Co jest z tym ALH

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » czw gru 06, 2007 23:50

fialson1 pisze:Może nic nowego ale ... może się przyda w rozwikłaniu naszej zagadki .
a ja sobie pomyslalem o czym innym

czy np. wtryski pchane do ALH nie sa jakieś "dodupne"
tzn chodzi o to czy mimo ze wskazania na Vag-u nic nie pokazuja po prostu po jakimś czasie tew tryski dostają świrawki i juz, i nie znam sie kurcze na tym dobrze ale moze Ci co sie znaja zrozumieja moją myśl - genralnie to zmierzam do tego że mimo że sa one "prawdopodobnie dobre - to sa niestety juz walniete i tyle
No ale raczej malo to prawdopodobne aby ktos chcial sprawdzać wymieniając teoretycznie dbre wtryski na nowe też ALH

[ Dodano: 06 Gru 2007 22:52 ]
PinkFloyd pisze:Coś w tym jest
a sprawdzałeś może w takim układzie pod kompem - jeżeli masz dostep do dwóch identycznych aut nawet z tego samego roku to może coś wypatrzysz na Vagu - albo moze jaka mechaniczną usterke -


Obrazek

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw gru 06, 2007 23:57

PinkFloyd, porównywanie dwóch autek mija się z celem, co innego gdyby to były autka z fabryczki. można by było pogdybać. po pierwsze dwóch różnych kierowców.
to że komp nie pokazuje błędów nie znaczy że wszystko jest ok. porównać to można identyczne auto... niech przepływka pokazuje tak samo, układ wtryskowy będzie nowy w obu autach. wtedy można szukać przyczyn.
to że na szafie jest 200 czy tam 300tyś nie jest wyznacznikiem. no ok może i część aut ma oryginalny przebieg ale to nie znaczy że układ wtryskowy jest cud malinka. jeden przejedzie 100 tys a inny 30tys i auta mogą być tak samo zużyte.
to że auta wyjeżdżają z fabryki z różną mocą powinno dać do myślenia... nie będzie drugiego takiego identycznego. wiem, że 90km powinien mało palić i jest to denerwujące jak dużo spala... ale czy macie pewność że pompy są malinowe? korekcje, ok ale czy ciśnienia także?
może te rozmyślenia nic nie wnoszą do tematu, ale śledzę go od jakiegoś czasu więc się uzewnętrzniam :jezor:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » pt gru 07, 2007 00:00

[ Dodano: 06 Gru 2007 22:52 ]
PinkFloyd pisze:Coś w tym jest
a sprawdzałeś może w takim układzie pod kompem - jeżeli masz dostep do dwóch identycznych aut nawet z tego samego roku to może coś wypatrzysz na Vagu - albo moze jaka mechaniczną usterke -[/quote]

Masz rację postaram sie zobaczyc , ciekawe jest to ze szybszy i subiektywnie mocniejszy pali mniej niz słąbszy, poza tym zauważyłem ze mój ma mocniejszy doł, ten ojca budzie sie powyzej 2000 tys obr do 2000 za bardzo nic sie nie dzieje, a u mnie rwie od 1500. Poza tym mimo tego samego kata wtrysku oszczedniejszy i dyniamiczniejszy ma twardsza prace niz ten co wiecej pali i jest słabszy ( róznice neiwielkie do porównainia tylko jak stoja koło siebie odpalone ). Poza tym mocniejszy nie kopci nic w porównaniu do słabszgo. I co ciekawe oszczedniejszy ma wiekrzy przebieg.nakrecone jest jak niemiara, ale postaram sie to obadac.



Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt gru 07, 2007 00:03

niebieski91 pisze:czy np. wtryski pchane do ALH nie sa jakieś "dodupne"
niebieski91, poczytaj na forum mastersa o wtryskach ALH. to poszukiwany towar do przeróbek na hybrydy więc nie mogą być złe. może końcówki jakieś kulawe...
ja na swoich zrobiłem hybrydy z końcówkami 0.216, ciśnienie ustawione 220/300 i korekcje jak w aptece jak to powiedział pompiarz. a na szafie mam 205 tyś, ale jest pewnie więcej bo pompa troszkę podupadła.
warto sprawdzić wtryski u pompiarza, pompę także ale to już większe koszty i więcej zachodu.

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 23:05 ]
PinkFloyd pisze:Poza tym mocniejszy nie kopci nic w porównaniu do słabszgo
prawdopodobnie dostaje mniej powietrza, kopci i ma słabszy dół. u mnie po wymianie pompy twardo pracował, po strojeniu troszkę mniej ale klekot nie jest tu chyba żadnym wyznacznikiem.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pt gru 07, 2007 00:06

ksionc pisze:może końcówki jakieś kulawe...
no o tymmyślę własnie


Obrazek

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt gru 07, 2007 00:12

na pewno końcówkom daje popalić złe paliwko, także przebieg nie jest tu bez znaczenia. poprostu mogą nie trzymać już swoich parametrów. dlatego też warto sprawdzić wtryski, a jak będzie kupa to za kilka zł budować hybrydy... wyjdzie taniej niż kupić wtryski np asv, a i spalanie będzie mniejsze.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pt gru 07, 2007 00:16

ksionc pisze:a jak będzie kupa to za kilka zł budować hybrydy... wyjdzie taniej niż kupić wtryski np asv, a i spalanie będzie mniejsze.
nie za barzo to kumam bo nie jestem dobry w te klocki - a nuie ukrywam ze myślalem o końcówkach od ASV
-mnie sie wydaje ze mimo ze nie kopci i vag nic nie pokazuje to wina lezy po stronie koncowek ale jak pisze to mi sie wydaje bo niestety "niebieski" jestem w tych sprawach


Obrazek

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » pt gru 07, 2007 00:33

niebieski91 pisze:nuie ukrywam ze myślalem o końcówkach od ASV
ale o końcówkach czy o wtryskach? jeżeli o końcówkach to lepiej kupić 0.216 (wydajniejsze niż ASV) a kasa jest bardzo podobna.
poczytaj w temacie opisującym auto cowboy`a (dokładnej strony nie podam, bo nie pamiętam), albo na forum mastersa. jest sporo ciekawych rzeczy odnośnie tych końcówek 0.216 z silnika AHY, AXG.


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

Awatar użytkownika
suavomer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: sob lut 04, 2006 21:22
Lokalizacja: ZG

Post autor: suavomer » pn gru 24, 2007 14:27

I ja skłaniam sie do teorii o uwalonych wtryskach. Za mną nie kopci ale śmierdzi niedopaloną ropą od czasu gdy zaczął za dużo palić. Pompa ok, logi ok, więc zostały tylko wtryski. Nic więcej nie dodam, tylko brać asv lub 216tki.

Wesołych Świąt Koledzy od ALH :bigok:


Masz ALH? czytaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=91763

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » czw gru 27, 2007 14:11

suavomer pisze:I ja skłaniam sie do teorii o uwalonych wtryskach
mnie sie tak wydaje wlaśnie że coś w tym musi być - w tych wtryskach właśnie niczym innym -
suavomer pisze:Wesołych Świąt Koledzy od ALH
wesołych spokojnych po świętach - i lepszego Nowego Roku, z rozwiązaniem zagadki ALH


Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » czw gru 27, 2007 17:58

Szanowni Forumowicze!

W dniu dzisiejszym, tj. 27.12 br odwiedziłem kolegę Mirassa. Szanowny kolega uczynił z mojej małej ciężarówki rakietę wyścigową! Pogrzebał, pogrzebał i stał się CUD! Autko dostało DUŻEGO kopa i przestało kopcić. Co do kopcenia, to odradzam wszystkim pompiarza z Serbów - firmę WIR, kolega Mirek stwierdził spi******ą przekładkę zestawów naprawczych. Tak więc, po zmniejszeniu dawki paliwa, golfik po przejechaniu 150 km drogi powrotnej wg. komp pokładowego spalił 4 litry na 100 km. CUD Boski - Świąteczny.

A tak poważnie. Kolega Mirass odwalił kawał dobrej roboty. Polecam każdemu. Autko żwawe jak rączy rumak. Teraz niech pali te 10 litrów. Przynajmniej wiem co zżera to paliwo.

A propo wtrysków, pogadajcie z Mirkiem. Pomoże.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony pt gru 28, 2007 12:52 przez Remigiusz78, łącznie zmieniany 1 raz.


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
niebieski91
SHARIKOWIEC
Posty: 951
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 16:47
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: niebieski91 » pt gru 28, 2007 00:26

Remigiusz78 pisze:A propo wtrysków, pogadajcie z Mirkiem. Pomoże.
a jakieś namiary dasz


Obrazek

Awatar użytkownika
Remigiusz78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 15:03
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Remigiusz78 » pt gru 28, 2007 12:45

Kolega Mirass z forum!


Reballing układów BGA!
Naprawy konsol XBOX, PS3, laptopów oraz wszelkich urządzeń z układami BGA!

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pt gru 28, 2007 12:56

Remigiusz78 pisze:stał się CUD!
kolejny nawrócony po chiptuningu :) :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości