Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » wt sty 05, 2016 22:31

Witam, chłopaki dobrze piszą o tym zmyciu ON z wszystkich gumowych elementów. :hmm:
Pozdrawiam.


Tomek

Andyy22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 04, 2015 20:18

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Andyy22 » czw sty 14, 2016 23:44

WItam mam spory wyciek z pompy wtryskowej VP 37 w Audi a4 b5 AFN prawdopodobnie do wymiany wszystkie uszczelki. Jeśli jest ktoś kto mógłby pomóc w tej kwestji albo podać jakieś namiary na kogoś kto się tym zajmuje ? Z góry dziękuje za pomoc jestem z okolic Katowic .Pozdrawiam

Podejrzewam ten oring za przewodami wysokiego ciśnienia z tyłu pompy :( Leje się ciurkiem i spływa z łapy na łacznik gumowy ,mam nadzieje ze jeszcze go nie uszkodziło :smirk:



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: zyggy » pt sty 15, 2016 07:06

Ja dzisiaj jestem umówiony z "pompiarzem". Namiarów nie podam, bo to człowiek z serwisu, który dorabia po godzinach :satan:


pzdr
zyggy

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: VW_seller » pt sty 15, 2016 08:09

zyggy pisze: bo to człowiek z serwisu, który dorabia po godzinach
to witam tego pana w klubie :) :grin:
Andyy22 pisze:Podejrzewam ten oring za przewodami wysokiego ciśnienia z tyłu pompy Leje się ciurkiem i spływa z łapy na łacznik gumowy ,mam nadzieje ze jeszcze go nie uszkodziło
zazwyczaj leci z tego i z pod nastawnika ,i partacze biorą za to jak za zboże i mówią ,że wymienili komplet


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Andyy22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 04, 2015 20:18

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Andyy22 » pt sty 15, 2016 11:59

VW_seller mogłbyś napisać skad jesteś ??

Własnie dzownilem do serwisu w Katowicach rozmawiałem z gościem mówił ze jeśli to uszczelka obok tych przewodów ciśnieniowych to naprawa 80 zł i można to zrobić na samochodzie jeśli nie to wymiana kompletu uszczelnień z wyjeciem i włożeniem pompy 300 zł co wy na to ??



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: VW_seller » pt sty 15, 2016 12:43

Andyy22 pisze:Własnie dzownilem do serwisu w Katowicach rozmawiałem z gościem mówił ze jeśli to uszczelka obok tych przewodów ciśnieniowych to naprawa 80 zł i można to zrobić na samochodzie
można to zrobić ale trzeba uważać.
Andyy22 pisze: jeśli nie to wymiana kompletu uszczelnień z wyjeciem i włożeniem pompy 300 zł co wy na to
to tanio ,aż nie mozliwe ,że tak tanio ,chyba ,że na sztuke bez ustawień ,przecież trzeba rozrząd zwalać potem ustawiać to i tamto w pompie to samo i jak znam życie 2 dni będą go odpalać :goof:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: zyggy » pt sty 15, 2016 13:42

Ja się odezwę co i jak po operacji. Zaczynamy dzisiaj około 17:00.


pzdr
zyggy

Andyy22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 04, 2015 20:18

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Andyy22 » pt sty 15, 2016 17:04

to tanio ,aż nie mozliwe ,że tak tanio ,chyba ,że na sztuke bez ustawień ,przecież trzeba rozrząd zwalać potem ustawiać to i tamto w pompie to samo i jak znam życie 2 dni będą go odpalać

Możliwe :) jestem wstępnie umówiony. Na początek po przyjedzie wymienił uszczelkę z tej górnej i dolnej części nastawnika i ustawił komputerem dawke paliwa . Widać ze ma duża wiedzę i doświadczenie w tej materii jeśli to nic nie pomoże na pewno do niego pojadę na całkowite uszczelnienie pompy . Jeśli tylko operacja się powiedzie chętnie polecę tego człowieka i będziecie mieli alternatywę dla serwisu Boscha który krzyczy 800 zł Dla mnie 500 zł w kieszeni w starym samochodzie którego i tak chętnie bym już sprzedał to duża oszczędność .Pozdrawiam


PS
W Boschu za 224 zł + uszczelki wymieniają wszystkie uszczelnienia pod warunkiem ze pompa jest na zewnątrz jeśli chcemy żeby wymontowali , uszczelnili i ustawili kąt plus dawke cena wynosi 800 zł ;/



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: VW_seller » pt sty 15, 2016 19:41

to nie drogo biora tyle ze jak znajac co nie ktorych wymieniaja tylko 2 uszczelki i po robocie .zadko komu sie chce z walka sciagac zimmering i z n108 .to zadko pada ale jak wszystkie to wszystkie .u mnie za 150zl masz z wysylka masz zrobione full .plus jak sie nudze czyszcze nastawnik w gratisie.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Andyy22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 04, 2015 20:18

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Andyy22 » pt sty 15, 2016 20:32

Powiem Ci ze gość naprawdę kumaty i solidny pierwsze co zrobił to wyczyścił pompę osuszył zerknął czy na rozrządzie nie puścił zimering wymienił jedną wymienił drugą uszczelke samochod odpalił od pierwszego strzała ustawił dawkę sprawdził przy okazji jak się maja wtryski i wziął za to tyle ile zapłacił bym za cały zestaw uszczelnień z allegro plus dojazd do niego takich fachowców to ze świecą szukac :)) Mam porówanie z aso fiata niby po znajomości ale taka fuszerę robią ze głowa boli ;/ Pozdrawiam.

Też robisz tanio tylko ze wyjecie pompy to już dla mnie problem :P już niestety minęły te czasy kiedy chciało mi się siedzieć pól dnia z głową pod maską samochodu :)



zyggy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 22:42
Lokalizacja: L-c
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: zyggy » sob sty 16, 2016 11:24

Pompa uszczelniona. Wymienione wszystkie uszczelki, czyścić nie było co, brak śladów zużycia, stan idealny (tak to określił mistrz ceremonii). Oczywiście do tej operacji pompa została zdemontowana. Po operacji montażu oczywiście ustawienie kąta wtrysku, dawki itd. Podsumowując operację kosztowo: 400zł i 4h


pzdr
zyggy

Andyy22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 04, 2015 20:18

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Andyy22 » pn sty 18, 2016 22:21

Polecam M plus M z Katowic solidni zajmują się pompami VP 37. Posiadają specjalny stół pobierczy sprawdzają paramtetry ,uszczelniają ,ustawiają kąt, dawkę .Skasowali mnie na 350zł ale myślę ze to dobrze wydane pieniądze ,naprawy dokonują na oryginalnych częściach Boscha na początku proponowali najtańsze rozwiązanie czyli uszczelnienie nastawnika i pod nim a gdy już i to nie pomoże to biorą się za całość. Gorąco polecam ludziom którzy nie lubią wydawać fortuny na swój samochód :) Pozdrawiam



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: VW_seller » wt sty 19, 2016 08:54

Andyy22 pisze:Skasowali mnie na 350zł ale myślę ze to dobrze wydane pieniądze
to mega tanio jak na firme ,i to montażem/demontazem ? ,serio mega tanio jak na śląsk ,w Zabrzu za takie coś jeden klient robił gdzieś tam i zabulił 1500zl :shock:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Andyy22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn maja 04, 2015 20:18

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Andyy22 » wt sty 19, 2016 12:21

Musiał mieć wyjątkowego pecha bo w Boschu w Piekarach chcą 800 zł za tą przyjeność . Tak kompleksowa usluga demontaż , uszczelnienie sprawdzenie, montaż ustawnienie kąta i dawki wedle zyczenia, prosiłem o 4 mg tyle ustawił :) Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 64 gości