totalny spadek mocy po uszczelnieniu pompy wtryskowej

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pablo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 20, 2007 08:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: pablo111 » ndz gru 30, 2007 15:39

Witam ponownie po dłuższej przerwie - wreszcie dostęp do netu.
Jak już kolega Grześko wspominał jestem po wymianie pompy wtryskowej - jestem bardzo wdzięczny koledze za udostępnienie pompy do podmiany. Niestety z przykrością stwierdzam, że nic to nie pomogło. Nawet zwiększenie dawki na nastawniku aż do momentu gdy obroty na biegu jałowym wynosiły 1200 i nie wracały do tej wartości po zwolnieniu "gazu" niestety nie przyniosło poprawy. Co więcej nadal za autkiem nie widać żadnego batorego. Jeszcze jedno spostrzeżenie z rurek przelewowych wtrysków po ich zdjęciu z wtrysku podczas pracy silnika nie wypływa paliwo - a czy powinno ???
Nadal nie wiem czy brakiem mocy obarczać wtryski? Na razie nie mam możliwości sprawdzenia ich na podmianę. Tutaj nasuwa mi się kolejne pytanie: czy wtryski jeśli są uszkodzone i dostają z pompy wtryskowej odpowiednią dawkę paliwa to czy nie powinny lać - znaczy dymek za autkiem? A tutaj ciągle dymku brak - tak jakby wtryski nie dostawały odpowiedniej ilości paliwa przy przyspieszaniu. Na biegu jałowym jest OK i rozumiem że dawka paliwa ustawiana statycznie na nastawniku dotyczy biegu jałowego a w miarę wciśnięcia pedału przyspieszenia tą dawkę ustala sterownik automatycznie w zależności od danych uzyskanych z elementów wykonawczych silnika. Jeśli się mylę to proszę o poprawę.
Zatem wysuwa mi się tutaj teoria: czy komputer dobrze steruje tą dawką? Może robi jakieś przekłamanie? Może powwinniśmy tutaj szukać problemu a nie we wtryskach?
Co myślicie koledzy o tym wszystkim?



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » ndz gru 30, 2007 15:58

Na logach widać że komp chce podawać odpowiednią dawkę paliwa, lecz mechanika tego nie może zrobić. Stawialiśmy z Adammem na pompę, bo sterowanie pompy jest w porządku, natomiast następnym elementem wykonawczym po pompie są wtryski i teraz trzebaby się na nich skupić. Bo skoro pompy, moja troszkę słabsza i pabla111 przypuszczam teraz że dobra, chcą puszczać dawkę paliwa wymaganą przez komp to to paliwo wypuszczane z pompy musi jeszcze przejść przez wtryski. A teraz nie wiemy czy one wypuszczają tę dawkę jaką chce podać sterownik i pompa.

[ Dodano: 30 Gru 2007 15:15 ]
P.S. Pablo111 jesteś już u siebie? Jak chcesz to podjedź jutro to ustawimy kąt wtrysku i dawkę i zlogujemy kanał 013 a następnie zamienimy miejscami wtryski na cylindrach (oprócz sterującego) i zobaczymy czy korekcje na kanale 013 zamienią się miejscami. Będziesz wtedy pewniejszy że to wtryski.


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

pablo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 20, 2007 08:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: pablo111 » ndz gru 30, 2007 17:05

Grześko pisze:A teraz nie wiemy czy one wypuszczają tę dawkę jaką chce podać sterownik i pompa.
Właśnie jeżeli pompa podaje odpowiednią dawkę paliwa na wtryski i ciśnienie tłoczenia pompy jest dobre to gdyby wtryski nie wtryskiwały całego podanego przez pompę paliwa to musiałoby ono pojawić się chyba w rurkach nadmiarowych na wtryskiwaczach. A tam jest sucho.

P.S. Jestem jeszcze pod Krakowem. Miałem zamiar jeszcze jutro podjechać do gościa który oferuje na Allegro naprawę wtryskiwaczy http://www.allegro.pl/item290461956_wtr ... rakow.html ale po kontakcie telefonicznym chyba zrezygnuję. Gość przyznał się że jest w stanie sprawdzić tylko pierwsze pilotujące otwarcie wtrysku i ewentualnie go skorygować podkładkami a wtryski rozbiera tylko do pierwszego stopnia :grin: he he he :grin: bo jak sam stwierdził po rozebraniu tej drugiej częsci nie da się tego już ponownie złożyć.
Grześko jutro wracam do siebie i chętnie przystaję na propozycję - jak coś to oddzwonię chyba że będzie póżno to po Nowym Roku.

A wszystkim moto SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY życzę i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.
Szerokości



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » ndz gru 30, 2007 18:03

Nadal nie wiem czy brakiem mocy obarczać wtryski? Na razie nie mam możliwości sprawdzenia ich na podmianę. Tutaj nasuwa mi się kolejne pytanie: czy wtryski jeśli są uszkodzone i dostają z pompy wtryskowej odpowiednią dawkę paliwa to czy nie powinny lać - znaczy dymek za autkiem? A tutaj ciągle dymku brak - tak jakby wtryski nie dostawały odpowiedniej ilości paliwa przy przyspieszaniu. Na biegu jałowym jest OK i rozumiem że dawka paliwa ustawiana statycznie na nastawniku dotyczy biegu jałowego a w miarę wciśnięcia pedału przyspieszenia tą dawkę ustala sterownik automatycznie w zależności od danych uzyskanych z elementów wykonawczych silnika. Jeśli się mylę to proszę o poprawę.
Zatem wysuwa mi się tutaj teoria: czy komputer dobrze steruje tą dawką? Może robi jakieś przekłamanie? Może powwinniśmy tutaj szukać problemu a nie we wtryskach?
Co myślicie koledzy o tym wszystkim?
Nie kombinuj nie kombinuj !!! Stary prosze cie ! Miales grzebane przy pompie i wtryskach i szukasz dziury w calu, podmieniles pompe dalej źle, wiec winne są wtryski.....a jak juz kombinujesz to wymien koncowy tłumik moze sie naprawi auto heehehe :) Żenada !


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » ndz gru 30, 2007 21:45

aw69 może wszystkich nie rozdupczyli, ale co myślisz o sterującym? Korekcje wszystkich są na minusie i to sporym, z czego by wynikało, że on podaje bardzo mało paliwa a żeby utrzymać równomierne obroty to zdejmuje paliwo ze wszystkich pozostałych? :bajer:

[ Dodano: 30 Gru 2007 20:47 ]
Pablo111 gadaj z aw69 to będziesz miał wtryski od AFNa więc w bonusie około 10KM. :bigok:


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

pablo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 20, 2007 08:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: pablo111 » ndz gru 30, 2007 22:05

Grześko pisze:Pablo111 gadaj z aw69 to będziesz miał wtryski od AFNa więc w bonusie około 10KM.
Już wysłałem zapytanie o cenę na priv-a.
Grześko jak dawno wyciągałeś swoje wtryski?



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » ndz gru 30, 2007 22:22

Będzie jakiś rok.

[ Dodano: 30 Gru 2007 21:28 ]
Ta miejscowośc to Kobierniki. :helm:


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

pablo111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw gru 20, 2007 08:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: pablo111 » wt sty 01, 2008 22:00

A jednak wtryski. Udało się wczoraj znaleźć chętnego na eksperyment właściciela Goferka i podmieniliśmy wtryski na sprawne od AFN-a. I cóż "na potęgę posępnego czerepu mocy przybywaj" i przybyła. :bigok: Konie ze stadniny wróciły i to powiedziałbym nawet, że w większej ilości. Po takiej zmule byłem trochę trochę zdziwiony dynamiką autka chyba parę kucyków w prezencie przez te wtryski. Wygląda na to że muszę wyrwać kasę na jakieś sprawne wtryski.
Jakie wtryski warto kupić do silnika 1z - chyba lepiej od 110PS - i jaka jest rozsądna cena za używane/nowe?



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » sob sty 12, 2008 22:05

Dzisiaj zostały założone wtryski ze złotą kropką, czyli od ASV. Wyregulowany kąt wtrysku na 40-42 (po przy większym kącie na wolnych był non stop za wczesny), ustawiona dawka na 3,4 i autko śmiga.
W międzyczasie próbowaliśmy też drugi komplet wtrysków od AFN, ale miały nieco większe korekcje więc zostały ASVki.
Korekcje są około -0,7, 0,4, -0,4, więc bardzo dobrze jak na 300 tys przebiegu.
Jakież wielkie było nasze zdziwienie jak po regulacjach kąta wtrysku i dawki na średnio ciepłym silniku dawki były 0,0 0,0 0,0. Myślałem że coś się z Vagiem podupcyło. Ale po pewnym czasie zaczęły się dawki powolutku rozjeżdzać i zostało jak wyżej.
Autko pięknie chodzi, turbina pompuje zadane ciśnienie od 1900 obr. Czasami lekko faluje doładowanie powyżej 3000 obr, tak że ogranicza dawkę i czuć to w czasie jazdy, ale po kliku przejazdach z butem w podłodze objawy ustają i turbo ładnie trzyma ciśnienie.
Czy może się przycinać zawór upustowy w turbinie?

Mieliśmy dzisiaj jeszcze jednego 1Zta, który łapie wymagane ciśnienie dopiero przy 3000 obr. Co może być że nie uzyskuje ciśnienia? Ja podejrzewam że zawór upustowy w turbinie jest lekko uchylony, ale nie jestem pewien. A może n75, ale jego uszkodzenie się objawia chyba trochę inaczej?
Miał jeszcze świetnie zrobioną instalację do podgrzewania świec żarowych i podgrzewu świecami cieczy chłodzącej. A mianowicie instalacja wyglądała następująco:
- świece płynu chłodzącego - przekażnik do świec płynu chłodzącego - bezpiecznik 30A - świece żarowe. :rotfl: :panna:
Dla mniej wtajemniczonych w elektryce nie było wogóle zasilania na świece podgrzewające i żarowe. A bezpieczniki do nich (które w pasku 98r są pod kierownicą i mają 50A i 80A), miały tylko doprowadzone zasilanie, ale odejścia na świece już nie było. No cuda normalnie. :bajer:
Ostatnio zmieniony sob sty 12, 2008 22:07 przez Grześko, łącznie zmieniany 1 raz.



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » sob sty 12, 2008 22:47

po jakim przebiegu sa te wtryski ASV czy nowe? i ile kosztowały?
oraz o ile podniosła dawka paliwa na vagu po ich zamontowaniu .
Sam przymierzam sie do zmiany wtrysków n ASV



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » sob sty 12, 2008 22:52

Cenę to Pablo musi odpowiedzieć.
Dawka paliwa po wymianie na ASV maleje o około 3-4mg, czyli jak na AFNach było 3 to na ASVkach było około 7. Jak na ASVkach było 4,2 to na AFNach było 1,2.
Rozjeżdza się też kąt wtrysku ale nie jakoś drastycznie bo około 10-15 w bloku 000. Na Afnach było 70 a na asv było niecałe 60.


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

J23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 12, 2008 22:34
Lokalizacja: 3 CITY
Kontakt:

Post autor: J23 » sob sty 12, 2008 23:00

Witam, Chciałbym prosić o pomoc potrzebuje kupić głowicę do silnika 1,9 TDI 110 kM. z 1999 r. Jestem z 3 City. Podobno można regenerować jeżeli tak to gdzie to zrobić i ile to kosztuje. Jeżeli kupić używaną to czy znacie kogoś kto może mieć. Z góry dziękuję Pozdrawiam.


J23

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości