1.6/mały wyciek ropy spod pompy..

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr gru 27, 2006 00:42

czyli jak bede dzwonic do mechanika to musze mu powiedziec ze to jest wyciek miedzy pompa a głowicą pompy?

[ Dodano: 26 Gru 2006 23:43 ]
hmmm wydawalo mi sie ze mam pompe ktora zwieksza kat wtrysku

[ Dodano: 26 Gru 2006 23:44 ]
i oczywiście na jakie koszta mam się przygotować?



Awatar użytkownika
hanti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lip 14, 2005 23:35
Lokalizacja: zDolny Śląsk :)-Piława Górna
Kontakt:

Post autor: hanti » śr gru 27, 2006 00:58

specWROC pisze:czyli jak bede dzwonic do mechanika to musze mu powiedziec ze to jest wyciek miedzy pompa a głowicą pompy?
na to wygląda ale niech on sie jeszcze upewni
specWROC pisze:hmmm wydawalo mi sie ze mam pompe ktora zwieksza kat wtrysku
ona zmienia kąt wtrysku i zwiększa obroty( na zimnym silniku przy wyciągniętym przyśpieszaczu)
i oczywiście na jakie koszta mam się przygotować?
nie wiem ale poszukaj kontaktu do KermitDWR z Sobótki jego ojciec ma serwis pomp wtryskowych : ul. Zaułek Świdnicki - Sobótka, nazywa sie Niemczyk. Dobrze robią pompy inne sprawdzone punkty to Słotwina k/Świdnicy i Mleczna k/Lagiewnik


Obrazek - Jedyna taka taksówka !!!!!!

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr gru 27, 2006 01:59

kurde chcialbym sie zmiescic w 100zl



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » śr gru 27, 2006 09:13

Przy wymianie tej uszczelki w 100... chyba raczej cięzko, chociaż wszystko zależy od mechanika... Co do samych pomp to niestety za bardzo to się nie znam, ponieważ to mój mierwszy dieselek i dopiero się uczę... cały czas się uczę.. Ale pozdrawiam i życzę szybkiego naprawienia problemu i zadowolenia z autka :bigok:


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
ventil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: śr kwie 12, 2006 22:01
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: ventil » śr gru 27, 2006 09:15

Ta część brązowa na zdjęciu to głowica pompy - na niej jest duży oring i prawdopodobnie z niego cieknie - mozna to wymienic bez zdejmowania pompy z auta po odkręceniu wszystkich przewodów wtryskowych.
Obrazek
Głowica jest przykręcona czterema śrubami do pompy. Ale radził bym podjechać do pompiarza - niech to zrobi, nie powinno drogo kosztować.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr gru 27, 2006 12:08

dobra chłopaki dzięki wielkie wszystkim za pomoc...byłem u znajomego mechaniora i powiedzial ze koniecznie trzeba wymienić za jednym zamachem wszystkie uszczelki w pompie...i raz jakis czas bede miec spokoj;(

ogólnie teraz poszukuje pompiarza taniego na terenie dolnego slaska!!!!!!!:)adresy milewidziane

[ Dodano: 27 Gru 2006 11:10 ]
hanti nie moge znaleźć nikogo takiego jak KermitDWR...?

[ Dodano: 27 Gru 2006 12:10 ]
znalazlem w necie numer do jakiegos kolesia co robi pompy wtryskowe w SOBOTCE powiedzial 250zł za wymiane wszystkich uszczelek
a razem z ustawieniem 320...tylko nie wiem co to jest to ustawienie?

[ Dodano: 27 Gru 2006 12:40 ]
ventil pisze:Ta część brązowa na zdjęciu to głowica pompy - na niej jest duży oring i prawdopodobnie z niego cieknie - mozna to wymienic bez zdejmowania pompy z auta po odkręceniu wszystkich przewodów wtryskowych.
Obrazek
Głowica jest przykręcona czterema śrubami do pompy. Ale radził bym podjechać do pompiarza - niech to zrobi, nie powinno drogo kosztować.

dzwonilem do pompiarzy to kazdy chce zeby przywieźć całą pompe ale mój znajomek mówi ze moze uda mu sie wymienic ten oring jesli to jest naprawde mozliwe bez zdejmowania pompy



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » ndz gru 20, 2009 21:06

Odgrzeję kotleta :helm:

Mam wyciek z pompy, konkretnie z ośki przyspieszacza kąta wtrysku (fotka zapożyczona od kolegi specWROC):
Obrazek
1. Czy aby dobrać się do oringa wystarczy odkręcić ten dekielek w którym obraca się ośka, czy też trzeba rozbierać pompę od góry?
2. Czy da się obrócić pompę na aucie po odkręceniu wszystkich śrub ale bez rozpinania rozrządu na tyle aby "tył" pompy był na górze i aby był do tego ładny dostęp?



Awatar użytkownika
wojtek0231
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:49
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: wojtek0231 » ndz gru 20, 2009 21:28

Siemasz. Ja wymieniałem ten oring i odkręcałem tylko ten dekielek ale pompę miałem zdemontowaną.



Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » ndz gru 20, 2009 22:09

wojtek0231, dzięki :pub:
To jeszcze zostaje drugie pytanie, ale pewnie sam się dowiem jutro...

EDIT:
Pompy nie da się wystarczająco obrócić, trzeba całkiem ściągać z silnika.
Ostatnio zmieniony ndz gru 27, 2009 01:13 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: specWROC » śr gru 30, 2009 15:50

ja powiem tak ziomal w trzebnicy na którego mogę udostępnić namiary robi bardzo tanio uszczelnienie i ustawienie całej pompy w granicach 150zł, tylko pompe trzeba dostarczyć już wyciągniętą z auta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości