Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » pt lut 13, 2009 10:23

hmmm... temat rzeka co do tych drgawek....Panowie jedna mała podpowiedź...sprawdzcie sobie plastikową rurkę łączącą pompę VACUM z SERWEM !!! ( czy nie jest popękana przy krućcach)..wczoraj byłem u mechanika i okazało sie ze u mnie przyczyną drgań właśnie było to ...co prawda pompe VAcum mam do wymiany ale narazie prowizorycznie jest wysztkko naprawione i udam się na szrot po dobrą ;)..pozdrawiam .Dodam ze mój silnik to AHF ' 99 rok.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » pn lut 16, 2009 20:10

Na wstepie witam wszystkich to moj pierwszy post tutaj, moje auto to ibiza tdi 110km ASV, sledze ten temat od jakiegos czasu bo mam taki sam problem z drganiami, wiec odrazu mowie ze 3 miesiace temu wymienialem dwumas bo mi siadl i takowy wykluczam, dzis probowalem kilkakrotnie dojezdzajac do swiatel sprawdzic czy trzesie na wcisnietym i puszczonym sprzegle i tak czy siak i tak trzesie, po przeczytaniu pozwole sobie zasugerowac co ja wymyslilem ze moze byc przyczyna a mianowicie czy moze nie jest to przypadkiem wina zaworu, poprostu ktorys sie wiesza i sie nie domyka moze warto by bylo sprawdzic i przeregulowac jesli jestem w bledzie to prosze mnie poprawic bo powiem szczerze ze z tego co widze to ten temat przypomina pytanie ,,co bylo pierwsze jajo czy kura'' i nadal nikt nie wie



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt lut 17, 2009 08:06

wezyk mialem tez popekany ale juz dawno temu go zrobilem i trzyma podcisnienie. Napewno ni ebedzie tez to wina zaworow bo tak jak juz wspominanae bylo ze trzesie jak auto sie toczy jak stoi to nie ma drgawek. Napewno wina lezy gdzies po stronie elektroniki albo cos co ta elektronik a nadzoruje i jak sa podane impulsy ze auto sie porusza a pedal gazu jest nie wcisniety( czyli jak na postoju) to silnik dostaje drgawki bo ma dawkowane z jakiegos powodu mniej paliwa. Mozliwe ze ECY mysli ze hamujemy silnikiem no bo przeciez na luzie teoretycznie nie powinno sie jezdzic wg przepisow.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » wt lut 17, 2009 11:04

No zobaczymytez walcze od dłuższego czasu z tymi drgawkami, ale u mnie akurat kończy sie dwumas i sprzęgło sie ślizga także idzie to do wymiany. jak wymienie dam znać czy pomogło, bo tak to te wszystkie inne możliwości sprawdzone.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt lut 17, 2009 15:52

PvD, a bedziesz wymienial na jednomas czy dalej w to badziewie sie ladujesz? Jakie sa koszta jedno i dwu masy? Jeszcze myslalem ( choc moze to nie przystoi tak kombinowac mechanikowi) zeby te kolo zamachowe zespawac i wywazyc- co o tym myslicie. Praktykowal juz to ktos??


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » wt lut 17, 2009 17:19

wesol pisze:PvD, a bedziesz wymienial na jednomas czy dalej w to badziewie sie ladujesz? Jakie sa koszta jedno i dwu masy? Jeszcze myslalem ( choc moze to nie przystoi tak kombinowac mechanikowi) zeby te kolo zamachowe zespawac i wywazyc- co o tym myslicie. Praktykowal juz to ktos??
Nie powiedział bym , że dwumas to badziewie. Bardzo poprawia kulturę pracy silnika. Z jednomasem fura chodzi trochę jak traktor...


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » wt lut 17, 2009 17:49

wesol a powiedz co przejmie rolę tłumika drgań? tarcza sprzegłowa od dwumasu nie ma takiego tłumika jak tarcza od jednomasu. Jak to zespawasz tak jak jest to bedziesz miał zero tłumienia i autem bedziesz ruszał jak bys strzelał ze sprzęgła, kilka ruszeń i sprzęgło i skrzynia na złom.



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » wt lut 17, 2009 18:03

wesol, dalej będę ładował dwumas, zastanawiałem się nad jednomasem lecz koleżka mi to odradził.Mam program i bede jeszcze wtryski ładował także suma ma być ok 150 KM. Jednomas niedośc że kultura pracy jest inna to jeszcze kolega mówił że drgania przenoszą się na wał i wtedy dopiero mogą to być koszta. A dwumas ze sprzęgłem firmy Sachs to około 1300 zł, żadnej innej firmy nie polecają ani LUK ani valeo, ponoć Sachs najsolidniejszy(oczywiście mówie tu o doświadczeniu z modzonymi autami)
Ostatnio zmieniony wt lut 17, 2009 18:04 przez PvD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt lut 17, 2009 18:53

No dobra ale przeciez ludziska wkladaja jednomasy i mowia ze nie widza zbytniej roznicy; zreszta kiedys tylko takie byly i jakos sie jezdzilo TD i bylo dobrze. Przeciez na forum chyba jezdzi kilka tdi z jednomasa, niech sie wypowiedza. Wiem ze zakladano tez sprzegla i zamachy od innych aut (innych silnikow).


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » wt lut 17, 2009 19:00

wesol pisze:No dobra ale przeciez ludziska wkladaja jednomasy i mowia ze nie widza zbytniej roznicy; zreszta kiedys tylko takie byly i jakos sie jezdzilo TD i bylo dobrze. Przeciez na forum chyba jezdzi kilka tdi z jednomasa, niech sie wypowiedza. Wiem ze zakladano tez sprzegla i zamachy od innych aut (innych silnikow).
No tak jeździć mogą, ale nie uważasz że jak jest dwumas to musi on być, nie tak ot sobie go wymyślili.Jak zamierzasz w niedługiej przyszłości sprzedać golfa to wstawiaj jednomas. Zresztą niech inni koledzy się wypowiedzą co zmienili z dwumasa na jednomas :)



Awatar użytkownika
rafalkdp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 00:12
Lokalizacja: Rawa Maz.

Post autor: rafalkdp » śr lut 18, 2009 23:55

Zgadzam sie z PvD. Po coś wstawili dwumasa.

Poniżej artykuł z www.motofakty.pl


W dotychczas stosowanych konstrukcjach drgania wychodzące z silnika w zakresie niskich prędkości obrotowych do około 1300 obr/min były bezpośrednio przenoszone do skrzyni biegów. Powodowały dodatkowy hałas i przyczyniały się do przyśpieszonego zużycia jej części składowych.



Aby to zmienić, w większości nowoczesnych samochodów duże koło zamachowe rozdzielono na dwie części, z których jedna jest związana z wałem korbowym silnika, druga zaś odseparowana mechanicznie od części pierwszej jest umocowana do wału skrzyni biegów. Koło znajdujące się bliżej silnika ma wieniec współpracujący z rozrusznikiem. Obie części koła zamachowego są połączone obrotowo na łożysku. Pomiędzy obie połówki wmontowano system tłumiący drgania, wykorzystujący sprężyny umieszczone w rowkach obwodowych. Drgania wytworzone przez jednostkę napędową absorbowane przez koło zamachowe umieszczone bliżej wału korbowego silnika są tłumione przez sprężyny tłumika. Na drugą część koła zamachowego przenoszą się one tylko w nieznacznej części. Co bardzo istotne dla harmonii ruchu, druga część koła zamachowego zwiększa bezwładność układu po stronie skrzyni biegów.



W droższych konstrukcjach tłumik drgań skrętnych w postaci sprężyn jest zastępowany elementem hydraulicznym. Ponieważ dwumasowe koło zamachowe posiada tłumik drgań skrętnych, tarcza sprzęgła już nie musi być wyposażona w ten element.



Zalety



Oprócz eliminacji drgań, atutem koła dwumasowego jest zmniejszenie momentu bezwładności po stronie silnika, co ułatwia zmianę biegów oraz zwiększa trwałość synchronizatorów. Kolejną zaletą jest wyeliminowanie hałasu i szarpania w zakresie małych prędkości obrotowych, które przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa przez pojazd. Dane katalogowe informują, że zużycie maleje aż o 5 procent.



tedibeer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 11, 2008 23:30
Lokalizacja: racibórz

Post autor: tedibeer » czw lut 19, 2009 21:21

Witam
Koledzy jestem po wymianie pompy wtryskowej nowa zakupiona w ASO 5,5 tys zł, nowy wtrysk sterujący, wymienione sprzegło z dwumasem,wymieniony rozrząd w serwisie koszt 2,1 tys zł, a on dalej ma przy zatrzymywaniu drgawki! :grrr: sprzeglo i dwumas również były kupione w ASO wszelkie prace w ASO ale drgawki jak były tak są. Macie jakies pomysly co jeszcze moze być przyczyną?bo szlak mnie trafia z tym autem
samochód ma przejechane 150 tys km cały czas serwis w ASO. Jeśli ma ktoś jakie pomysły pomóżcie bo mi rece opadaja przy tym samochodzie.


tedi

Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob lut 21, 2009 11:57

wiec niemam pewnosci w 100% ale wydaje mi sie ze to drodzy koledzy faktycznie dwumas wczoraj na zimnym silniku zaobserwowalem jak wcisne sprzeglo do konca drgania ustaja ale tylko na zimnym na cieplym juz tak sie nia da bo na wciskanie na cieplym niema juz roznicvy i drzy i tak a przeciez niedawno wymienialem dwumas tyle ze uzywany i moglem sie napacs jakas kiszka bo to z allegro byl zakup narazie jezdze dalej zobacze co sie bedzie dzialo jak cos spostrzegne nowego to dam znac, dodam ze kumpel jest po wymianie na jednomas i niema u niego takich objawow znikly po wymianie sprzegla, czytalem ze jednomas nie ma takiej kultury pracy jak dwumas i powiem ze moze jest to prawda ale nie do konca przynajmniej jak dla mnie niewyczuwalna



Awatar użytkownika
PvD
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 11:09
Lokalizacja: Pyrzyce
Kontakt:

Post autor: PvD » sob lut 21, 2009 20:17

antojuja pisze:wiec niemam pewnosci w 100% ale wydaje mi sie ze to drodzy koledzy faktycznie dwumas wczoraj na zimnym silniku zaobserwowalem jak wcisne sprzeglo do konca drgania ustaja ale tylko na zimnym na cieplym juz tak sie nia da bo na wciskanie na cieplym niema juz roznicvy i drzy i tak a przeciez niedawno wymienialem dwumas tyle ze uzywany i moglem sie napacs jakas kiszka bo to z allegro byl zakup narazie jezdze dalej zobacze co sie bedzie dzialo jak cos spostrzegne nowego to dam znac, dodam ze kumpel jest po wymianie na jednomas i niema u niego takich objawow znikly po wymianie sprzegla, czytalem ze jednomas nie ma takiej kultury pracy jak dwumas i powiem ze moze jest to prawda ale nie do konca przynajmniej jak dla mnie niewyczuwalna
Hmm to może to nie dwumas bo dla dwumasa nie ma znaczenia czy sprzęgło wciśniete czy nie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 194 gości