Problem z czujnikiem temperatury cieczy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Karolo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 18, 2012 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Problem z czujnikiem temperatury cieczy

Post autor: Karolo123 » pt mar 30, 2012 18:41

Witam,
Mam problem z odpaleniem auta. Po przejazdach na krótkich odcinkach i pozostawieniu auta na np 1/2 dni w temp ok 0-10 stopni rozrusznik kreci a auto nie odpala. Vag pokazuje błąd czujnika G62 - przerwa toru pradowego lub zwarcie do masy.
Jednak po pomiarze w bloku pomiarowym czujniki G62 pokazał ok 9 stopni a G2 6 stopni przy temp otoczenia ok 9/10 stopni. Czy ten czujnik nadal może być przyczyną tych problemów?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Problem z czujnikiem temperatury cieczy

Post autor: piotrb79 » pn kwie 16, 2012 19:53

Ja wymieniłem u siebie w zeszłym tygodniu czujnik temp cieczy i mam problem, bo na starym wskazówka dochodziła do 90st ale był błąd, a na nowym wskazówka po 13km jazdy dzisiaj doszła do 60st. Błędu już nie ma ale martwi mnie ta temp na wskaźniku. Czy ktoś miał taki problem, dodam że czujnik jest oryginalny(zielony).


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Problem z czujnikiem temperatury cieczy

Post autor: EnJoy » pn kwie 16, 2012 20:40

piotrb79, albo masz walnięty termostat.. i stary czujnik pokazywał źle... albo pokazywał dobrze, nowy jest felerny, a błąd pojawił się z powodu jakiejś błahostki. Tak czy siak, obstawiam termostat



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Problem z czujnikiem temperatury cieczy

Post autor: piotrb79 » wt kwie 17, 2012 09:50

Zrobiłem sobie logi na zimnym silniku i wyszło mi coś takiego
Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrb6_81237.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/piotrb6_81238.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Wydaje mi się że chyba jednak czujnik jest walnięty. Błędów żadnych nie ma.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

mateo1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw paź 30, 2008 12:43
Lokalizacja: pomorskie

Problem z czujnikiem temperatury cieczy

Post autor: mateo1988 » wt kwie 17, 2012 17:48

piotrb79, miałem podobnie, wymieniłem czujnik na oryginał i temperatura strasznie wolno sie podnosiła. Doszła wymiana termostatu i trochę się polepszyło. Z moich obserwacji, rano temperatura około 5*C czujnik pokazuje 30*C, jak silnik się nagrzewał to wskazania czujnika g62 i g2 się pokrywały, ale po przekroczeniu magicznych 30*C. Jednak wskazówka nie chodziła jak należy. podmieniłem na inny czujnik i wszystko jest ok. Dodam ze na felernym oryginale, termostat idealnie pracował, dolny waż zaczął się robić ciepły przy temp 87*C, i tak też wskazywała wskazówka temperatury. A na innym czujniku przy temperaturze płynu 75*C jest 90*C na wskaźniku. Oryginał poszedł na reklamację niestety. A założony mam teraz KW.



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Problem z czujnikiem temperatury cieczy

Post autor: piotrb79 » wt kwie 17, 2012 18:32

To w takim razie niech ktoś mi doradzi jaki kupić czujnik, bo jeżeli następny oryginał znowu będzie felerny to co?


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
DriverFR
Forum Master
Forum Master
Posty: 1035
Rejestracja: ndz lut 03, 2013 21:37

Problem z czujnikiem temperatury cieczy

Post autor: DriverFR » ndz maja 05, 2013 00:16

Odgrzeję kotleta... Silnik ASZ ma jeden czujnik czy osobne g62 i G2?
Bo mam taki problem, że silnik działa elegancko, nie ma problemów z grzaniem i chłodzeniem, tylko temp. nie pokazuje mi się na zegarach. Tzn. od czasu do czasu jakby zaskoczyło - rośnie, ale po jakimś czasie znów opada. Błąd wywala następującej treści:

1 Fault Found:
01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Powie ktoś gdzie się znajduje ten czujnik i jaki ma numer ETKA? Może jakieś foto :prayer:


Obrazek
4motion

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości