Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mark_Funky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 09, 2011 17:42
Lokalizacja: WOS

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Mark_Funky » pt wrz 27, 2013 22:08

mam ten sam problem,zaczełem podejrzewać że wtryski siadają,przynajmniej jeden dopóki nie trafiłem na ten temat,śledze go i mam nadzieję że jest jakiś magik który rozwiąże to łamigłówkę :?



Awatar użytkownika
Mark_Funky
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 09, 2011 17:42
Lokalizacja: WOS

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Mark_Funky » pt wrz 27, 2013 22:09

mam ten sam problem,zaczełem podejrzewać że wtryski siadają,przynajmniej jeden dopóki nie trafiłem na ten temat,śledze go i mam nadzieję że jest jakiś magik który rozwiąże to łamigłówkę :?



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » pt wrz 27, 2013 23:09

Nie licz na rozwiązanie - takich tematów są setki a rozwiązania póki co brak.



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » sob wrz 28, 2013 03:11

Heh mam to samo i na zimnym i na ciepłym silniku i *#cenzura#* mnie to strasznie a w szczegolnosci jak ktoś jedzie ze mną i mowi ze silnik nie równo pracuje ehh... Wymienilem zawor egr, przepływomierz, nowe map wgrane, poduszki, aku, sterownik, skrzynia biegów wraz z sprzegłem i dwumasą, rozrusznik alternator i regulator napięcia i co dalej to kure..wo drga ehh... powoli zmieniam emblemat z volkswagena na szmelcwagena. Uwielbiam pojazdy z grupy volksa ale zeby nie mozna bylo wyelminowac tego drgania to jest poprostu dolujace i mega irytujace. A czy miala by na to wplyw listwa świec? Dodam ze moj golfik ma przejechane 320 km. Czy naprawde nie ma juz w tym kraju takiego dr housa ktory by powiedzial co jest jednoznaczną przyczyna tego drgania? Powiem tak bede sledzil ten temat i mam nadzieje ze ktos go rozwiaze i obiecuje postawic mr jecka danielsa za pomoc w rozwiklaniu zagadki. Co malobo przed i po wymianie tych w/w czesci przez te drgania miałem i mam migotanie oswietlenia wewnetrznego i to jest bardzo dziwne.



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » ndz wrz 29, 2013 18:28

NO to mnie nie pocieszyłeś... wymiana tylu elementów i nadal nic??? a sprawdzałeś ciśnienie silnika? mnie jeszcze to intryguje ale nie mam gdzie tego zmierzyć, może trzeba by było zrobić remont silika (głowica, cylindry, tłoki) nie jestem mechanikiem więc nie wiem co się robi podczas takiego zabiegu, szukam zakładu gdzie będę mógł zmierzyć ciśnienie może to coś nam podpowie.
Coś to powoduje, pytanie tylko co???

U mnie po wymianie poduch przeniosło drgania na całą pude, na starej poduszce nie miałem tego, były tylko lekkie wibracje na kierownicy, podniosłem lekko obroty i drgania ustają jak się nagrzeje silnik więc chociaż na ciepłym mam spokój, może spróbuj u siebie podnieść może też na ciepłym będziesz miał spokój.

Ja podepnę się do kolegi wyżej także stawiam dużą flachę dla tego który postawi trafną diagnoze, walczmy z tym dziadostwem, nie chce innego samochodu, moją borą jeżdżę 3 lata i poprostu kocham to auto.
Nie dociera do mnie informacja że ten typ tak ma, bo musi być tego przyczyna.



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » pn wrz 30, 2013 07:33

Przyczyna oczywiście jakaś jest i coś mi się wydaje że to jakaś wada fabryczna - tylko jaka i gdzie oto jest pytanie. Nie chcę mi się wierzyć że nagle tyle aut ( bo to już idzie w setki jak nie tysiące ) ma uszkodzony jakiś element ( chyba że na skutek tejże właśnie wady w każdym on się z czasem zużywa dając właśnie takie efekty ).



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: seaman1982 » pn wrz 30, 2013 09:19

Ojciec ma piatke z silnikiem BLS i u niego tez wystepuja te drgania. Jezdzilem u znajomego piatka i tez to mial tyle ze odczucie bylo duzo mniejsze, ale jednak bylo. Jezdzilem octavia II z silnikiem 2.0 140 KM i tez to miala. Ja mam ATD i tych drgan jak narazie brak. Nie wiem co to moze byc, ale w ASO VW powiedzieli ze tak ma byc i jest to spowodowane ekologia. Czy to prawda to nie wiem, ale auto ani nie pali wiecej, nie jest mulowate, odpala super i jezdzi dobrze. Ma tylko te bujanie na wolnych obrotach.



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » pn wrz 30, 2013 17:55

.upa jasio przyjdzie wiosna. Oglądałem niedawno program na TVN Turbo ( bodajże Turbo Kamera ) gdzie gość miał nową Dacię Duster i miał falowanie obrotów ( wiem, to nie drgania ), ale dealer tłumaczył się tak samo = ekologia. Tylko jakim cudem owe drgania mają wpływać na ową ekologię? Może w ten sposób że właściciele aut z taką przypadłością będą nimi mniej jeździć bo będą mieli już ich dość.



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » pn wrz 30, 2013 22:51

Ten typ tak nie może mieć bo jak go kupiłem to tak nie miał a od 3 lat borykam się z tym i powoli się poddaje no bo ileż to można wrzucać kasy w skarbonkę :-( jeszcze może skuszę się na wymianę listwy bo może się kończy ale czy to może mieć wpływ na drgania?



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » pn wrz 30, 2013 22:56

Ja podepnę się do kolegi wyżej także stawiam dużą flachę dla tego który postawi trafną diagnoze, walczmy z tym dziadostwem, nie chce innego samochodu, moją borą jeżdżę 3 lat
Nie dociera do mnie informacja że ten typ tak ma, bo musi być tego przyczyna.[/quote]

Heh jest na to sposób ;-) wymieniać wszystko po kolei heh tylko za te wszystkie części możnaby było kupić drugie jałto :-)



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » pn wrz 30, 2013 23:55

Sory, że piszę 3 razy pod kolei, ale mysioruję przez telefon ale mniejsza z większością. Wzorując się na gościach z naszego większego brata vw tourana z których to modyfikowałem swojego golfika przyszło mi na myśl, iż posiadają te same zilniki co my, a mianowicie leżąc i czekając na zaśnięcie wyczytałem u nich na forum, że pomogło ustawienie kąta synchronizacji wałka rozrządu z 0 na -1 hmm... I coś w tym może być. Wymieniałem rozrząd rok temu ale jestem skłonny sprawdzić czy to pomoże :-) jakieś zalecenia porady? Jest możliwość?



black raven
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pt gru 14, 2012 21:17

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: black raven » wt paź 01, 2013 07:57

Gdyby to było takie proste i oczywiste to nie byłoby tylu tematów o tych drganiach :) Ale oczywiście sprawdzić zawsze można :)
Może podawajcie przebiegi od jakich zaobserwowaliście te drgania - może dzięki temu coś uda się osiągnąc. U mnie zaczęły się pojawiać od 160 tkm.



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » wt paź 01, 2013 11:33

U mnie przy 160tys patrząc na licznik :] Rozmawiałem z kuzynem który ciągle opiekuje się moim golfiaczem i stwierdził tak, że gdy mi wymieniał rozrząd to ustawił ten kąt tak że na jego specjalistycznym sprzęcie wykazało "kąt prawidłowy" lecz stopniowo mu nie pokazuje (ma swój warsztat więc i kompa ma też dobrego nie pytajcie jakiego bo nie będę do niego dzwonił w takiej sprawie). Wracając do tematu kazał mi sprawdzić jaką wartość mi pokaże na moim vcds i porównamy jaka to jest ta "prawidłowa wartość". Druga sprawa zmiana tego zajmuje paręnaście minut, a przy okazji powiedział, że niedawno robił golfa V z takimi objawami, gdzie było przyczyną wytarte szklanki z wałkiem :] co więcej mówi, że przez wytarcie tych elementów przestawia się właśnie kąt i mogą dziać się takie rzeczy. Koszt około 1000zł ale póki co jestem w stanie zmienić ten kąt (tak jak wyczytałem dla mojego silnika BKC na -1). Idę sczytać wartość i się odezwę, nie wiem kiedy bo za niedługo idę do pracy.
Pozdro jak się mylę to komentujcie :] po to tu jesteśmy, żeby to dziadostwo wyeliminować.

A tak na marginesie sprawę z odpalaniem na ciepłym silniku usunąłem, więc myślę, że i z tym damy sobie radę :]



Robson119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr cze 10, 2009 09:18
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Robson119 » wt paź 01, 2013 12:53

Obrazek

A więc tak sprawdziłem i co się okazuję, że ten "kąt prawidłowy" to mieści się w skali od -6 do +6 a ja mam jak na prt sc widać -2,5 gdzie tak jak pisałem wyżej aby poprawić pracę silnika typ BKC jest wartość -1 aczkolwiek w skali od -6 do +6 powinno być 0 czyli sam środek, który to na logikę powinien być najlepszą opcją, więc moje postanowienie to przestawić kąt synchronizacji wałka rozrządu na wartość 0 a potem -1 i zobaczymy co się będzie działo :] myślimy myślimy bo możemy być coraz bliżej prawdy :P
Pozdro jadę do pracy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 231 gości