor: vagin5 » śr kwie 15, 2009 21:13

po raz kolejny udowodniłeś że nie masz racji
a nied pomyślałeś że olej może byc również stosowany do aut osobowych pracujących w przemyśle? czum się różni tam układ korbowo tłokowy? tłoki kwadratowe czy wał trójkątny, zaczynasz pisać jak potłuczony a do tego jeszcze jak idiota. konstruktywne tłumaczenie bierzesz, rozumiesz i trybisz na swoj tylko tobie znany sposób, już nie wspomnę iź post wcześniej mobil wymienił kolega piter_s....


widzę że nie odpowiadasz na pytanie tylko teraz znowu mieszasz że niby coś innego miałeś na mysli

dlatego ta dyskusja nie ma sensu... jak ktoś wczesniej zauważył
negujesz wiadomości producentów olejów mineralnych popierając to jakąś swoją tabelą przydatności? co w tym takiego trudnego? tym bardziej iż pisałem wcześniej jak mówi teoria... btw tylko statycznie.

ps. gdzie robiłeś tą magisterkę z olejów - na jakiej uczelni ?
Politechnika poznańska, wydział chyba można sie domyślić, a jak to się ima do tematu?



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr kwie 15, 2009 21:14

Ejjjj chłopacy, spokój, spokój !! :bigok:

Moim zdaniem dużo zależy od człowieka co zaleje, jeden ma to w tyłku i leje aby tylko był wymieniany co jakiś czas i nie zwraca uwagi czy to minerał czy syntetyk, a inny leje olej dobrany na podstawie wyliczeń, domysłów, logiki, czynów szamańskich, opinii na forum, czy innych praktyk i jeden i drugi jakoś jeździ :bigok:

To tak ode mnie kilka słów...

Koniec OT...



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości