Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » pn sie 04, 2014 23:20

Sądzę że mało będzie osób, które te oleje używały, z tego co widzę od niedawna można to dostać w PL ;)
Oferta prezentuje się ciekawie, zawsze to coś nowego :hmm:
Dla TDI na pompie HPR 5 5w40, ładnie dopakowany w SAPSy, dla PD-ków Enviro Plus 5w40 z
Cold Cranking Viscosity, cP -30°C - 5,620
ładnie, może przydać się w zimie :D
A dla DPFów Enviro+ 5w30:
Cold Cranking Viscosity, cP at -30°C - 5906
ale LowSAPS, więc ochrona eko wynalazków a nie silnika...

Ogólnie jak sami piszą:
"My vehicle manual recommends a 10W-30 oil. Can I use a 10W-40 oil instead?"

Yes. At Penrite, we believe that having a higher viscosity at hot (second number in SAExW-y) will be of benefit to your engine, particularly under tough Australian climate conditions. Penrite's viscosities often have the "Extra 10"; this is because a slighty higher viscosity = slightly thicker oil film between the engine components. Hence, better protection for the engine, as there will be less metal on metal contact.
Czyli że większa lepkość = lepsza ochrona silnika. W temperaturach jakie panują w Australii jak najbardziej, u nas gdzie sezon grzewczy trwa 10 m-cy w roku, nie byłbym taki pewny :jezor:



Lukasix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt lis 12, 2013 21:45
Lokalizacja: śląsk

Jaki olej?

Post autor: Lukasix » wt sie 05, 2014 11:53

mm:P to w sumie mozna by brac penrite dla pd? czy nie warto sie w to bawic i ryzykowac co mozecie tez powiedziec i polecic z serii Amsoila?



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Jaki olej?

Post autor: demson » wt sie 05, 2014 12:01

koledzy potrzebna mi wasza pomoc

Mam zalanego swojego Tdi 110KM AFN olejem Gulf Tec Plus 10W40 .
Teraz z ciekawości przeglądałem ofertę olejów i patrzę że jest również Gul MaX 10W40 tylko że ten jest mineralny .

Ale obydwa mają identyczne parametry:
http://www.gulf.pl/include/datasheet/pr ... 10W-40.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.gulf.pl/include/datasheet/pr ... 10W-40.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Zawsze myślałem że 10W40 to tylko półsyntetyki są .
Trochę się wystraszyłem że ten półsyntetyk który mam zalany ma podobne parametry jak ten drugi mineralny 10W40 .



Czy to oznacza że ten który teraz mam zalany półsyntetyczny GULF TEC PLUS 10W40 jest mimo wszystko lepszy od tego mineralnego Gulf MAX PLUS 10W40

Czyli reasumując czy mogę bezpiecznie jeździć na tym półsyntetyczny GULF TEC PLUS 10W40 w swoim 110KM TDI AFN ?
wiem że najlepszy by był 5W40 ale jednak zostanę przy 10W40, autko ma ponad 400.000km i już długo jeździ na tym półsyntetyku i nie chciałbym później mieć niespodzianek. Możecie sobie mówić że to wiedza rodem z PRLu, ja jednak mam swoje doświadczenie i znam przypadki rozszczelnienia silnika po przejściu .



Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Re: Jaki olej?

Post autor: Jefferson » wt sie 05, 2014 13:18

demson pisze: Czyli reasumując czy mogę bezpiecznie jeździć na tym półsyntetyczny GULF TEC PLUS 10W40 w swoim 110KM TDI AFN ?
wiem że najlepszy by był 5W40 ale jednak zostanę przy 10W40, autko ma ponad 400.000km i już długo jeździ na tym półsyntetyku i nie chciałbym później mieć niespodzianek. Możecie sobie mówić że to wiedza rodem z PRLu, ja jednak mam swoje doświadczenie i znam przypadki rozszczelnienia silnika po przejściu .
Mi się nic nie rozszczelniło. Jak uszczelki nadają się do wymiany to zmiana oleju nic nie da, no chyba że 5W50, 5W60 jak już ale to na krótką metę. Mógł to być też zbieg okoliczności, że komuś coś się rozszczelniło akurat po zmianie oleju. W ogóle po co kombinujesz z takimi egzotycznymi markami oleju jak Gulf? Ciekawe co zrobisz jak będziesz musiał dolać a tu w garażu pusto.... na stacji tego nie kupisz, w hurtowniach i sklepach ze świeczką szukać. Nie lepiej Lotosa było kupić albo Castrola jak chcesz na bogato?



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Jaki olej?

Post autor: demson » wt sie 05, 2014 13:33

W ogóle po co kombinujesz z takimi egzotycznymi markami oleju jak Gulf? Ciekawe co zrobisz jak będziesz musiał dolać a tu w garażu pusto...
Gulf to egzotyczny olej ? :rotfl: :rotfl: Przecież oleje można mieszać ważne żeby specyfikacje i parametry zachować
na stacji tego nie kupisz, w hurtowniach i sklepach ze świeczką szukać
gulf już jest praktycznie wszędzie kolego. słabo się orientujesz
To że tobie akurat nie rozszczelniło silnika to się ciesz Jednemu rozszczelni , zacznie olej brać a drugiemu nie . Wolę nie ryzykować i potem pchać kupe kasy w starego AFNa Mam swoje lata i trochę doświadczenia i nie potrzebami czytać opinii typu że 10W40 nie nadaje się do np.AFNa

ps Castrol to najgorsze szlamowe kupa
Nie pomogłeś mi kolego i odpowiedziałeś nie na temat .

Powtórzę jeszcze raz

Mam zalanego swojego Tdi 110KM AFN olejem Gulf Tec Plus 10W40 .
Teraz z ciekawości przeglądałem ofertę olejów i patrzę że jest również Gulf MaX 10W40 tylko że ten jest mineralny . Zawsze myślałem że 10W40 to wyłącznie półsyntetyki.

Ale obydwa mają identyczne parametry. Poniżej parametry obydwóch olejów .
http://www.gulf.pl/include/datasheet/pr" onclick="window.open(this.href);return false; ... 10W-40.pdf
http://www.gulf.pl/include/datasheet/pr" onclick="window.open(this.href);return false; ... 10W-40.pdf
Trochę się wystraszyłem że ten półsyntetyk który mam zalany ma podobne parametry jak ten drugi mineralny 10W40 .
Czy ten który teraz mam zalany półsyntetyczny GULF TEC PLUS 10W40 jest mimo wszystko lepszy od tego mineralnego Gulf MAX PLUS 10W40 ?

Czyli reasumując czy mogę bezpiecznie jeździć na tym półsyntetyczny GULF TEC PLUS 10W40 w swoim 110KM TDI AFN ?
Ostatnio zmieniony wt sie 05, 2014 14:22 przez demson, łącznie zmieniany 2 razy.



Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Re: Jaki olej?

Post autor: Jefferson » wt sie 05, 2014 14:07

demson pisze:
ps Castrol to najgorsze szlamowe kupa
To dziwne, że ta szlamowa kupa posiada normy wielu producentów aut, szlamową kupę zalewają w ASO narażając się na koszty w postaci napraw gwarancyjnych? Wątpię aby VW zaryzykował i pozwolił lać szajs w ASO. Kolegi ojciec pracuje w serwisie i leją EDGE 5W30, do swoich prywatnych aut też. Jakoś kopyta żadne nie wystawiło. Mówisz szlam w silniku po Castrolu ? Widziałeś na własne oczy czy w internecie? jaką masz pewność że olej w zaszlamionym silniku był zmieniany na czas? Interwał wymian mają ogromne znaczenie w tym temacie. Po drugie większość aut koncernu VW to samochody sprowadzone, i nie wiadomo jak tam był serwisowane. Nie każdy niemiec dba o auto, nie oszukujmy się. Więc zanim coś powiesz to sprawdź info.
demson pisze: Czyli reasumując czy mogę bezpiecznie jeździć na tym półsyntetyczny GULF TEC PLUS 10W40 w swoim 110KM TDI AFN ?[/b]
Możesz. Ten silnik przeżyje wszystko. Oranżadę też.



Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Re: Jaki olej?

Post autor: Xarox » wt sie 05, 2014 16:51

Lukasix pisze:mm:P to w sumie mozna by brac penrite dla pd? czy nie warto sie w to bawic i ryzykowac co mozecie tez powiedziec i polecic z serii Amsoila?
Normy odpowiednie spełnia, jak chcesz to go zalej, potem pochwal się wrażeniami z tego australijskiego cuda ;)
demson pisze:Czy ten który teraz mam zalany półsyntetyczny GULF TEC PLUS 10W40 jest mimo wszystko lepszy od tego mineralnego Gulf MAX PLUS 10W40 ?
W jakim sensie lepszy? Popatrz na parametry - to ten sam olej, a syntetyka w nim pewnie tyle co kot napłakał :bigok:
Olej słaby sam w sobie, ale krzywdy silnikowi nie zrobisz, możesz go lać dalej ;)
Jefferson pisze:Mówisz szlam w silniku po Castrolu ? Widziałeś na własne oczy czy w internecie? jaką masz pewność że olej w zaszlamionym silniku był zmieniany na czas? Interwał wymian mają ogromne znaczenie w tym temacie. Po drugie większość aut koncernu VW to samochody sprowadzone, i nie wiadomo jak tam był serwisowane.
Castrol zaskarbił sobie opinię oleju szlamiącego silnik serią Magnatec, z 'yntelygentnymi' molekułami :grin: Ale Edge też nie jest lepszy, na forum Skody są przypadki gdzie po zmianie z servisowego Castrata na inną markę pobór oleju zmalał, a silnik się wyciszył - najnowsze TSI. Dobijają go też wymiany w nowych furach w trybie long life, gdzie sprowadzasz jakieś Audi z za Odry, 200kk na blacie a tam olej 4 razy zmieniany :shock: Coś się wysra, bo musi, jaka była oliwa? C...



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: demson » wt sie 05, 2014 18:20

Xarox pisze:W jakim sensie lepszy? Popatrz na parametry - to ten sam olej, a syntetyka w nim pewnie tyle co kot napłakał :bigok:
Olej słaby sam w sobie, ale krzywdy silnikowi nie zrobisz, możesz go lać dalej ;)
To po co o ni robią ten drugi olej mineralny Gulf MAX PLUS który ma takie same parametry jak ten półsyntetyczny Gulf TEC PLUS i oba są 10W40 .
Różnią się tylko jednym wyrazem:
TEC - półsyntetyk; MAX-mineralny
http://www.gulf.pl/include/datasheet/pr ... 10W-40.pdf
http://www.gulf.pl/include/datasheet/pr ... 10W-40.pdf
Ciekawi mnie jaka jest różnica między nimi ?
Chociaż tego MINERALNEGO Gulf MAX Plus 10W40 ciężko jest spotkać. Znalazłem tylko informacje na stronie gulfa ale np. na allegro ani śladu

Druga sprawa
Chciałem teraz zmienić na coś innego, jednak dalej chcę zostać przy półsyntetyku .
Mam na oku :
- Motul 6100 SYNERGIE
- SHELL HELIX HX7 10W40
- ELF COMPETITION STI 10W40 albo EVOLUTION 700 STI 10W40
- VALVOLINE DURABLEND DIESEL 10W40
który sprawdzi się najlepiej do Tdi 110KM AFN ??

zainteresował mnie jeszcze VALVOLINE MAXLIFE Diesel 10W40 ale nie ma on podanych żadnych norm 505.00
Ostatnio zmieniony wt sie 05, 2014 19:49 przez demson, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Jaki olej?

Post autor: Craash » wt sie 05, 2014 18:27

Z podanych przez Ciebie tani i dobry będzie Motul.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: demson » wt sie 05, 2014 18:53

Craash pisze:Z podanych przez Ciebie tani i dobry będzie Motul.
Nie musi być tani ważne żeby był dobry .



flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: Jaki olej?

Post autor: flatron1984 » wt sie 05, 2014 20:18

Motul lub Valvoline


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Jaki olej?

Post autor: deskjet » wt sie 05, 2014 20:24

Ja swojego ALH tez zalewam 10W. Na poczatku zalewalem Shella, nie wiem czy u mnie w sklepie byly podrobki czy co ale troche mi pobieral oleju. Przy 3 zmianie zalalem Valvoline i problem znikl.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: Jaworess » śr sie 06, 2014 14:49

MaxLife badziew, miałem, pisałem kilka stron temu. DuraBlend też miałem, dobry olej.



demson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lis 19, 2009 21:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: demson » czw sie 07, 2014 22:00

Ten Motul 6100 10W40 słabo wypadł w tym teście . Gęsty jak miód :goof:
[youtube][/youtube]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 215 gości