Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » wt maja 18, 2010 15:30

t0mal, no to robi sie ciekawie :helm: chyba trzeba bedzie do mechanika zaprowadzic niz sie bawic samemu;/


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

Post autor: ciachotdi » wt maja 18, 2010 16:24

Balugass, jak masz zdejmowac kolo pasowe to i wymien te kolo na wale u mnie problem był ten sam, bujało sie az sruba zostala w wale. A kupilem tanie kolo zebate i wytrzymało 10 tys. takze nowa sruba nowe koło zebate co napedza pasek rozrzdu, a efekt piorunujacy!!! koniec gibania :grin:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt maja 18, 2010 18:07

ciacho840 pisze:efekt piorunujacy!!!
A odpaliłeś silnik bez koła z tłumikiem drgań? Małe kółko pewnie by tańczyło jak pijane.



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » czw maja 20, 2010 22:45

dzis byłem u mojego zaufanego mechanika i jednak nie ma problemu piszczenie jest przez alternator cos tam z łozyskiem i pasek skacze :bigok: powiedział mi ze nie mam czym sie martwic a w sumie zmieniałem u niego juz 2 razy rozrzad i mówił ze nigdy nie odkreca tej sruby na wale podczas wymiany rozrzadu...dodam ze koles naprawde obryty w mechanice najlepszy o moim miescie poza tym pokazał mi na placu takiego samego golfika jak mój tylko ze z tdi...nawet nie dał rady odpalic a tak gibiącego sie koła pasowego w zyciu nie widiałem zostawił po sobie tylko kłeby białego dymu mają w nim silnik wyciagac i wał do wymiany przebieg niby 180tys :crazy: wiec mówił ze nie mam czym sie martwic (jak zawsze panikuje)wiec teraz biore sie za robienie alternatora :helm: pozdrawim i dzieki w szystkim za odpowiedzi w temacie


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw maja 20, 2010 22:57

Balugass pisze:dzis byłem u mojego zaufanego mechanika i jednak nie ma problemu piszczenie jest przez alternator cos tam z łozyskiem i pasek skacze :bigok: powiedział mi ze nie mam czym sie martwic a w sumie zmieniałem u niego juz 2 razy rozrzad i mówił ze nigdy nie odkreca tej sruby na wale podczas wymiany rozrzadu.
I bardzo dobrze .Jak nic się nie dzieje to tego nie ruszamy. Problemy zaczynają się jak ktoś nadgorliwy to odkręci i nie dokręci tak jak trzeba .A nie dokręci bo trzeba wyrzeżbić specjalną blokadę żeby dokręcić z odpowiednią siła .W AAZ i 1Z to 90 Nm +90 stopni .W RA ,SB ,1Y to 90 Nm +180 stopni


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw maja 20, 2010 22:59

Moja opinia jest taka, że warto zastanowić się nad wymianą koła z tłumikiem drgań - nie wierzę, że po tylu latach jest dobre, a to właśnie od niego zaczynają się jajca z kołem rozrządu.



Awatar użytkownika
punxbrygade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 17, 2006 02:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: punxbrygade » pn sie 30, 2010 15:16

Czytałem czytałem.. i myślałem ze mnie się to dotyczyć nie będzie... ale od pewnego czasu posiadam służbowe t4 z silnikiem AAZ....i pech chciał że się gibnęło na klinie....
Silniczek musze zrobić.... i teraz....
Posiadam wał z mojego starego tdika 1z ... wyczytałem ze jest p&p ...... muszę robić w nim szlif i dawać nowe panewki.... czy jeszcze to jakoś wywarzać ? jak to jest ?


T3 syncro AHU mTDI 11mm i narazie tylko to.. [url]https://picasaweb.google.com/punxbrygade/NaprawaSyncro#[/url]

Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: karol8114 » pn sie 30, 2010 16:14

Skoro będziesz robił szlif to i automatycznie wyważą Ci wał, panewki też dobiorą, nie ma inaczej.



arwam

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: arwam » pn sie 30, 2010 17:16

jeśli nie ma przytarć a czopy nie są jajowate to załóż tylko nowe panewki i ma śmigać.
nie zapomnij o nowej śrubie do koła pasowego.



Awatar użytkownika
punxbrygade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 17, 2006 02:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: punxbrygade » pn sie 30, 2010 17:17

A jak ze stopkami "mostkami" te z aaz czy te z tdika


T3 syncro AHU mTDI 11mm i narazie tylko to.. [url]https://picasaweb.google.com/punxbrygade/NaprawaSyncro#[/url]

arwam

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: arwam » pn sie 30, 2010 17:17

jeśli nie ma przytarć a czopy nie są jajowate to załóż tylko nowe panewki i ma śmigać.
nie zapomnij o nowej śrubie do koła pasowego.



Awatar użytkownika
punxbrygade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 17, 2006 02:17
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: punxbrygade » pn sie 30, 2010 17:28

O takich rzeczach jak nowe śruby sie pamięta... dzieki za info ....
A co ze stopkami ? dac z tdika ?
ARWAM dublujesz posty..:)w innych tematach tez..


T3 syncro AHU mTDI 11mm i narazie tylko to.. [url]https://picasaweb.google.com/punxbrygade/NaprawaSyncro#[/url]

arwam

Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: arwam » pn sie 30, 2010 17:31

nie zamieniaj stóp korbowodów od
TDI bo każda stopa jest tylko do danego korbowodu. nawet na jednym silniku nie można ich pozamieniać na poszczególnych korbach.
zmień tylko wał z panewkami i to ma chulać,



Awatar użytkownika
karol8114
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 796
Rejestracja: sob lip 17, 2010 19:37
Kontakt:

Re: Tak się kończy gibanie koła pasowego

Post autor: karol8114 » pn sie 30, 2010 19:24

Mam pytanie, czy kółko ''A'' - silniki D, TD ? kółko ''B'' - silniki TDI ? Chodzi o silniki w MK3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości