Zamiana TDI na SDI porszę o opinie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MZiobro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 969
Rejestracja: śr sty 17, 2007 23:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MZiobro » wt sie 25, 2009 07:30

AJM zostaw, SDI pali to samo a nie jedzie, fakt problemów z turbo nie ma....Wogóle diesel czy turbo diesel dla kobiety na miasto to nieporozumienie...kup jej benzynę!!! td czy d łapie taka samo nagary od kobiecej jazdy po mieście i w jednym i w drugim po pewnym czasie będą problemy i spadek osiągów.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt sie 25, 2009 08:14

Ja powiem tak SDI ma 60 koni mój golf II ma 60 koni buda IV sporo cięższa , ja bym się nie zamieniał , drugi powód nie wiesz co kupisz ja bym powiedział krótko albo nauczysz się normalnie jeździć albo kupuje Ci malucha
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 08:16 przez grandi, łącznie zmieniany 1 raz.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt sie 25, 2009 08:27

kurde powiem szczerze że nie spodziewałem się aż takich opinii czytałem w necie że sdi to żywotnie i oszczędne silniki a tu proszę piszecie że muł że szkoda gadać jeździłem wcześniej mk3 w dieslu i po mieście było całkiem przyjemnie a moje auto chodzi tylko w mieście myślałem ze będzie podobnie no cóż chyba odpuszczę temat, koleś za rzeka się że jego autko to igiełka w super stanie (w końcu chce do mnie przyjechać 400km wiec chyba wie co ma )i to mnie trochę kusi bo mój jest super technicznie ale trochę spaprany lakierniczo tak jak pisałem drugie auto odpada


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Post autor: owcy2 » wt sie 25, 2009 08:34

A może zamienisz tego swojego golfika na właśnie jakąś benzynę 1,6 też w budzie golfa. Osiągi nie najgorsze a problemy z turbo odpadają, tylko to spalanie...
Co do SDI to musisz się takim przejechać po prostu żeby stwierdzić czy ci odpowiada. Możesz z jakiegoś ogłoszenia o sprzedaż w twojej okolicy iść na "jazdę próbną" pod pozorem kupna :hmm:
Ostatnio zmieniony wt sie 25, 2009 08:36 przez owcy2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt sie 25, 2009 11:17

no jest to niezły pomysł :grin: tylko w mojej okolicy są same TDI a benzyny nie chce


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Awatar użytkownika
Majiic
Czerwona Strzala
Czerwona Strzala
Posty: 1047
Rejestracja: sob cze 10, 2006 13:41
Lokalizacja: Gdansk/Stegna
Kontakt:

Post autor: Majiic » wt sie 25, 2009 12:51

Zastanow sie dobrze przed zamiana, bo bedziesz tego zalowac. Ja w tym nie widze problemu ze moja kobieta jezdzi po miescie 50km/h. Przynajmniej bezpiecznie.
Jak bym w zyciu nie zamienil tdi pd na sdi.

[ Dodano: 25 Sie 2009 12:54 ]
Neoarti pisze:chyba go zostawię i niech go żona muli najwyżej będę czyścił kierownice w turbinie 2 razy w roku i tyle
To wez go raz na jakis czas i przegon konkretnie. Wtedy nie powinno byc problemu...



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt sie 25, 2009 19:27

Raz na jakiś czas wyjeżdżasz na autostradę na każdym biegu do odcinki i tyle , ja też czasem pogonie go 140 przez jakieś 8 km żeby wydmuchało sadzę


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt sie 25, 2009 19:53

Jeszcz ejeden powazny minus SDI jak dla mnie. Duzo trudniej sprzedac takie auto. Przewaznie jest tez biedniejsze. Ceny tez nie sa powalajace bo w okolicach 10-12 tys zl oczewiscie zalezy jaki rocznik i wyposazenie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » wt sie 25, 2009 19:54

kurde powiem szczerze że nie spodziewałem się aż takich opinii czytałem w necie że sdi to żywotnie i oszczędne silniki a tu proszę piszecie że muł że szkoda gadać jeździłem wcześniej mk3 w dieslu i po mieście było całkiem przyjemnie a moje auto chodzi tylko w mieście myślałem ze będzie podobnie no cóż chyba odpuszczę temat, koleś za rzeka się że jego autko to igiełka w super stanie (w końcu chce do mnie przyjechać 400km wiec chyba wie co ma )i to mnie trochę kusi bo mój jest super technicznie ale trochę spaprany lakierniczo tak jak pisałem drugie auto odpada
Gdyż wrażenia kolegów spowodowane są odczuciami różnic między tymi dwoma samochodami- a raczej silnikami.. to tak jak byś śmigał Porsche a potem przesiadł się do Golfa ( z całym szacunkiem- porównanie przejaskrawione) :grin: To logiczne, że potem będzie ci czegoś brakowało :chytry: Jeśli żona twierdzi, że autko jest za mocne to usiądź z nią do samochodu i każ je zmieniać biegi podczas jazdy przy 2000.. - może to coś da :chytry: Na "mulenie" nic nie poradzisz czasami auto trzeba przedmuchać na wysokich obrotach.. najlepiej kilkanaście kilometrów na autostradzie, ale gdzie w Polsce są autostrady??? :grin: Jeśli chodzi o zapiekanie się kierownic w turbo.. to ja osobiście uważam że w naszym kraju lwią część odpowiedzialności za to ponosi marne jakości ON, potem psj i brak autostrad na których silnik ma okazje popracować w dłuższym odstępie czasu na wysokich obrotach.. :bajer:
Choć najlepiej by było, stworzyć możliwość jazdy SDI Twojej żonie i wtedy niech się sama przekona czy jej się taka charakterystyka silnika podoba ... choć na dwoje babka wróżyła po popadnie jeszcze w zauroczenie i staniesz bracie pod murem :grin:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Neoarti » wt sie 25, 2009 22:14

No tak wszystko pięknie przy zmianie biegów przy ponad 2000 obr turbo się nie zmuli tylko gdzie w takiej dziurze jak Toruń jeździć tak szybko :)szczególnie w centrum miasta kolega jeździł fabią SDI i bardzo sobie chwali więc zdania są podzielone fakt że to sdi nie ma takiego wyposażenia jak mój no i jest o rok starsze :(


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

Quest
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 23:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Quest » wt sie 25, 2009 22:49

Neoarti pisze:No tak wszystko pięknie przy zmianie biegów przy ponad 2000 obr turbo się nie zmuli tylko gdzie w takiej dziurze jak Toruń jeździć tak szybko :)szczególnie w centrum miasta kolega jeździł fabią SDI i bardzo sobie chwali więc zdania są podzielone fakt że to sdi nie ma takiego wyposażenia jak mój no i jest o rok starsze :(
Szczerze powiem, że to najdziwniejszy chyba temat jaki tu czytałem, a Twoich rozterek w ogóle nie kumam ;) W życiu się nie zamieniaj, pomyśl, czemu koleś chce jechać taki kawał drogi? Po prostu taka zamiana mu się opłaca! Weź żonę na kilka lekcji, pokaż co i jak i załatwione. Będzie Cię kiedyś stać na dobre, mocne auto i nie kupisz, bo żona ma jakies dziwne halo? :grin:


Obecny projekt: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=598327

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt sie 25, 2009 23:17

Neoarti pisze:No tak wszystko pięknie przy zmianie biegów przy ponad 2000 obr turbo się nie zmuli tylko gdzie w takiej dziurze jak Toruń jeździć tak szybko
nie trzeba wcale szybko, wystarczy zredukować bieg (np z 4 na 3) i od czasu do czasu pokręcić powyżej 2000 rpm



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » śr sie 26, 2009 00:56

Tak jak koledzy pisza SDI trzeb trzymać na obrotach żeby coś wyprzedzić nie długo przebudują obwodnicę Torunia na autostradę więc będziesz miał gdzie pośmigać


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

Post autor: _model_ » śr sie 26, 2009 08:30

Nie zamieniaj TDI na SDI. Sam mam TD i wiem, że toruńskie drogi mu nie służą, ale raz na 2 tygodnie trasa do Bydzi i przeciągnięcie autka w okolice czerwonego pola dobrze mu robi. Ładnie dmuchawka i silnik się przedmucha przy takiej jeździe. A jak ktoś radził weź żonkę na lotnisko czy na podgórz (tam jest fajny plac) i pokaż jak ma jeździć, kiedy zmieniać biegi. Później będziesz żałował na trasie że fure masz słabą, bo nie idzie wyprzedzić TIR'a.
Pamiętaj nigdy nie zamieniaj się na gorsze :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości