Problem z zapalaniem na zimnym silniku Golf 4 Tdi ALH 90KM

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Problem z zapalaniem na zimnym silniku Golf 4 Tdi ALH 90KM

Post autor: Neoarti » czw sie 26, 2010 11:56

kont powinien oscylować w granicy 50 możesz trochę opóźnić ale to na pewno nie pomoże w odpalaniu może też po tym zabiegu palić jeszcze gorzej


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Maciej26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 12, 2010 13:45
Lokalizacja: GPU

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku Golf 4 Tdi ALH 90

Post autor: Maciej26 » czw sie 26, 2010 12:12

Na razie jakoś zapala najważniejsze jest teraz zlikwidować ten luz na wale . Zastanawiam się czy jak kupię oryginalne koło czy będzie też tak samo krzywo chodziło ? Czy zdarzyło się komuś że nowe kółko (podróbka) było krzywe ?



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Problem z zapalaniem na zimnym silniku Golf 4 Tdi ALH 90KM

Post autor: Neoarti » czw sie 26, 2010 13:41

jak wał jest wybity to każde koło będzie biło mało prawdopodobne aby kółko biło tylko dla tego że to podróbka


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Maciej26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn lip 12, 2010 13:45
Lokalizacja: GPU

Problem z zapalaniem na zimnym silniku Golf 4 Tdi ALH 90KM

Post autor: Maciej26 » czw sie 26, 2010 14:16

Rozumiem tylko ciekawi mnie dlaczego stare kółko chodzi prosto ?



trout86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz lip 07, 2013 21:59
Lokalizacja: góry

Problem z zapalaniem na zimnym silniku Golf 4 Tdi ALH 90KM

Post autor: trout86 » śr lip 10, 2013 17:51

miałem ten sam problem, dokładnie ten co opisany i u mnie okazało się,że rozrząd na pompie był przestawiony



Awatar użytkownika
dan992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: pn cze 28, 2010 13:13
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku Golf 4 Tdi ALH 90

Post autor: dan992 » pt sty 09, 2015 18:56

Witam wszystkich przepraszam od razu jeżeli pisze nie tu co trzeba. Mam golfa 4 1.9 AJM i mam problem odpalania na zimnym silniku niezaleznie czy to lato/zima (musze pokrecić ok 4s) a jak już odpali to kolejne odpalanie jest na strzała czyli wywnioskowałem że jest problem z paliwem (powietrze/cofanie sie paliwa), Kupiłem w sklepie zaworek zwrotny i odrazu do niego przezroczysty wezyk by obserwowac pecherzyki, po zamontowaniu przed filtrem znalazłem na przewodzie prawdopodobnie drugi zaworek zwrotny- nie jestem pewien prosze o potwierdzenie. Czy jak założyłem jeszcze drugi zaworek to czy zmniejszy się przepływ paliwa a przy tym spadnie moc?

Drugim problemem w golfie sa przapalajace sie/ topiace kapturki od siwec zarowych podgrzewajacych wode do nagrzewnicy. W tamtym roku mialem przez to mały "pożar". wymienilem wszystkie kapturki z przewodami i wszystkie swiece na LUCAS, ale w tym roku jak zima sie zaczela zauwazylem ten sam problem ze topi mi kapturki i cały dym wedruje do wnetrza samochodu. Jak myslicie co moze byc powodem topienia?
http://zapodaj.net/31e1806f0645b.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/5b9bbd8c62c86.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Nie jeździj szybciej niż potrafisz myśleć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości