Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RemixSub
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: sob lut 04, 2012 23:37
Lokalizacja: ZGY

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: RemixSub » pn mar 19, 2012 11:09

Czyli wymienić rozrząd i ustawić kąt? Czy dać do sprawdzenia? I prawdopodobnie tego jest wina? I jak by ktoś jeszcze się wypowiedział co do tego turbo co cieknie.



Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: stanislawski » śr lip 25, 2012 07:48

Nie wiem, czy nadal jeszcze aktualne, może zostanę zjedzony za oświeżanie tematu, ale jestem po kolejnej wizycie w sprawie turbiny ze zmienną geometrią w zakładzie REGMOT w Mielcu!
Jestem zszokowany, goście nie wiedzą co robią! Moja turbina ma niesprawny osprzęt, kierownice zupełnie się nie ruszają, a ci gadają że jest SUPER!
Po powrocie do Krakowa stwierdziłem, że nie bardzo wiem za co tam tym "mechanikom" od siedmiu boleści zapłaciłem 150 zł, w tym za "diagnozę" na komputerze (de facto sam sobie ją mogłem zrobić).
Wczoraj podjechałem do zakładu na Biskupińskiej 20 w Krakowie i po kilkunastu minutach miałem zmienione oprogramowanie w sliniku i dalsze dyspozycje co trzeba wymienić! Nie róbcie nic w REGMOT Mielec, bo szkoda kasy. Turbina przeładowywała, w trasie do Krakowa co chwila "notlauf", krew by to zalała!
A turbina jak leje (ale faktycznie leje, trzeba zdjąć rurę z wylotu i palca tam wsadzić !!) - dodatkowo ośka turbiny kiwa się, no to do regeneracji, a na pewno do rozebrania. Mielec odradzam. I taką lejącą turbinę szybko trzeba robić, bo olej w dolocie to całkiem niepotrzebna rzecz, rozrównoważenie turbiny przez olej na łopatkach może doprowadzić do rozwalenia całości. Turbina musi być sucha!


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

arwam

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: arwam » śr lip 25, 2012 09:18

stanislawski pisze:A turbina jak leje (ale faktycznie leje, trzeba zdjąć rurę z wylotu i palca tam wsadzić !!) - dodatkowo ośka turbiny kiwa się, no to do regeneracji, a na pewno do rozebrania. Mielec odradzam. I taką lejącą turbinę szybko trzeba robić, bo olej w dolocie to całkiem niepotrzebna rzecz, rozrównoważenie turbiny przez olej na łopatkach może doprowadzić do rozwalenia całości. Turbina musi być sucha!

a wiesz czym grozi olej w dolocie że tak sarkastycznei sie wypowiadasz.
jak nie to poszukaj co nieco o samo zapłonie w Siedlu. tylko niech ci się bryle wybałuszą :pub:

a na poważnie jeśli faktycznie Ci turbo puszcza to tak jak radzili nie czekaj aż się rozleci bo nikłe szanse na to że skończy się tylko na wymianie turbiny, ( a utratę wyważenia wirnika przez olej na dolocie możesz między bajki włożyć, tam masz ogromne siły odśrodkowe które go natychmiast usuną. bardziej bym sie martwił o łopatki jeśli będzie tam dużo oleju z odmy) najprawdopobniej skończyłoby się na wymianie całego sinlika bo jak turbo rzygnie olejem w dolot a ośka Ci sie nie ukręci to będzie tak pięknie rozylać olej że silnik potraktuje go jako paliwo i z silnika zostaną szatki



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: Sztomel » pt lip 27, 2012 06:53

arwam pisze:a wiesz czym grozi olej w dolocie że tak sarkastycznei sie wypowiadasz.
jak nie to poszukaj co nieco o samo zapłonie w Siedlu. tylko niech ci się bryle wybałuszą :pub:
gdzie jest ten sarkazm bo ja go nie czuję. Kolega dobrze, że pisze bo uprzedza innych o "fachowości" firmy REGMOT Mielec.
Sam wiem co to jest jak puszcza turbo olej do silnika bo mam z tym problem. Czeka już turbo z BRD na podmianę bo stare ma luzy wzdłużne wielkości 2.5 mm i wali olejem do dolotu mimo wypiętej odmy i kopci jak lokomotywa na biało-szaro przy prawie każdym odpaleniu silnika przez kilka sekund a kąt wtrysku i inne parametry są wzorcowe. Ostatnio też czytałem o błędach firmy Turbo-Tec z Jaworzna (firma, która daje dwuletnią gwarancję na regenerowane turbo) i cieszy się dużą popularnością w Polsce a mimo to jednak wali ostatnio fuckupy.
Z własnej wydumki napiszę tak - nie dawajcie koledzy turbo do regeneracji tylko kupujcie używki w b.dobrym stanie bo szkoda silnika.


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: KoJ@K » pt lip 27, 2012 09:44

Sztomel, hmmm,tylko jak rozpoznac,że używka jest w bdb stanie ? Ciężki temat chyba w Polsce z tymi regenerowanymi dmuchawami,nie słyszałem chyba jeszcze wielu opinii na temat zaufanego,porządnego zakładu... Czyli wygląda na to,ze ci co to robią,tak naprawde nie wiedzą do końca co robią,a kasują jednak nie mało za to ... [-X :-k


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: wesol » pt lip 27, 2012 18:54

Sztomel pisze:Z własnej wydumki napiszę tak - nie dawajcie koledzy turbo do regeneracji tylko kupujcie używki w b.dobrym stanie bo szkoda silnika.
Tez to zawsze mowie. Uzywka w dobrym stanie pocluzy 3 raz tyle co swieżo regenerowana. Jak by to firma nie robila to ta robota to juz nie to co w fabryce garretta. Nie oszukujmy sie ale tak to juz jest.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: Sztomel » sob lip 28, 2012 20:46

KoJ@K pisze:Sztomel, hmmm,tylko jak rozpoznac,że używka jest w bdb stanie ?
Trzeba ją najzwyczajniej sprawdzić. Palcami sprawdza się luzy wzdłużne i osiowe wirnika i to z obydwu stron oraz ewentualne opory obrotu wałka - to tyle co można sprawdzić jak się ma w ręku turbo, które chce się kupić. Potem, dla świętego spokoju i oszczędności czasu poświęconego na montaż do silnika i jazdy testowe, lepiej jest odkręcić muszlę po stronie kompresji i po stronie wydechowej i zobaczyć w jakim stanie są skrzydełka obydwu wirników a przy okazji zdemontować pierścień z kierownicami spalin i sprawdzić w jakim stanie jest bieżnia muszli gorącej - czy ma rysy spowodowane ocieraniem się o nią krawędzi kierownic spalin - jeśli takowe będą to trzeba je zniwelować szlifując papierem ściernym tę bieżnię i oczyścić zmienną geometrię z nagaru bo jeśli się tego nie zrobi to pewniakiem zacznie się przycinać zmienna geometria i trzeba będzie znowu turbo wytargać z silnika. Wtedy jest 100% pewności, że z czystym sumieniem to turbo można zamontować do silnika i ważne jest by zrobić to w czasie gwarancji rozruchowej na to turbo dawanej przez sprzedającego. Też musiałem to zrobić jak kupowałem turbo z BRD. Luzy i ewentualne opory obrotu wałka sprawdziłem na miejscu u sprzedającego a stan wirników i zmiennej geometrii sprawdziłem w domu. Niestety ukręciły się dwie śruby mocujące muszlę części sprężającej ale ślusarz rozwiercił je i założył nowe za cenę 30 złotych. Turbo teraz jest gotowe do montażu do silnika.


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: KoJ@K » ndz lip 29, 2012 11:38

Sztomel pisze:Turbo teraz jest gotowe do montażu do silnika
I teraz czy nie będzie żadnych niespodzianek po założeniu. ?!


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: KoJ@K » czw wrz 27, 2012 20:10

Pany czy rozbierał ktoś taką dmuchawkę ? Turbo jest z silnika BTB i dostałem się do środka i wyglądała tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i teraz kurde nie wiem jak wyjąc tą częśc z łopatkami... ?!
Czy ma wyjśc ta częśc,gdzie przyłożyłem śrubokręt ? Obrazek
I jak się do tego dobrac ?! ](*,) podważac czy jak ? Jak to jest zamontowane,na wcisk ?! Czy może od drugiej strony to się "wybija" i wychodzi w "całości" to co zostało ? :banghead:


Obrazek

DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: DANIEL LHR » ndz wrz 30, 2012 09:43

ten pierscien z łopatkami powinien sie wykrecic tylko trzeba dorobic klucz , miałem podobny problem w audi 3.0 tdi



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: KoJ@K » ndz wrz 30, 2012 11:13

Coś takiego ma wyjśc ? :chytry:
Obrazek
DANIEL LHR, a moglbys zrobic zdjecie tego klucza? Tak z ciekawosci chcialbym zobaczyc jak powinien wygladac.


Obrazek

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: Barton_ » czw sty 21, 2016 16:50

Usłyszałem przy okazji wymiany oleju stwierdzenie "turbina Ci się trochę poci"
Z jakim wydatkiem muszę się liczyć zakładając, że pocenie się to jedyny problem a z jakim przy regeneracji całości?
Materiał, robocizna itd.

Robić niezwłocznie czy obserwować ubytki oleju?
Na ten moment nie zauważyłem jakiegoś zwiększonego znikania oleju.
Bańka 5 litrów spokojnie wystarczy na wymianę i delikatne dolewki.

Pacjent to ATD, stan licznika 260 kkm.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: KoJ@K » czw sty 21, 2016 18:08

Obserwuj narazie.


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

Post autor: wesol » czw sty 21, 2016 18:52

Pocic to sie mozna pod pachami. Tam nei ma sie jak pocic. Mokro wkolo to jest oczewiscie od par oleju ktore kazde turbo popuszcza nawet nowe. To pseldo pocenie to nei od turbo tylko od wezy przylaczeniowych.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 141 gości