Jaki depresator na zime

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Jaki depresator na zime

Post autor: Quintus » wt gru 13, 2011 11:15

Też prawda, więcej dystansu wszystkim, łacznie ze mną. Może niezręcznie to ująłem, ale miałem na myśli fakt, że depresator nie jest i nie stanie się jakimś cudownym środkiem, jesli bedzie produkowany przez jakąś znaną firmę. nikogo nie chciałem urazić, nie podważam waszych doświadczen absolutnie. dzielę się swoimi, jeżdże 80% zimy na letnim paliwie, używam depresatorów najtańszych dostępnych, nie narzekam i w tym przypadku nie widze powodu by dokładać do marki tego środka. Amen.



Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Re: Jaki depresator na zime

Post autor: Jefferson » wt gru 13, 2011 11:19

GRIZLI pisze:w centralnej Orlen zaopatruje Lotos itp. Shell bierze od Lotosa(przynajmniej kilka lat temu brał) benzynę, ON ma własny. Różnice polegają na dodawaniu innych dodatków do paliw(uszlachetniaczy) , każdy ma własny skład.
Nie wydaje mi się aby Shell specjalnie przywoził ON zza granicy bo to po prostu nie opłacalne. Byc może stacje z Lubuskiego czy Zachodniopomorskiego tak robią, ale nie że w całej Polsce :rotfl:



GRIZLI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: wt sie 22, 2006 19:31
Lokalizacja: MALBORK Hamburg
Kontakt:

Re: Jaki depresator na zime

Post autor: GRIZLI » wt gru 13, 2011 23:05

Jefferson pisze:
GRIZLI pisze:w centralnej Orlen zaopatruje Lotos itp. Shell bierze od Lotosa(przynajmniej kilka lat temu brał) benzynę, ON ma własny. Różnice polegają na dodawaniu innych dodatków do paliw(uszlachetniaczy) , każdy ma własny skład.
Nie wydaje mi się aby Shell specjalnie przywoził ON zza granicy bo to po prostu nie opłacalne. Byc może stacje z Lubuskiego czy Zachodniopomorskiego tak robią, ale nie że w całej Polsce :rotfl:
Szanowny kolego, stacja Shell w Tczewie, czyli pomorskie tak miała na 100%. Koncerny jednak mają swoje normy a polskie paliwo, nie spełnia żadnych norm Shella(zwłaszcza ON). To nie jest fantazja czy wymysły ale wszyscy co dużo jeździli po zachodniej europie twierdzą, że tamto paliwo, jest ...,,inne". Można na nim przejechać więcej kilometrów a silnik pracuje zdecydowanie inaczej. Ja jak zaleję nafty lotniczej, silnik tez pracuje inaczej niż na na ON ze stacji.
:pub:


Octavia III -1.4 DSG ---[/i]

Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jaki depresator na zime

Post autor: Fahoo » śr gru 14, 2011 00:06

ja tam nic nei dolewam juz i smigam zaje..cie zaden *#cenzura#*.....kiedys lałem do benzyny stp za 50 zł flakon i hu... zamarzło
w nic juz nie wierze :smirk:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Jefferson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt sty 14, 2011 11:47

Re: Jaki depresator na zime

Post autor: Jefferson » śr gru 14, 2011 01:07

GRIZLI pisze: Szanowny kolego, stacja Shell w Tczewie, czyli pomorskie tak miała na 100%. Koncerny jednak mają swoje normy a polskie paliwo, nie spełnia żadnych norm Shella(zwłaszcza ON). :
To dlaczego Shell nie postawi własnej rafinerii (na pewno mają na to kase) skoro Orlen i Lotos twoim zdaniem sprzedają gówniane paliwo? Proces przerobu ropy naftowej od strony chemicznej jest taki sam na całym świecie. Może mi jeszcze napiszesz że do Suwałk wożą paliwo z Niemiec? :rotfl:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Jaki depresator na zime

Post autor: doggie » śr gru 14, 2011 01:10

przecież Shell kupuje paliwo w Orlenie a wczesniej w Lotosie /lub odwrotnie/



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Jaki depresator na zime

Post autor: adamwwy » śr gru 14, 2011 01:24

Fahoo pisze:ja tam nic nei dolewam juz i smigam zaje..cie zaden *******.....kiedys lałem do benzyny stp za 50 zł flakon i hu... zamarzło
w nic juz nie wierze :smirk:
A po co dolewać cokolwiek do benzyny?? Przed nastaniem mrozów flaszka denaturatu na zbiornik i zima spokojna. Denaturat zwiąże wodę i zostanie usunięta z układu. Benzyna nie ma szans zamarznąć w naszych warunkach klimatycznych, jedynie skroplona w zbiorniku woda zamarznie i po to ten denaturat na jesieni.

Ja na zimę leję paliwo arktyczne jeśli tylko mam do niego dostęp i śmieszy mnie jak na prywatnych stacjach jest wielki napis PALIWO ARKTYCZNE... Te paliwa są praktycznie niedostępne dla małych stacji, a właściciele chyba uważają, że ON arktyczny to taki który nie zablokuje filtra przy temperaturze -20st, -22st... a to tak naprawdę jest zwykłe paliwo zimowe. ON arktyczny utrzyma swoje właściwości w temperaturze co najmniej -36st, a bywają takie, że nawet -45st. nadają się do użytku, ale to z tego co wiem tylko Statoil wprowadził tak ekstremalne paliwo. Posiadałem taki ON i zupełnie inaczej wygląda (jest praktycznie biały/przeźroczysty) i jest GĘSTSZY :blush: niż zwykłe paliwo zimowe przynajmniej w temperaturze ok. -10st, ale ta gęstość utrzymuje się praktycznie w niezmiennym stanie, przynajmniej do temp. w której widziałem tj. -28st. Z tego ON przy tej temperaturze nie wytrąciła się parafina na dnie bańki, a zwykłe zimowe paliwo gęstnieje wraz ze spadkiem temperatury i parafina zaczyna osiadać już przy -20st w zależności od jakości paliwa.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Jaki depresator na zime

Post autor: Fahoo » śr gru 14, 2011 09:52

wystarczy dolać nafty i masz arktyczne paliwo :bylo:


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki depresator na zime

Post autor: Barton_ » ndz paź 18, 2015 10:48

Czy któryś z depresatorów jest dedykowany do PD?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki depresator na zime

Post autor: Haki » ndz paź 18, 2015 15:26

Barton_, każdy a od siebie dodam ... Dolewam jak mam wenę SKYYD-a i cisza ... a poza tym we Wrocku ostatnio zim nie ma więc przestałem się w to bawić


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki depresator na zime

Post autor: Barton_ » ndz paź 18, 2015 15:43

Zetknąłem się z opinią, że PD nie toleruje depresatora.
Opinia wyrażona przez przedstawiciela Seata, w którym silniki są identyczne jak w VW.
Całość wydrukowana była w motorze z 3 stycznia 2011.

Stąd moje pytanie.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jaki depresator na zime

Post autor: Haki » pn paź 19, 2015 10:32

Barton_, tak samo jak nie toleruje Oranżady albo dolewek oleju do paliwka .... mam kilku znajomych , którzy śmigają PD-kami i nastukali na Oranżadzie oraz dolewaniu systematycznie oleju z kos spalinowych do diesla kilkaset tysięcy km .....


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Jaki depresator na zime

Post autor: Barton_ » wt paź 20, 2015 17:55

Depresator zakupiony. Wybór padł na czarną strzałę w ilości 1 litr - na 4 miesiące - do końca zimy.
Wahałem się nad kleen flo ale losowo wypadło na skydd.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
pioran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 08:37

Re: Jaki depresator na zime

Post autor: pioran » ndz lis 22, 2015 00:54

Ja także leje black arrow. Diesel Skydd.
Od kilku miesięcy daje 1ml na litr ON



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 189 gości