Drgawki silnika na wolnych obrotach po raz setny!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotr_dj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 26, 2008 16:51
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: piotr_dj » wt cze 02, 2009 18:30

Sztomel pisze:a ja napiszę, że nie mam u siebie pompowtryskiwaczy, podobnie jak koledzy w AHF-ach i od dwóch tygodni obserwuję i siebie drgawki podczas hamowania i dojeżdżania np. do świateł, u mnie jednak podejrzenia padają na układ hamulcowy mimo, iż około 6 miesięcy temu wymieniłem sobie tarcze i klocki z przodu na ATE i brembo ale pojeżdżę jeszcze trochę i zobaczymy co jest nie tak.
W moim AHF standardowa sytuacja, drgania przy zwalnianiu do 0. Wymieniłem tarcze i klocki na Brembo i Textara, ale dlatego, że się kończyły. Nie liczyłem na ustapienie drgawek. Jak są tak były. Myślę, że to kwestia zasilania paliwa. Zastanawiam się tylko dlaczego silnik dostaje inną dawkę z komputera na wolnym biegu podczas toczenia się a inną przy postoju! Możektoś wie?
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 18:32 przez piotr_dj, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » wt cze 02, 2009 21:30

[ Dodano: 02 Cze 2009 21:31 ]
jest inny temat na tym forum o tym samym problemie i tam pisza ze po odlaczeniu impulsatora od skrzyni te objawy ustaja, tez tak macie? tu link do tego tematu

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=140155
Ostatnio zmieniony wt cze 02, 2009 21:32 przez antojuja, łącznie zmieniany 1 raz.



rafik0807
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 25, 2009 19:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: rafik0807 » ndz cze 14, 2009 15:37

a ja mysle ze to jest wina napinacza paska wielorowkowego,,,,sek ze w tym ze jak jest bardziej wilgotno to mi sie zdaje ze te drgawki sie pojawiaja czesciej a jak ciepło to nie to takie moje spostrzezenie



MaciusieK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr maja 07, 2008 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciusieK » pn cze 15, 2009 15:10

Sprawdz pompe paliwa, moze ona przycina i paliwo w odpowiedniej dawce nie dochodzi.
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 17:37 przez MaciusieK, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pinoklas
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn sty 19, 2009 09:42
Lokalizacja: Strzelce opolskie

Post autor: pinoklas » śr kwie 07, 2010 16:12

stanislawski, stanislawski,

Witam

Czy koledze udało sie wyeliminowac te drgawki tez posiadam golfika z silnikiem axr. i lubi sobie podrgac silniczek na wolnych obrotach :(

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr kwie 07, 2010 16:12 przez pinoklas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

DRGAWKI !!! POMOCY naprawi mi to kto z Krakowa

Post autor: lalapo » wt kwie 13, 2010 00:26

Witam w moim golfie Axr 101 km też mam drgawki na wolnych obrotach.Czytałem dużo i niema jednoznacznej odpowiedzi dlaczego się tak dzieje . Niektórzy wymienili dwumas i pomogło niektórym nie pomogło.(DLACZEGO ODPIĘCIE NA SKRZYNI WTYCZKI POMAGA)DLACZEGO DRGAWKI NIE WYSTĘPUJĄ CAŁY CZAS JAK KOLO JEST ZEPSUTE ? Mam pytanie czy do silnika AXR MOGĘ ZAŁOŻYĆ ZWYKŁE KOŁO ZAMACHOWE ??? ponieważ sprzęgło bierze mi u samej góry to będę musiał wymienić w najbliższym czasie, przy okazji może te drgawki wyeliminuje.Jak się uporam z drgawkami to odrazu na forum napiszę.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 00:31 przez lalapo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt kwie 13, 2010 11:14

lalapo pisze:Mam pytanie czy do silnika AXR MOGĘ ZAŁOŻYĆ ZWYKŁE KOŁO ZAMACHOWE ??? ponieważ sprzęgło bierze mi u samej góry to będę musiał wymienić w najbliższym czasie, przy okazji może te drgawki wyeliminuje.Jak się uporam z drgawkami to odrazu na forum napiszę.pozdrawiam
mas skrzynie 5-tkę to mozesz zalożyć zamach do 1Z


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

drgawki na wolnych obrotach dwumas ? może coś innego ?

Post autor: lalapo » sob maja 01, 2010 00:18

Witam Może mi ktoś wytłumaczy dlaczego powodem drgawek jest koło zamachowe dwumas ?
Drgawki występują tylko na wolnych obrotach ,w silnikach AXR a jak by coś było z kołem to drgania by też były na wyższych obrotach również nawet większe,i zawsze .Dodam że jak wcisnę sprzęgło to niema różnicy. DLACZEGO DRGAWKI SĄ CZASAMI, na włączonej klimie ustępują prawie zawsze ? Co jest powodem tych drgawek ?. Przecież jak nowy samochód to nie ma drgawek.Ostatnio mi strasznie drgał na wolnych obrotach dodałem środek do czyszczenia wtrysków STP i nie pomogło odrazu ale jak zatankowałem na innej stacji drgawek niema,może środek pomógł albo lepsze paliwo.Wydaje mi się że powodem tych drgawek jest coś innego a nie dwumas.Jeszcze zauważyłem że jak drgawek niema to na ciepłym silniku chwilowe spalanie na wolnych obrotach mam 0/5 l , a jak drgawki są to jest 0/6 lub 0/7. Żaden mechanik nie może sobie z tym poradzić ?Taki problem mam nie tylko ja jak czytałem na forum.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob maja 01, 2010 10:17

powodow moze byc kilka:
- zbyt duza dawka paliwa na jalowym
-walniety dwumas
-walniete lozysko oporowe tak tak lozysko kilka osob to wymienilo i maja spokoj



wojt255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20, 2008 23:51
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: wojt255 » sob maja 01, 2010 11:25

Zastanowiło mnie to co napisałeś :-k
Bo mam właśnie problem z drgawkami i załóżmy gdy silnik chodzi równo wciskam sprzęgło, puszczam i łapie nierówne obroty. Dzieje się to częściej na zimnym silniku niż na ciepłym.
Może właśnie u mnie w tym tkwi problem, ponieważ dzieje się to przy wciskaniu sprzęgła...
Jak myślicie? Może te łożysko oporowe właśnie lub dwumas.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob maja 01, 2010 16:10

jesli nosisz sie z zamiarem wymiany dwumasu to tak czy owak musisz wymienic lozysko, a z tego co piszesz to masz identycznie jak ja, kiedy robilem test na dwumas przechodzil go pozytywnie ale i tak kupilem jednomas i zmienilem, po zdjeciu dwumasy okazalo sie ze byla padnieta i objawy identyko jak u ciebie -
wojt255 pisze:Bo mam właśnie problem z drgawkami i załóżmy gdy silnik chodzi równo wciskam sprzęgło, puszczam i łapie nierówne obroty. Dzieje się to częściej na zimnym silniku niż na ciepłym.



Salvatore769
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sty 06, 2010 08:58
Lokalizacja: Antwerpia

Post autor: Salvatore769 » sob maja 01, 2010 17:25

"........ po raz setny" ?? chyba poraz tysieczny , i NIKT, NIC, ZERO konkretnych rowiazan, tylko lotto ; temu pomoglo to, temu drugo itd itd Tez moja Octa BXE ma to i wiem jak to wkurza. Takie male spostrzezenie : JAK WCISNE SPRZEGLO TO DRGAWY MALEJA BARDZO ZNACZNIE, ALE NIE CAKIEM ! Na co to by wskazywalo ?? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » sob maja 01, 2010 17:40

dwumas!!!!!



wojt255
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 20, 2008 23:51
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: wojt255 » sob maja 01, 2010 19:38

Kolego @antojuja też właśnie myśle że to dwumas, tylko gdy silnik wpadnie mi w drgania to na vag-u widać że dawka paliwa skacze, czy może to powodować dwumas? Dajmy na to że jak zacznie rzucać dwumasem to czy on może w jakimś stopniu "chwytać" silnik i wtedy on ratuje się dawką?
Tutaj mam opisane w temacie jeżeli nie czytałeś: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=326186
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2010 20:50 przez wojt255, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości