Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz sie 17, 2014 12:33

a 800 tys to duzo?


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » ndz sie 17, 2014 13:26

Wszystko zależy od tego jak była fura jeżdżona, jakie odcinki pokonywała dziennie, co ile olej zmieniany... Ale 300kkm dla TDI to nie jest jakiś wyczyn ;)
A super dodatki w Maxlife pod ten niby 'wysoki przebieg' to papka marketingowa i tyle, tak samo działa jak inne oleje :jezor:



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz sie 17, 2014 14:53

500 tys to ma co drugi 1.9 tdi tylko wiekszosc o tym nie wie. Nie owi tu o starych 1.9 na pompie a juz spokojnie te na pompowtryskach maja tyle nalatane. A zwlaszcza te zagraniczne to maja nakulane juz dawno tyle.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » ndz sie 17, 2014 21:56

Ale czy to ważne ile jest na szafie? Przede wszystkim chodzi o stan auta, jak jest utrzymane. Niedawno zostałem przewieziony Passkiem '98, na blacie 500kkm, a w środku lepiej utrzymany niż nie jeden z połową tego przebiegu :helm: Byleby nie rzygało olejem to lać syntetyki i jeździć ;)



Awatar użytkownika
TigerZary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt sie 15, 2014 10:17
Lokalizacja: Żary

Jaki olej?

Post autor: TigerZary » pn sie 18, 2014 16:04

Problem w tym ze jakiś cymbał zalał go mineralem. Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o diesele ale wiem juz ze to zabójstwo dla TDI'ka, a valvoline'a poprostu ktoś mi polecił


http://vw-clubpolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Jaworess » pn sie 18, 2014 16:26

A to ciekawe co napisałeś TigerZary, lepszy świeży minerał niż sysntetyk po 1o tys.



Awatar użytkownika
TigerZary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt sie 15, 2014 10:17
Lokalizacja: Żary

Jaki olej?

Post autor: TigerZary » pn sie 18, 2014 16:48

Na obecnym oleju zrobione jest 2,5 tys km a mimo to chce zmienic


http://vw-clubpolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » pn sie 18, 2014 17:25

a co powiesz ze mam zalany minerlanym sharana 1.9 tdi PD podrasowanego na 160 KM. I ma sie dobrze i chodzi po wymienie na jednomas miodnie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
TigerZary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt sie 15, 2014 10:17
Lokalizacja: Żary

Jaki olej?

Post autor: TigerZary » pn sie 18, 2014 18:15

Każdy leje co uważa za słuszne. Ja zalałem półsyntetyk i tyle


http://vw-clubpolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Re: Jaki olej?

Post autor: Xarox » pn sie 18, 2014 18:22

I dobrze zrobiłeś, semisynt będzie lepszy od taniego minerała.
wesol pisze:a co powiesz ze mam zalany minerlanym sharana 1.9 tdi PD podrasowanego na 160 KM. I ma sie dobrze i chodzi po wymienie na jednomas miodnie.
Ja powiem że lejesz jakieś gunwo do silnika... W jakim celu? Nie wiem. I będzie chodził na tym, bo nagle nic nie wybuchnie, ale poranne odpalanie jak spadnie temperatura może być nieciekawe :? Ale nie moja piaskownica, nie moje zabawki, ja mogę doradzić co wybrać, zmuszał nikogo nie będę :bajer:
Jaworess pisze:A to ciekawe co napisałeś TigerZary, lepszy świeży minerał niż sysntetyk po 1o tys.
A ja powiem odwrotnie, co Ci przyjdzie z tego że olej będzie świeży, jak gdy jest zimny leje się jak miód, a po rozgrzaniu jak woda? Największe zużycie występuje przy rozruchu, oleje 15w nie są wtedy królami płynności.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » pn sie 18, 2014 18:51

testowo zalany taki olej. do zimy nie dotrwa bo bedzie wymieniony. LAlem wczesniej polowicznie pol na pol mineral i syntetyk. Mineral mobila z beczki do tirów na CR i PD lalismy wiec chyba w osobowym PD nie powinno sie nic stac.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
TigerZary
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt sie 15, 2014 10:17
Lokalizacja: Żary

Jaki olej?

Post autor: TigerZary » pn sie 18, 2014 20:00

sorki chłopaki ale po to kupiłem tdi'a by o niego dbać i zalać go dobrym olejem a wtedy odpłaci sie bezawaryjnością, szczególnie zimą. Kazdy robi jak uważa. Ja jestem zdania że nie ma co dusić grosza na coś co poprawia kulturę pracy silnika, bo bez niego będziemy mogli sobie na auta z okna popatrzeć i zazdrościć tym którzy odpalają i jadą


http://vw-clubpolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » pn sie 18, 2014 23:16

wesol pisze:Mineral mobila z beczki do tirów na CR i PD
To tak mnie mów, Delvac 15w40 zjada na śniadanie wszystkie minerały do osobówek :D
Na dłuższe trasy warunkowo może być, na zimno ciągle jest słabo, ale ten olej jest projektowany do silników których się nie gasi ;)
TigerZary rozumiem że zalałeś Maxlife 10w40 - to ok, nikt nie mówi że źle zrobiłeś. Następnym razem zalej Durablenda 10/5w40 i styknie :-)



KZI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 18:14

Jaki olej?

Post autor: KZI » wt sie 19, 2014 00:45

W tym tygodniu chcę zamówić olej i filtry. Wybrałem Motula (już pisałem wcześniej o tym), ale obrodziło ostatnio tych olei po 80zł, jakoś wcześniej były po stówce. Wysyp podróbek, czy po prostu patrzyłem zamkniętymi oczami?
Wybrałem od tego sprzedawcy, może wiecie, czy tam mają pewniaki?
http://allegro.pl/motul-6100-synergie-1 ... 14253.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/zestaw-filtrow-filtro ... 05229.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie wiem, czy mogę podawać linki, ewentualnie bijcie mocno, ale nie banujcie :D

Z opisu wychodzi, ze filtr oleju wejdzie, ale są tez na aukcjach jakieś mniejsze o połowę wersje o innych numerach - rozumiem, że ma być ten dłuższy filtr z aukcji?
Pierwszy raz wymieniam, chcę zadbać o auto, nie stać mnie robić 2x ;)

Silnik AGR, Golf 4 90koni 1998r

Czy zmienić też olej w skrzyni biegów? Nigdy nie był wymieniany, wycieków nie widać. Jedynka tak co drugi raz nie chce wejść, wepchnięta na lekkiego chama ;) wejdzie z lekkim zgrzytem, a jeszcze raz sprzęgło, lub luz i wbicie już wchodzi bez problemu. Reszta biegów idealnie działa.

Dziękuję, pozdrawiam ;)
Krzysiek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości