[MK2] Zwiekszenie dawki paliwa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » sob gru 09, 2006 00:27

wyjezdzilem do zera, wczesniej na pelnym baku spokojnie robilem 900-950 km, w trasie nawet wyszlo mi po 1100 km ze jaszcze mam cala rezerwe :P

chyba ze przez ten opal, ale wczesniej jezdzilem na tym opale, od tego kumpla i bylo ok, inna sprawa ze teraz go troche wiecej cisne (oczywiscie tylko jak jest nagrzany) bo przez podkrecenie dawki jest wyraznie mocniejszy...



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob gru 09, 2006 11:20

MaSa_Golf, chyb coś nie doczytałem masz JP i zwiększyłeś dawkę paliwa, tak?? I pali ci 6,5 litra?? Dla mnie to hard core mam TD i nigdy nie spalił mi powyżej 6l. Również miałem JP i palił 4,5-5,2 l. Ja proponuje pojechać do pompiarza żeby ustawił tak jak ma być i delikatnie zwiększyć dawkę paliwa (tak tyci). Bo na tej pompie co jest w JP wiele się nie zdziała. A jak zwiększysz dawkę za dużo to będzie kopcił i palił jak lokomotywa.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob gru 09, 2006 15:25

Ja to wcześniej miałem ustawiona minimalną,bo zwiększyłem ją 1/4 orotu a obroty tylko delikatnie wzrosły i mniej telepie poza tym nic sie nie zmieniło,nie kopci i spalanie takie same ja wcześniej.



Awatar użytkownika
MaSa_Golf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 708
Rejestracja: czw paź 14, 2004 09:39
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MaSa_Golf » pn gru 11, 2006 10:34

Ja wczoraj przez pomylke zalalem 3 litry wody do baku (bylo w nim okolo 10 litrow paliwa). Na szczescie golf to przezyl (po wypompowaniu wszystkiego z baku, podlaczeniu pod baniak z czysta ropa zagadal z problemami, ale w miare jak z pompy wylecial caly syf, zaczal normalnie chodzic, tylko jakby glosniej, ale moze mi sie tylko wydaje, teraz do tego co zostalo w baku, doalem z 200ml denaturatu, i 20l. czystej swiezej ropki, i chodzi normalnie) wiec na pewno pojade wyregulowac pompe wtryskowa, bo kombinowalem z dawka i nie wiem czy ustawilem tak jak byla czy inaczej. Filtr paliwa (ze 2 tygodnie mial) poszedl sie jeb**, mam teraz podlaczone bez filtra bo gdy ciagnie przez filtr, chodzi ledwo co :/ dzisiaj musze kupic filtr bo wczoraj byla niedziela i nie mialem gdzie kupic :(



Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » śr gru 20, 2006 07:27

Po zatankowaniu 23l paliwa przejechałem ponad 470km,czyli wychodzi ok 4,8l/100km,patrząc po wskaźniku paliwa.Pomiar może nie jest w 100% dokładny ale wiele się nie pomyliłem.Spalanie można powiedzieć średnie bo i na trasie i po mieście (70/30).Tak,że wydaje mi sie,że wynik niezły :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości