Cieknąca vacum pompa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » wt lis 02, 2010 17:43

Toledziak napisał:
Niestety VW wprowadził "udoskonalenie" i zamienił uszczelkę między głowicą a vacum na wersję metalową, jak również i uszczelka pod deklem po stronie paliwa też wykonał z tego samego materiału.
]

Toledziak czy jesteś tego na 100% pewien, bo ja właśnie zamowiłem zestaw naprawczy do wacum pompy podpierając się tą fotografią http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 5ce81a2108" onclick="window.open(this.href);return false; i teraz może się okazać, że nic z tego nie będzie skoro pod klapką może być metalowa uszczelka.
Z drugiej strony wydaje mi się trochę dziwne wkładanie między plastik a metal, uszczelki która też wkonana jest z metalu :chytry: Bardziej bym tu widział klasyczną papierową uszczelkę ale być może się mylę.
Toledziak bardzo proszę Cię o wypowiedz w/w temacie.

Pozdrawiam.



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: leon79 » wt lis 02, 2010 18:59

vpil, gdzie zamówiłeś ten zestaw naprawczy?? Czy w tym zestawie jest ta uszczelka pod dekiel??


User

vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » wt lis 02, 2010 19:24

Macie tu Panowie linka do sklepu gdzie ja zamówiłem zestaw naprawczy do vacum pompy.
http://www.diesel-pol.pl/diesel_sklep/p ... 282bafdea9" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta nieszczęsna uszczelka znajduje się w komplecie. Na prośbę wystawiają rownież aukcję na allegro.



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Toledziak » wt lis 02, 2010 21:55

To właśnie z tej firmy uzyskałem info o braku uszczelek metalowych pod dekiel paliwa. Co do wypowiedzi vpil, to jestem pewien w 10000% gdyż mam właśnie taką pompę tandem, w której występują powyższe elementy. Jakby co to został mi oryginalny zestaw uszczelek między pompę a głowicę. Oczywiście do pomp, w których nie występuje metalowy odpowiednik. Na tej aukcji jest pompa z uszczelkami o przekroju "o" (co prawda do paska, ale konstrukcja i zasada działania ta sama) http://moto.allegro.pl/vacu-vacum-waku- ... 78348.html" onclick="window.open(this.href);return false; a tu z metalowym odpowiednikiem http://moto.allegro.pl/golf-iv-101-km-1 ... 18607.html" onclick="window.open(this.href);return false; (oczywiście chodzi o ten czarny element).



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: leon79 » wt lis 02, 2010 22:51

Toledziak, czyli rozumiem,ze jak mam pompę Luka z czarnym deklem z 2004 roku w aucie, to uszczelki pod dekiel nie dostanę(jesli jest metalowa) :?: Celowo mówię tu o czarnym deklu, bo podobno w tym modelu występowały metalowe uszczelki.


User

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: golfmaniac22 » wt lis 02, 2010 23:23

leon79 pisze:Toledziak, czyli rozumiem,ze jak mam pompę Luka z czarnym deklem z 2004 roku w aucie, to uszczelki pod dekiel nie dostanę(jesli jest metalowa) :?: Celowo mówię tu o czarnym deklu, bo podobno w tym modelu występowały metalowe uszczelki.
panowie dogadajcie sie o jakich typach pomp piszecie, bo pod pompom luka z czarnym dekielkiem jest gumowa uszczelka ktura widac nawet na tym zdjeciu w komplecie co kolega wyslal



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Toledziak » śr lis 03, 2010 08:10

Lepiej to sprawdzić po numerze pompy. Ja mam luka z czarnym deklem i uszczelka metal.



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: leon79 » śr lis 03, 2010 19:12

A jest możliwość dorobienia takiej uszczelki metalowej przez dobrego ślusarza/tokarza??


User

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Cieknąca vacum pompa

Post autor: Toledziak » śr lis 03, 2010 21:37

Wątpię, gdyż po pierwsze materiał jest cienki, po drugie nie wiadomo jaki ma skład, po trzecie ma przetłoczenie, po czwarte gra nie warta świeczki. Lepiej byłoby chyba kupić pompę z zagranicy (wg sugestii Evo) lub zmienić na taką z uszczelkami gumowymi i mieć dostęp do zestawów naprawczych.



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: leon79 » śr lis 03, 2010 23:53

Czyli ogólnie VW dał tutaj plamę z tymi wyciekami. W Stanach sie przyznał do błędu z wyciekami z tandem pompy i prowadził akcję przywoławczą.


User

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: golfmaniac22 » czw lis 04, 2010 00:03

Toledziak pisze:Lepiej to sprawdzić po numerze pompy. Ja mam luka z czarnym deklem i uszczelka metal.
no masz kolego racje bo ja mam luka pompe z czarnym deklem i mam gumowa uszczelkepod deklem , moge juro luknac jakie mam na niej numery i bedzie wiadomo zew takich z tym numerem jest gumowa uszczelka



leon79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pt sie 22, 2008 20:39
Lokalizacja: Szydłowiec

Cieknąca vacum pompa

Post autor: leon79 » czw lis 04, 2010 00:18

golfmaniac22, dobrze by było.


User

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: Cieknąca vacum pompa

Post autor: golfmaniac22 » czw lis 04, 2010 00:31

leon79 pisze:golfmaniac22, dobrze by było.
ok jutro podam ,tylko dosyc pozno zawitam na forum .



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Cieknąca vacum pompa

Post autor: vpil » sob lis 06, 2010 19:12

Witam
Dotarł do mnie zamowiony zestaw do vacum pompy, gdy odkręciłem ten czarny dekiel z pompy okazało sie że jest tam uszczelka metalowa ktorej w/w zestawie nie ma. No i okazało sie tak jak wcześniej pisał toledziak że są dwa rodzaje uszczelnień z uszczelką gumową lub metalową.
Gdyby ktos potrzebował taki zestaw z uszczelkami gumowymi to mogę go sprzedać (nie był otwierany).
Zestaw zawiera wszystkie uszczelki gumowe + zimering, dwie sprężynki, oring i wszystkie śrubki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 185 gości