cieknąca pompa wtryskowa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

Re: cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: artecki » czw maja 12, 2011 11:23

Właśnie o to mi chodziło,dzięki bardzo.Czy jeszcze przy składaniu muszę zwracać na coś szczególną uwagę?Nie chciałbym już więcej niespodzianek.Pozdrawiam



tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: tower » czw maja 12, 2011 15:43

Przed zakładaniem głowiczki przesmaruj odrobine ropą tłokorozdzielacz. Podkładkę pod tloczek daj wiekszym otworem od strony fali. Mozesz tez przesmarować uszczelkę głowiczki, zeby ja nie ścielo przy przykręcaniu. Przykręcaj ostrożnie i równomiernie każdą ze srub.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: artecki » ndz maja 15, 2011 18:59

wszystko ładnie poskładałem ale autko nie zapaliło.Paliwo na wtryskach jest.Chciałem zapytać czy auto powinno zapalić w każdym położeniu pompy bo tego jeszcze nie ustawiałem(kąt wtrysku)



tower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 18:37
Lokalizacja: Toruń

Re: cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: tower » ndz maja 15, 2011 19:45

Nie w każdym położeniu pompy zapali.

Upewnij się, że wszystkie znaki rozrządu są ok. Potem przekręć pompę maksymalnie w stronę silnika i próbuj odpalić. Jeśli bedzie problem z odpaleniem przekręcaj pompe delikatnie w prawo i próbuj dalej. Jesli jest wszystko poskładane prawidłowo powinien w taki sposób zagadać.


A80 B4 1,9 MTDI
A80 B4 2,8 AAH Quattro

artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: artecki » pn maja 16, 2011 21:23

No i totalna klapa,niby wszystko zrobiłem jak należy a autko nie chce zapalić.Paliwo w pompie jest,odkręcałem rurki na wtryskach i paliwo w nich ostro pryska podczas kręcenia.Elektrozawór działa poprawnie,akumulator prawie wykończony i nie wiem co dalej.Chyba zostanie mi ostateczne wyjście którego chciałem uniknąć czyli oddanie w ręce fachowca.Jak by ktoś miał jeszcze jakieś sugestie.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: t0mal » pn maja 16, 2011 23:15

Mogłeś załatwić wtryskiwacze - pewnie poszedł syf z pompy



arwam

cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: arwam » pn maja 16, 2011 23:54

artecki, zedjmowałeś z silnika pompę?



artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: artecki » wt maja 17, 2011 08:43

Pierwsza próba uszczelnienia była na założonej pompie ale odkręciłem za daleko rozdzielacz i wszycho w środku się rozsypało.Więc przypuszczam że syf jakby był to by się wylał razem z paliwem.A druga akcja już na wyciągniętej pompie składałem bardzo starannie(pomoc techniczna ściągnięta z neta+rady powiedzmy fachowców).Jeszcze jak by mnie ktoś poinstruował odnośnie ustawienia koła od pompy względem całej reszty.Ja wyciągałem pompę ale nie ustawiłem wcześniej na znaki,ale cały pasek rozrządu na wszystkich kołach sobie zablokowałem żeby mi się nic nie przestawiło.I po złożeniu wstawiłem tak jak było na klinie bo inaczej nie można.



artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

cieknąca pompa wtryskowa

Post autor: artecki » śr maja 18, 2011 10:08

Problem rozwiązany wczoraj.Już całkowicie podłamany o swoim niepowodzeniu(rozbierałem pompę pierwszy raz w życiu) umówiłem się ze znajomym mechanikiem w celu dostarczenia furaka do warsztatu.Ale myślę sobie że zanim to zrobię to jeszcze ostatnią rzecz sprawdzę sam.Byłem przekonany że pasek zablokowałem sobie solidnie ale jednak okazało się że jakimś cudem przeskoczył mi o jeden ząb.Po ustawieniu mimo prawie rozładowanego akumulatora autko zapaliło na dotyk :okej: .Dzisiaj jadę ustawić dokładnie kąt wtrysku i myślę że będzie ok.Dzięki wszystkim za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości