1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Detektor » ndz gru 29, 2013 19:02

Bardzo zagadkowe jest to ,że pojawia się to u was tylko w pewnym przedziale obrotów dlatego na 99% wykluczam
elementy które są ułożyskowane w silniku.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Kisielooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 13:49

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Kisielooo » pt lut 14, 2014 00:38

Panowie,
po ciężkiej walce problem się rozwiązał. Wpakowałem kase w regeneracje turbo (bez potrzeby) i sprawdzanie auta przez kilka serwisów. Okazało się, że diagnoza jest taka, że jest to dźwięk zasysanego powietrza, które przelatuje pod dużym ciśnieniem przez taką grubą rurę w dolocie. Dźwięk ten wydobywa się w miejscu, gdzie rura jest oryginalnie wygięta. Mój silnik został podkręcony ze 105koni na około 135 i przez to turbina mocniej pracuje, powietrze jest mocniej zasysane i w momencie przyciśnięcia ostro gazu nazwane przeze mnie "szurnięcie" będzie występować.
Sprawdziłem owo szuranie na silniku 1.9TDI nie chipowanym i także występuje jednak jest ciszej ze względu na mniejsze turbodoładowanie.
Nie znam się na tym i nikt mi tego nie powiedział ale może po chipowaniu trzeba zmienić rurę w dolocie na większą??

PS. To zjawisko nazywa się chyba "przeładowanie"



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Shmatan » pt lut 14, 2014 12:18

No nie - czekaj - przeładowanie to sytuacja kiedy turbo pompuje więcej niż jest to założone w programie (zapieczona geometria, złe sterowanie, cokolwiek). Co do szurania które ma występować przez zwiększoną moc - moim zdaniem bujda, nie jednym kręconym tdi już jechałem i szurania żadnego nie słyszałem. Nic nie trzeba zmieniać



banshee12
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lis 05, 2013 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: banshee12 » pt lut 14, 2014 13:45

Ja mam program na ok.170PS ze 110 i też żadnych dźwięków nie mam. Mi też nie chce się w to wierzyć.
Szuranie miałem tylko wtedy, jak VNT nie pracowała płynnie.


ASV+dół ASZ, wałek 38E, pompa 11, turbo ASZ, sprzęgło G60

Kisielooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 13:49

Re: 1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Kisielooo » pt lut 14, 2014 16:30

Panowie, to nie mam pojęcia już co robić żeby się tego pozbyć.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Detektor » pt lut 14, 2014 18:35

Kisielooo pisze:Panowie, to nie mam pojęcia już co robić żeby się tego pozbyć
Panie Kisielooo, nie rób nic ponieważ nie pozbędziesz się tego a przynajmniej nie z tą turbiną.
Jeżeli miałeś plan na przyszłość podnosić mu jeszcze bardziej moc przy pomocy większej turbiny to wtedy
będziesz miał szansę żeby wyeliminować ten dźwięk ,który Ciebie drażni ale też nie do końca ponieważ
każda pracująca turbina szczególnie przy bucie w podłodze wydaje swój charakterystyczny dźwięk.
Przy obecnej turbinie musisz wysłuchiwać tego dźwięku ale przy innej możesz się jego pozbyć tyle ,że
pamiętaj że nie do końca bo każda wydaje jakiś dźwięk przy doładowaniu. Jedna bardziej druga mniej ale zawsze.
Jeżeli twoje auto w oryginale miało 105KM to masz od nowości fabrycznie zamontowaną jakąś małą turbinkę a te
w czasie mocnej pracy zawsze bardziej dostają po uszach niż te większe a że masz jeszcze auto po programie to ja
się wcale nie dziwię ,że wydaje ona z siebie mocne dzwięki. Zmień turbinę na ciut większą i nawet nie rób korekty
programu a zobaczysz jak od razu twoje auto zacznie ciszej pracować.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Kisielooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 15, 2013 13:49

1.9 TDI - "Szuranie" podczas przyspieszania

Post autor: Kisielooo » śr maja 14, 2014 21:20

Panowie,
po ciężkich przeprawach udało się znaleźć powód dziwnego "szurania" podczas przyspieszania.
Regeneracja turbiny nic nie pomogła, auto stało na serwisie - sprawdzony został gruntownie dolot, wymienione przewody wysokiego ciśnienia itp. itd.
Jeden z forumowiczów powiedział, że po chipie powinienem mieć większą turbinę więc stwierdziłem, że zostawiam temat i będę jeździł z głośną muzyką żeby mnie to nie denerwowało.
Przełom nastąpił gdy zaczęło mi szwankować sprzęgło. Rozkręcili skrzynię biegów i OKAZAŁO SIĘ, że mam wsadzone zamiast dwumasy jakieś "jednomasowe, sztywne koło" (tak powiedział mechanik). Po wymianie kompletnego sprzęgła oraz wsadzeniu nowej dwumasy znikło "szuranie". Co więcej auto chodzi 5 razy ciszej. Czuję jakbym kupił nowego golfa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 168 gości