Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: ck » sob lip 19, 2014 14:11

elemenateur pisze:CK a a jak sprawuje się autko na motulu ?
Jeszcze nie zalałem,bo mój macher jest na wakacjach a prócz wymiany oleju mam jeszcze coś do zrobienia.Jak zaleję to dam znać co gdzie i jak.



pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: pioterazo77 » sob lip 19, 2014 18:08

Ja jeżdziłem na motulu x-cess 5w 40 i moim zdaniem to bardzo dobry olej. Teraz mam zalany liqui moly 4100 top tec i róznicy miedzy nim a motulem nie widzę. Natomiast na valvoline max live była różnica na minus bo np. zimą było parę sekund słychać popychacze po odpaleniu po nocy czego nie ma na pozostałych dwóch olejach.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » sob lip 19, 2014 22:29

no i jak sie popychacz enie oprózniaja to lepiej jest?? Zastanawial sie ktos jak dzialaja te popychacze hydrauliczne i jak ma to dzialac??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
tomassss24
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: czw sty 17, 2008 20:11
Lokalizacja: Trzebiatów Zachodniopomorskie
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: tomassss24 » ndz lip 20, 2014 00:59

Mają klepac :) przez chwile nawet na najlepszym oleju wtedy wiadomo ze olej spływa i sa czyste a nie smoła w srodku :hmm: . Czym sie tu szczycić ze komus z rana nie klepie ? jakby kazdy zmieniał regularnie olej co 8 tys km to kazdemu by klepały :pub: Nie oszukujmy sie duzo aut zagranicy zmienia olej jak sie przypomni



pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: pioterazo77 » ndz lip 20, 2014 08:15

To ze na motulu zimą poklepią 2 albo 3 sekundy to się zgodzę bo przecież to nie jest tak że się wcale nie odezwą. Ale skoro na valvoline klepały mi około 6 czy 7 sek. to ja wolę Motul.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz lip 20, 2014 08:57

wywal hydrosztosy i zapakuj regulacje plytkowa od golfa 2 1.6 i nie bedziesz mial ani zima alni latem klepania i bedziesz mógł chodzic dumny caly czas z enie klepie.
Ma klepach zaraz o podpaleniu po dluzszym postoju i ma sie to klepanie wyciszyc po paru sekundach jak pójdzie oliwa po magistrali czy sie komuś to podoba czy nie. Tak jest dobrze. Wszelkie inne anomalie raczej nie siwadcza o dobrej kondycji motoru.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Odp: Jaki olej?

Post autor: deskjet » ndz lip 20, 2014 13:14

A jesli patrzac na parametry Valvoline Durablend 10W40 i Motul 6100 Synergie+ 10W40 ktory ma lepsze? Czy jeden ciort?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz lip 20, 2014 13:53

to sa jak dl amnie smieszne pytania. Zaden mechanik ci nie powie ktory lepszy. Zreszta nie wiem co ludzi eoczekuja ze jak zaleje takiolej to niemoze sie nic stac juz z motorownią?? Jakichś gwarancji oczekujecie czy jak?? Oelje jak olej ma byc dobry i ma byc go odpowiedni stan. Nic to nie polepszysz ze zamiast na olej wydac 150 zl wydasz 200 zl czy nawet wydaj 300 zl. Spać moze tylko spokojniej bedziesz ale kompeltnie nic to nie zmienia.

To trzeba wreszcie powiedziec. Tu nie ma tak ze zrobisz kiełbase z dobrego mięsa a nie ze zmielonych kosci, skór i flaków bo bedzie lepiej smakować.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

Re: Odp: Jaki olej?

Post autor: deskjet » ndz lip 20, 2014 14:22

wesol pisze:to sa jak dl amnie smieszne pytania.
Jak dla mnie to Ty jestes smieszny i Twoje wypowiedzi! Chyba kazdy olej ma jakies parametry, wiec jesli ktos sie na tym zna to moze powiedziec ktory przynajmniej na papaierze wygrywa.
wesol pisze:Oelje jak olej ma byc dobry
No to pytanie bylo proste, ktory z tych dwoch jest DOBRY?


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz lip 20, 2014 14:56

czemu mnie obrazasz. Zrobilem ci coś? Zeby od oleju tak wiele zalezalo to wiez mi z ekazdy producent by nie tyle co sugerowal ale nakazal stosowanie oleju najlepzego na rynku. Przecież cena oleju nie jest jakas mega koloslana by mozna bylo to pod takim kontem rozpatrywać. Wydanie na olej 200 zl przy cenie auta jest ułamkiem tej kwoty. Porpostu nei ma sie co spodziewac z ebeda jakie sróznice i jakies odczucia. jak dobrze poczytasz ten temat olejowy to zauwazysz z ekilak osob poleca olej syntetyczny lotosa. PRzeciez to nie jest jakas mega mocna marka jak te wszytskie motule, milersy i inne egzotyki. Mimo to i lotos spokojnie daje rade i w silnikach na PD i najnowszych na CR w koncernu vaga i innych znamienitych producentów.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: Jaki olej?

Post autor: daniel.wwe » ndz lip 20, 2014 15:05

deskjet ktorego bys nie zalal bedzie ok. Wymiana co 10 tysi i nie ma co sie zbytnio "spuszczac" ktory lepszy.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Jaki olej?

Post autor: wesol » ndz lip 20, 2014 15:54

Dziekuje za uwagę.
Cala teoria w jednym.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Xarox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: czw wrz 10, 2009 15:43

Jaki olej?

Post autor: Xarox » ndz lip 20, 2014 15:55

deskjet patrząc na parametry tych olejów można stwierdzić że to jeden czort. Bo oba są 10w40 semi-synt, z pełnym pakietem SAPS. Tam cudów nie wymyślisz, wszystkie będą podobne. Zalej najpierw tego, potem tego i zobacz który lepiej się u Ciebie sprawuje. Zalej 0w40, to wtedy usłyszysz różnicę :D

A co sytuacji kolegi pioterazo77, to nie jest tak że popychacze W OGÓLE nie klepały, wesol - nadinterpretujesz, tylko klepały krócej ;)
To samo zauważyłem u siebie po zmianie z 5w50 na 5w30- szybsze wyciszanie silnika.



pioterazo77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: pt lut 04, 2011 23:45
Lokalizacja: Gliwice

Jaki olej?

Post autor: pioterazo77 » ndz lip 20, 2014 17:15

Xarox - nic dodać nic ująć :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 162 gości