Pęknięta lopatka turbiny.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr maja 27, 2009 13:32

ksmundek, nie jest źle, rozmawiałem wstępnie ze znajomym i jak na razie koszt nowego wirnika to ok. 300zł, plus robocizna i ewentualna regeneracja, ale co do kosztu ostatecznego to dam ci znać później ;)

Spoko, będzie dobrze :grin:



ksmundek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ksmundek » śr maja 27, 2009 13:36

Wielkie dzieki:). To juz brzmi na prawde duzo lepiej, niz to co otrzymałem do tej pory. Bede bardzo wdzieczny za jakies konkrety.

[ Dodano: 27 Maj 2009 13:44 ]
Pytałem sie w motoreno o suszarke regenerowana i otrzymałem znowu dziwna wiadomosc:

Witam ponownie,

Nie mamy po regeneracji, ponieważ jak już napisałam nie ma części do
zmiennej geometrii oryginalnych na rynku.
Napisałam wszystko co jest w tym temacie aktualne.
Niestety nikt nie jest Panu w stanie naprawić tej turbosprężarki na
oryginalnych częściach- ponieważ ich NIE MA . Naprawy takie są poza tym
Na krótką metę, czego są dowodem nasi klienci, którzy wracają do nas po nowe
turbosprężarki.
Jest jak już napisałam możliwość kupienia nowej turbosprężarki ze zdaniem
starej.
Turbosprężarka , która chodzi w Pańskim aucie to koszt nowej 2450 netto
+VAT- ze zdaniem starej niezależnie w jakim stanie -300 zł netto wychodzi
zatem 2150 netto nowa fabrycznie turbosprężarka.
Posiadamy je na stanie.

Szkoda gadac!!!
Ostatnio zmieniony śr maja 27, 2009 13:45 przez ksmundek, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr maja 27, 2009 13:59

Mi się wydaje ze chcą na Tobie zarobić.... tak jak na wielu innych naiwnych klientach nie potrafiących użytkować TDI którym sie ciągle turbiny sypią.

Przecież inni jakoś naprawiają i regenerują te turbosprężarki..... od karambola to tu na forum sporo osób pomyka :)
tutaj jest ciekawy temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=237636
więc temu koleś pisze ze nie da sie naprawić na oryginalnych częściach, bo po prostu przestali produkować....
Ale na pewno jest inne wyjście z sytuacji jak kupowanie nowej...



ksmundek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ksmundek » śr maja 27, 2009 14:07

No ja tez juz tak stwierdziłem i im podziekowałem. Pytałem sie tez innych firm regenerujacych takie turbiny, czy jako czesciowe rozliczenie moge oddac moje dwie uszkodzone suszarki( zawsze moga zregenerowac i puscic za tysiaka), no i czekam na odpowiedzi. A jeszcze może mi sie uda opchnac tego AGRa, ktory siedzi w golfie, wiec może nie spłukam się aż tak strasznie.



mrozoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt sie 05, 2008 19:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mrozoo » śr maja 27, 2009 14:48

ksmundek pisze:Pytałem sie o to w firmie motoremo w Iławie i taka dostałem własnie odpowiedz. A droga firma to Max Turbo w Olsztynie( dwie najblizsze obok mnie) i tam jest to naprawialne tylko koszt wynozi ponad 900zł. A jesli chodzi o wirnik to posiadam cała druga sprezarke tego samego typu, tylko ze jest ona po tzw rozbiegnieciu i nie wiem czy wirnik sie od niej by nadawał. Ogladalem czesc goraca i pod gołym okiem wyglada na cała. Wytarła sie tylko troche czesc zimna(obszczerbione łopatki). No i wystepuja luzy wzdłuzne i poprzeczne, wiec chyba z niego nie da rady nic wycisnac. A czy ta suszarka kolegi bedzie pasowała do mojego auta?? W golfie mam silinik AGR, ale turbinme usze montowac ALH, gdyz przy 120 łapie muła.
bedzie pasowala bez zadnego problemu



ksmundek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ksmundek » śr maja 27, 2009 15:40

Bez zadnego problemu, to znaczy założyć i jechać, czy bedzie trzeba ingerować w ECU albo zmieniać coś w podłączeniach turbiny?? Wiesz, muszę to wiedzieć, bo spłukałem sie konkretnie z kasy i nie chce wtopic sie znowu w jakies bagno. Tak w ogole to zastanawiam sie konkretnie na regenerowana. Mam gwarancje wiem, ze nic sie jej nie stanie, ale na to juz trzeba wydać sporo kasy. No chyba, ze uda mi sie zapłacic czesciowo tymi dwiema uszkodzonymi, bo jak by nie było to one maja jakas tam wartosc(zawsze to jakas baza do regeneracji).



mrozoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt sie 05, 2008 19:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mrozoo » śr maja 27, 2009 18:22

nic nie trzeba w ECU robic, stan turbiny malina :) Jak bys byl w bialym to bysmy ci nawet ja zamontowali, ziomek tylko temu ja sprzedaje bo zapakowal sobie hybryde GT 18/22 :chytry:



ksmundek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ksmundek » śr maja 27, 2009 19:50

Wiesz, ja jeszcze poczekam co mi powie kolega Lukas_182 na temat remontu mojej turbawki. A jezeli nic z tego nie wyjdzie, to powaznie zastanowie sie nad Twoja propozycja. Skoro mowisz, ze malina, to bede musiał Ci zaufać. A do Dąbrowy mam troche daleko, wiec w gre wchodziła by tylko wysyłka. No i dzieki za oferte montazu.



arwam

Post autor: arwam » śr maja 27, 2009 23:30

ksmundek, ewentualnie do KARAMBOL'a uderz jeszcze, wiem że robi hybrydy na zamówienia i napewno regeneruje turbiny typu VNT



ksmundek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ksmundek » sob maja 30, 2009 09:11

Witam ponownie. Panowie, rozglądam się także za drugą używana turbinką i tak dokladnie nie wiem, co oprócz modelu ALH moge wstawic ze zmienna geometria, tak zeby tylko zamontwać i bez zmian w ECU od razu smigać. Dodam, że silnik mam od AGR, a cała wiazke i ECU od ALH. Wydaje mi sie, że bedzie pasowac model AHF, ASV wyglada podobnie, no i kolega mrozoo oferuje mi o oznaczeniu gt1749V. Trochę sie nad tym zastanawiam, bo jest tego sporo, a musze wybrać odpowiednia.



arwam

Post autor: arwam » sob maja 30, 2009 10:45

ksmundek, załóż GT1749VA i powinno być gites.
jeśli proponujesz duże moce w przyszłości to załórz GT2052V tylko troszkę rzeźby będzie z kolektorami i i po za tym nic nie musisz zmieniać co najwyżej gruszkę od swojej założysz i będzie git



ksmundek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 16, 2009 11:21
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: ksmundek » sob maja 30, 2009 18:04

Ale chodzi mi głownie o GT1749V, bo jest taka na sprzedaz i chcialbym miec 100% pewnosc, ze ta bedzie git.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » sob maja 30, 2009 20:09

Po zmianach turbiny nie ma potrzeby ingerowac w ECU. Jest czujnik cisnienia doladowania i on daje sygnal do ecu ktore dale steruje poprzez N75 praca turbiny. ECu stara sie utrzymywac odpowiednie cisnienie i tyle, no moze troszke tez patrzy jakie sa obroty silnika ale zasada jest taka jak wspomnialem.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt cze 09, 2009 20:43

Tak dla nie wtajemniczonych to kolega ksmundek, zregenerował u mnie sprężarkę, teraz szuka bodajże downpipe do tej sprężarki, bo tą co ma to nie pasuje :grin:

Uszkodzony był wirnik i pompka podciśnienia...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości