szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cybermik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 16:25

Re: szarpnięcie przy odpalaniu na ciepłym silniku

Post autor: cybermik » ndz gru 17, 2017 16:51

Witam, miałem dokładnie ten sam problem z moim 1.9 TDi PD 105KM BKC w Audi A3, szarpanie podczas odpalania lub przy samym zapłonie, gorzej paliła na ciepłym itp. Różni fachowcy mieli różne teorje jak: dwumasa, akumulator, rozrusznik, lejące wtryski itp. postanowiłem zacząć od najtańszych opcji przeprogramowanie softu lub regeneracja rozrusznika, obie opcje około 300-350 złotych pomyślałem jednak że zacznę od rozrusznika bo auto ma 170tyś ( u mnie od nowości) więc napewno swoje najlepsze czasy ma już za sobą, nie byłem przekonany bo rozrusznik kręcił żwawo podobnie do innych tdi którymi jeździłem ale gdzieś trzeba zacząć. To był strzał w dziesątkę :okej: rozrusznik po pełnej regeneracji kręcił 2 razy szybciej niż godzinę wcześniej i wszelkie problemy z odpalaniem znikneły, sam nie mogłem uwieżyć. na koniec kilka przemyśleń, mają racje ci którzy piszą o akumulatorach ponieważ mocniejszy aku napewno kjręci szybciej ale oryginał po 10 latach u mnie daje rade bez problemów, kolejna sprawa niektórzy zmieniają mapy startowe lub modyfikują ecu ale jaki sens wydawać kase na modyfikacje która ma nadrabiać za wyrobiony rozrusznik który i tak niedługo padnie a wtedy po naprawie znowu trzeba bedzie modyfikować 300 za program potem 300 za rozrusznik i 300 za program oryginalny lepiej od razu naprawić problem. Od naprawy mineło 2 lata i auto dalej odpala bez problemu, kolega który robił regeneracje rozrusznika powiedział że przy tych rozrusznikach trzeba robic wszystko, tulejki, bendix, szczotki i cewka dlatego cena 300-350 ale potem pełna satysfakcja i kilka lat spokoju.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości