Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Jaki olej?

Post autor: liteon0 » śr lis 12, 2014 00:41

Jest jeszcze ten LM z dodatkiem Mos2. Ktory lepszy? Bo cena podobna


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » śr lis 12, 2014 00:54

Nie wiem jaki wpływ ma Mos2 na TDI, ma to niby obniżać tarcie, ale jakoś miałbym opory przed wlaniem czegoś co ma postać grafitowej mazi do silnika. Możesz zostać królikiem doświadczalnym i opisać wrażenia :bajer:



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Jaki olej?

Post autor: liteon0 » śr lis 12, 2014 10:14

Nie dzieki ojciec do testerow nie nalezy ;-) ale zapewne nic by sie nie stalo.. a jaki jeszcze olej 10W mozesz polecic? Czy ten LM bedzie ok. Chyba ze jest jakis tanszy 10W a lepszy?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » śr lis 12, 2014 20:19




liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: Jaki olej?

Post autor: liteon0 » śr lis 12, 2014 21:41

Wielkie dzieki :pub: a z tych zaproponowanych przez Ciebie ktory bedzie najbardziej plynny w niskiej temp?


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Jaki olej?

Post autor: VW_seller » śr lis 12, 2014 22:43

miałem obawy co do lotosa 10w40 ,pierwsze 3 dni troche dziwnie chodził ale już się dotarł i odpala lepiej aż dziwne bo wcześniej miałem motula 10w40 i na motulu gorzej odpalał . no i lotos był bez zapachu a motul miał dziwny zapach


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: stefano189 » śr lis 12, 2014 22:59

VW_seller pisze:pierwsze 3 dni troche dziwnie chodził ale już się dotarł i odpala lepiej aż dziwne bo wcześniej miałem motula 10w40 i na motulu gorzej odpalał .
Jakim cudem, po zalaniu oleju o tej samej lepkości, oraz spełnieniu podstawowych warunków ( taka sama temp. zew, stopien naładowania akumulatora, wilgotność ), auto może na jednym oleju zapalać lepiej na jednym gorzej. ?

Dla mnie to jakieś bajdury. Pewnie zalałeś nowy olej, zrobiłeś dłuższą trasę, aku się porządnie podładował i rano zapalił lepiej niż zwykle. Innego wytłumaczenia chyba nie ma .... :kac: :kac:

Jeszcze zrozumiałbym przejscie z 15w na 5w albo 0W, bo wiadomo że 15W jest rano gesty i stwarza większe opory dla rozruchu, ale z 10W na 10 W, nie uwierzę :bajer:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Re: Jaki olej?

Post autor: Xarox » czw lis 13, 2014 00:01

liteon0 pisze:Wielkie dzieki :pub: a z tych zaproponowanych przez Ciebie ktory bedzie najbardziej plynny w niskiej temp?
Producenci rzadko podają parametry takie jak CCS czy MRV, żebyśmy mogli stwierdzić co będzie lepsze. Teraz można tylko wróżyć, bo wszystkie mają bardzo podobne parametry. Millers może być niezły, ale za połowę jego ceny masz Shella ;)
Najlepiej jakbyś zalał najpierw jeden, potem drugi i zdał relację :-)
VW_seller coś mi się kojarzy, że w tym wątku już ktoś pisał coś podobnego... może faktycznie 6100 jest dość 'ciężkim' olejem gdy mowa o niskich temperaturach? :?



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Jaki olej?

Post autor: lwlw » czw lis 13, 2014 00:21

Po co kombinować - tylko Lotos 10W40, a jak ktoś chce się lepiej poczuć to Lotos 5W40 :)



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: Jaki olej?

Post autor: mk4tdi » czw lis 13, 2014 10:05

Ja tez cos podobnego zauwazylem. Na Motulu z rana jakby troche ciezej mial. Do tego Motula mi troche ubywa na bagnecie czego na Durablendzie praktycznie nie bylo. Teraz wracam do Durablenda lub wleje polecanego Shella 5W40 moze silnika nie rozpusci :chytry:


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Jaworess » czw lis 13, 2014 23:28

Xarox pisze:Nie wiem jaki wpływ ma Mos2 na TDI, ma to niby obniżać tarcie, ale jakoś miałbym opory przed wlaniem czegoś co ma postać grafitowej mazi do silnika. Możesz zostać królikiem doświadczalnym i opisać wrażenia :bajer:
Kilkadziesiąt stron temu byłem królikiem doświadczalnym, opisałem skutki. Wystarczy poczytać ten temat dokładniej, nic nowego niż rok, dwa lata temu się tu nie znajdzie.



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: dominik7 » pt lis 14, 2014 04:18

liteon0 pisze:Wielkie dzieki :pub: a z tych zaproponowanych przez Ciebie ktory bedzie najbardziej plynny w niskiej temp?

Najrzadszy będzie Shell. Kilka stron temu pisałem o swoich doświadczeniach z LM i Vavoline. Nie są to złe oleje, ale podejrzewam ze ich fenomen "uszczelniania" polega na tym, ze są po prostu gęstsze.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Jaki olej?

Post autor: VW_seller » pt lis 14, 2014 11:14

stefano189 pisze:
VW_seller pisze:pierwsze 3 dni troche dziwnie chodził ale już się dotarł i odpala lepiej aż dziwne bo wcześniej miałem motula 10w40 i na motulu gorzej odpalał .


Dla mnie to jakieś bajdury. Pewnie zalałeś nowy olej, zrobiłeś dłuższą trasę, aku się porządnie podładował i rano zapalił lepiej niż zwykle. Innego wytłumaczenia chyba nie ma .... :kac: :kac:
12 lat nie mam żebym pisał głupot ,tak jest i tyle a że ty nie wieżysz to już twoja sprawa i musisz z tym juz żyć :grin:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: Jaki olej?

Post autor: VW_seller » pt lis 14, 2014 11:20

mk4tdi pisze:Ja tez cos podobnego zauwazylem. Na Motulu z rana jakby troche ciezej mial. Do tego Motula mi troche ubywa na bagnecie czego na Durablendzie praktycznie nie bylo. Teraz wracam do Durablenda lub wleje polecanego Shella 5W40 moze silnika nie rozpusci :chytry:
a i właśnie mi tez coś troche ubywało na motulu nawet po 5000km zauważyłem mały ubytek ,gdzie na poprzednim valvoline nic nie było widać .teraz już wiem że do takich kibli nie ma co wlewać drogich olejów bo albo to nic nie daje albo może sie coś wydawać i bez sensu płacić 2x tyle .lotos 4l ( weszło 3.8l do stanu ) 42zł , valvo motul itp około 90-100zł wiec po co przepłacać jak to nic nie daje . lotos ma takie same normy lub niższe ale i tak normy z lotosa przewyższają wymogi silnika 2-krotnie . i można czesciej wymieniać w razie czego ,ja wymieniam teraz co 7500-8000 km .


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości