1.6 TD po szwedzkim remoncie jak docierać

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » wt kwie 14, 2009 18:22

t0mal pisze: Hmm może i faktycznie od -15, ale to jest chyba temperatura jego zamarzania :P
Haha :grin:
Moje dwa klekoty garażowane są i były pod chmurką i przy -20 paliły od strzała :chytry:
Znowu cuda czy co?
BTW,do dwudziestoletniego klekota jaki jest w mkII nalałbyś przepalonego oleju po ciągniku rolniczym a i tak by śmigał :bigok:
t0mal pisze:bongo, po wlaniu porządnego oleju odrazu masz różnicę - silnik wyraźnie ciszej pracuje, a takie spory biorą się z tąd, że prubujemy na tym forum walczyć z mitem, że do silnika po 200 000 tylko mineralny.
A dobry olej dobrego producenta który spełnia normy producenta samochodu nie jest porządny?Dlaczego? :helm:
Jak sobie kupię Passata lub Golfa mkIV,(może jeszcze w tym roku się uda :chytry: ) to oczywiste jest że będzie śmigał na syntetyku.Lecz IMO,do dwudziestoletniego auta które jak powstawało to syntetyku jeszcze nie było,nie mam zamiaru.Jeszcze jedno,z tego co widzę to auta wyznawców "porządnych" olei przechodziły już większe lub mniejsze remonty :bajer: Znowu cuda?Bo jeśli ten olej jest taki wspaniały to nie powinien się silnik posuć :grin:
Pozdrawiam :bigok:
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 18:26 przez bongo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » wt kwie 14, 2009 19:39

bongo pisze:,do dwudziestoletniego klekota jaki jest w mkII nalałbyś przepalonego oleju po ciągniku rolniczym a i tak by śmigał
przesada
bongo pisze:do dwudziestoletniego auta które jak powstawało to syntetyku jeszcze nie było,nie mam zamiaru
a co mu bedzie jak wleje lepszy
bongo pisze:nie mam zamiaru
twoja sprawa
bongo pisze:Jak sobie kupię Passata lub Golfa mkIV,(może jeszcze w tym roku się uda :chytry: ) to oczywiste jest że będzie śmigał na syntetyku
to w czym problem ze ktoś chcę sobie wlać lepszy olej do starszego auta???.

szukacie dziury w dupie z tymi olejami, ktoś pyta to radzi sie najlepiej, po co od razu robić kłutnie i bezsensowne przykłady ze jak auto stare to będzie jeździć na przepalonym oleju z ciągnika, ktoś dba o autko i ma kase to leje co dobre i po temacie.

zgodzę sie ze jak produkowali autka 20lat temu to nie było takich olejów jak teraz, dawniej co kolwiek nie było i się nie wraca do tego.
wiadomo i nikt mi tego nie przegada że lepiej jest silniczkowi w rozruchy przy -20 na pół czy syntetyku, proste jak drut, inna temp. płynięcia.

nie znam jeszcze przypadku że lepszy klasowo olej zaszkodził, a odwrotnie tak.
Ostatnio zmieniony wt kwie 14, 2009 19:41 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » wt kwie 14, 2009 21:09

piter_s pisze:ktoś pyta to radzi sie najlepiej
Tylko ze każdy wie lepiej i to co jego jest lepsze.
bongo pisze:Lecz IMO,do dwudziestoletniego auta które jak powstawało to syntetyku jeszcze nie było,nie mam zamiaru.Jeszcze jedno,z tego co widzę to auta wyznawców "porządnych" olei przechodziły już większe lub mniejsze remonty :bajer: Znowu cuda?Bo jeśli ten olej jest taki wspaniały to nie powinien się silnik posuć
To tak jak w nowszymi dodatkami do programów, oprogramowania. Powstają później a ułatwiają/polepszają prace.
Ja korzystam z osiągnięć techniki żeby ułatwić prace silnikowi. Bo jesli minerał był by taki dobry lali by go w fabryce.
A jak ktoś nie chce przepłacać to możne używać windowsa xp bez service paca :bajer: :helm:
Niby taki sam a jednak gorszy :P



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt kwie 14, 2009 21:39

Co jak co, ale przez co najmniej 1000km powinno się docierać silniczek po takim remoncie, trzeba dać troszkę czasu na dotarcie pierścieni i ułożeniu uszczelki pod głowicą...
No i po remoncie powinno już zalać się olejem syntetycznym, moim zdaniem po zalaniu same plusy i w życiu nie wrócę do mineralnego...

Jeszcze pytanie: Czy poprawiacie dokręcanie śrub głowicy po wymianie uszczelki, po przejechaniu 1kkm ??? Mój ojciec, mechanik od 25 lat nigdy tego nie robi i jeszcze nie spotkał się z tym aby była jakaś reklamacja w tej kwestii, a silniki diesla zna jak nic, jestem tego świadkiem ;)



DANIEL LHR
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 07, 2007 00:28
Lokalizacja: hrubieszów

Post autor: DANIEL LHR » wt kwie 14, 2009 21:54

w starych powinnio sie dociagac po jakims czasie , a w nowszych w ktorych sa metalowe usczelki glowicy np tdi nie trzeba tego robic



maciyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:44
Lokalizacja: Brzegi

Post autor: maciyk » wt kwie 14, 2009 22:51

Niedawno kupiłem paska 1,9 TD ,poprzedni właściciel lał do niego ELF turbodiesel, z tego co tu czytam to śmiało mogę przejść na jakiś półsyntetyk i nic mu nie zaszkodzi?



arwam

Post autor: arwam » śr kwie 15, 2009 00:53

vagin5, kolego jakie masz wykształcenie bo już mnie denerwujesz mówiąc szczerze kiedy negujesz nie tylko odczucia ale i wyraźne spadki zużycia paliwa przy identycznym sposobie użytkowania.
idąc tym tropem można powiedzieć że można do baku lać co się pod rękę nawinie i nie ma to wpływu na to jak auto jeździ?
ja nie mówię co chciałbym odczuć ale to co faktycznie odczułem
jak turbo ma lżej się kręcić to wcześniej jest otwierany zawór WG i dzięki temu odtyka wydech i auto ma lżej i mniej spala więc nie neguj faktów
może powiesz jeszcze że nie da się golfem osiągnąc spalania na poziomie 3,8l/100km jadąc w przedziale prędkości od 80-120km/h?
jak nie wierzysz to zapraszam na przejażdżkę i to na 200km żebyś nie powiedział że wynik się mieści w granicach błedu obliczenia.
wiem że tyle można spalić bo spalanie obliczane z z przebiegu na całym baku i ponownym tankowaniu w białym golfie nie przekracza poziomu 4,5l
ale jak spalanie nie przekroczy pozimu 4l/100km to tankujesz moje wszystkie auta do pełna.
a golf ten o którym teraz pisałem ma silnik JR czyli 1,6TD z IC czyli prawie RA

[ Dodano: 15 Kwi 2009 01:20 ]
Lukas-182 pisze:Jeszcze pytanie: Czy poprawiacie dokręcanie śrub głowicy po wymianie uszczelki, po przejechaniu 1kkm ???
rzadko kiedy udaje sięto zrobić bo przeważnie albo szpilka się urwie albo wychodzi gwint z bloku i wtedy to już po "ptokach" :kac:



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 15, 2009 11:51

vagin5 pisze:15w40, zasadowy zakres temp stosowania -15 do 40 stopni ciepła. olej tak jak by wielosezonowy. ale są też oleje sezonowe. olej dobiera się do warunków klimatycznych. uw olej 15w40 może być mineralny jak i syntetyczny!
1. 15W nie oznacza -15 st C

2. pokaz mi syntetyk 15W

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 12:07 ]
bongo pisze:A to jest jakoś poparte naukowo czy to tylko twoja teoria?Na zimnym oleju u mnie turbo się NIE WKRĘCA,dopiero po nagrzaniu :bajer: A co do spalania,myślę że 5.5 litra nie jest zle :chytry:
Zresztą nie chodzi mi o to żeby kogoś przekonywać do minerała,niech każdy leje co chce.Ale wnerwiają mnie teorie że <minerał to śmierć dla silnika z turbo,śmierć dla silnika z hydrauliczną kasacją luzów zaworowych i takie tam>
Tyle z mojej strony Panowie Specjaliści...
Do zobaczenia w technicznych :smoke:
dla kolegi Bongo i nie tylko mała lektura :)

http://www.p12.neostrada.pl/oleje.pdf

poczytaj sobie jaka jest róznica pomiędzy 15W40 minerałem a 5W50 syntetykiem jak odpalasz sowjego turbodiesla w zimie przy - 15 st C i po ilu sekundach pojawia się smarowanie :)



kaszub7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 02, 2009 16:18
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: kaszub7 » śr kwie 15, 2009 12:55

Bongo Ty jak dziecko w piaskownicy, kłócisz sie nie wiadomo dlaczego, jak chcesz to zalej sobie olejem z Lidla.

JABcok20, ja po remoncie wlałem 15w/40 zrobiłem 1000km i wlałem Mobil 5w/30, głowicy nie dociągałem, twierdze ze nie trzeba.



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr kwie 15, 2009 13:24

Czyli nie ma większego sensu dokręcać głowicy ponownie, bo znów przymierzam się do wymiany uszczelki, zaczyna mi puszczać olej i płyn chłodniczy z prawej strony głowicy, nie ma przedmuchów do układu chłodzenia czy też spadku kompresji, ale widać ubytki płynu i ściekający olej ;) kurcze, nawet długo wytrzymała ta uszczelka, bo ponad rok :grin:

Tak w ogóle to dziwne coś z tą uszczelką, bo na takim ciśnieniu to przeważnie są przedmuchy a tu nieszczelność płaszcza olejowego i chłodniczego...czyżby dupna uszczelka ??



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr kwie 15, 2009 16:00

cowboy pisze:pokaz mi syntetyk 15W
http://www.millers.pl/motorsport/,dat,cfs_15w60.html
http://www.autoakcesoria.pl/oleje_i_fil ... _1126.html
jest 15w????? :grin:

15w nie oznacza że olej jest mineralny, to oznaczenie xxW to jest płynność oleju, nic wspólnego z tym że jest na bazie mineralnej.
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 16:05 przez piter_s, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 15, 2009 16:09

piter_s pisze:http://www.millers.pl/mot...,cfs_15w60.html
http://www.autoakcesoria....ynowe_1126.html
jest 15w????? :grin:
jest tez MOTUL 20w60 ale nie mówimy tu o olejach wyczynowych do sportu - miałem dopisać poza sportowymi ale jak widać google działają :)

pokaż mi Mobil, Valvowline, Texaco, Lotos, Elf, itp 15w40 full syntetic - nie semi ani blend

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 16:12 ]
o widze że wkleiłes tez Motula :)
piter_s pisze:15w nie oznacza że olej jest mineralny, to oznaczenie xxW to jest płynność oleju,
wiemy juz nam vagin5 wytłumaczył że to znaczy że stosuje sie do -15 stopni :)



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr kwie 15, 2009 16:30

cowboy pisze:jest tez MOTUL 20w60 ale nie mówimy tu o olejach wyczynowych do sportu - miałem dopisać poza sportowymi ale jak widać google działają :)
było pytanie to odpowiedziałem, olej syntetyczny o 15W, fakt że zapomniałeś dopisac nie oleje do samochodów wyczynowych, wiemy ze są takie oleje i po temacie, wiec po oznaczeniu 15w nie możemy stwierdzić ze to jest olej wyłącznie mineralny.
o takie oleje co zapytałeś może i nie ma takich syntetyków tylko i wyłącznie dla tego że te firmy akurat produkują oleje na rynek cywilny do naszych autek a nie do rajdów co wiadomo że chodzi tam o prawidłową smarność i płynność w wysokich temperaturach co w ogóle nie ma przełożenia na oleje do naszych autek, my do samochodów codziennego użytku potrzebujemy olejów w miarę uniwersalnego co by miał odpowiednią płynność lepkość i smarność to są 3 wartości w olejach, w zakresie temp. pracy naszych silników.
cowboy pisze:wiemy juz nam vagin5 wytłumaczył że to znaczy że stosuje sie do -15 stopni :)

poniekąd ma rację, może nie tak precyzyjnie określone że -15, ale płynność olejów ma na temp. wpływ, chyba jasne co??.
tak samo są i oleje 10w syntetyki.

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 16:35 ]
tak jak pisałeś google nie gryzie, mobilek 15w syntetyk
http://www.jcar.pl/sklep/olej-mobil-rac ... 0535643861
zaraz napiszesz ze do motorów.??
:pub:
Ostatnio zmieniony śr kwie 15, 2009 16:39 przez piter_s, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » śr kwie 15, 2009 16:44

piter_s pisze:cowboy napisał/a:
wiemy juz nam vagin5 wytłumaczył że to znaczy że stosuje sie do -15 stopni :)

poniekąd ma rację, może nie tak precyzyjnie określone że -15, ale płynność olejów ma na temp. wpływ, chyba jasne co??.
nie ma czegos takiego jak racja poniekąd :) poniekąd to można wsadzić palca do du....y :)

nie ma racji że 15W oznacza -15 st C a np 5W oznacza moze -5 st C ? :green_fuck: :green_fuck:

poza tym napisałeś płynność a 15W oznacza lepkość :) a nie płynność...
piter_s pisze:było pytanie to odpowiedziałem, olej syntetyczny o 15W, fakt że zapomniałeś dopisac nie oleje do samochodów wyczynowych, wiemy ze są takie oleje i po temacie, wiec po oznaczeniu 15w nie możemy stwierdzić ze to jest olej wyłącznie mineralny
nie, jeśli spotkasz olej 15W40 to 99,99% jest to olej mineralny

to vagin powinien dodać że są 15W40 syntetyczne ale w sporcie - bo dyskusja była o zwykłych olejach

jesli Motul, Millers, Red Line, Royal Purple robią oleje 20w50 czy 20w60 to są wyjątki potwierdzające regułę - nie są to oleje do zastosowania w cywilnych autach a my tu toczymy dyskusję o olejach lanych do starych golfów... np w specyfikacji Red Line-a jest chyba napisane że nie zaleca się użytkować oleju w silniku jeśłi temp pracy jest poniżej 107 st. C

[ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 16:49 ]
piter_s pisze: [ Dodano: Sro Kwi 15, 2009 16:35 ]
tak jak pisałeś google nie gryzie, mobilek 15w syntetyk
http://www.jcar.pl/sklep/...5a1750535643861
zaraz napiszesz ze do motorów.??
:pub:
Ostatnio zmieniony przez piter_s Dzisiaj 16:39, w całości zmieniany 4 razy
poddaję się :)

kupujcie minerala 15w40 do TDI i na zimnym pełny but to silniki polatają setki tysięcy km :P



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości